II. Putovní procházka Plzeň

Dne 29. 11. 2008 proběhla druhá Putovní procházka plemene Akita inu. Na svá bedra si vzali Daimonkovi a Bílá hora těžký úkol. A jak to zvládli? Perfektně! Na procházku jsme se nesmírně těšili. Bodejť by ne, mohli jsme si ji naplno užít beze strachu, že se něco nepovede. Nebudete nám věřit, kolik nervů a starostí uspořádání akce stojí (Plzeňáci již ano). Výsledek však stojí za to. Jsme moc rádi, že je povinnosti neodradily a s vervou se dali společnými silami do práce.

Na místo setkání jsme dorazili mezi prvními. Lehký poprašek sněhu navozoval adventní náladu. Krásný výhled na rybník, úsměvy lidí a vrtění psích ocásků. Čekání na ostatní bylo velmi příjemné u teplého čaje a vynikající bábovky. Každý dostal také výslužku na cestu, přesněji tatranku – energii sbalenou na cesty a vitamíny. :-)

Po necelé hodince her psích mimin jsme se vydali na cestu. Krásné okolí a počasí slibovalo nádherný den. Akita do přírody zkrátka patří. Velké množství psů přilákalo mnoho zvědavců, kteří se nadšeně ptali, copak že je to za plemeno. Odpověď však nemohla být jednoznačná, neboť na akití putování se s námi vydali nejen naše pinčí holčičky, ale také shibinky, boloňská dáma Gina a malá slečna Americké akity Ayrinka a kluk Aldo.

Příjemná nenáročná procházka nás zavedla k dalšímu skvělému občerstvení. Na pláži rybníku jsme strávili většinu dne. Ohýnek poskytnul nejen teplo, ale hlavně nám opekl buřty. Lidé a jejich miláčkové čerpali síly na soutěže o krásné ceny.

První záludná soutěž byl slalom mezi špalky s tenisákem na lžíci a samozřejmě se psem po boku. No, po boku… Ti vychovaní po boku byli, někteří byli spíše ve vzduchu před páníčkem, snažíc se ukrást tenisák. :-) Po urputném boji, kdy někteří vynechali poslední špalek (Summer s paničkou), někteří trasu prošli tempem šneka (panička s BiBi), si vítězství odnesla poradkyně chovu Jarmila Hamplová s úžasně rychlý Geenjím.

Po slalomu všem vyhládlo. Zatímco první soutěž byla o rychlosti a šikovnosti, při druhé jsme museli zapojit svaly. Prohození misky pozadu mezi nohama, jak jinak než se psem. To byl pro někoho oříšek – obzvláště nasměrovat misku jinam než do země nebo do diváků :-) V soutěži samozřejmě zvítězili hlavně chlapi. Dohodit misku nejdále se podařilo páníčkovi s Hagískem. Prý jsme italská domácnost, neboť naší mamce to šlo taky dobře, tak asi příprava z talířů… :-)

Bojem vyčerpaní jsme se přesunuli do nedaleké hospody. Zde se vyhodnocovaly soutěže, rozdělili se krásné ceny. Plaketa s úžasnou akitou pro první místa a nejrůznější věci pro druhé a třetí místo udělali radost každému. My jsme byli poctěni plaketou „Hagískům za nápad“, které si moc vážíme a děkujeme za ní. Plakety také dostal nejstarší psí účastník Arashi a nejmladší AA Ayrinka. Všichni dostali pamětní list s Hachikem a plaketu s japonským nápisem AKITA INU. A aby toho nebylo málo, každý si při odchodu vzal taštičku s překvapením, kde pesani měli něco na zub a páníčci psací blok.

Bohužel jsme nemohli zůstat až do pozdních hodin, ale nabytí skvělých dojmů a zážitků se nám jelo domů přece jen lépe. I když loučení bylo těžké a zdlouhavé.

Ještě jednou děkujeme Plzeňákům za připravenou procházku a tím i skvěle strávený den!

Těšíme se tedy na další procházku, pro kterou už vybíráme místo. Zájemců o upořádání přibývá a jsme za to rádi. Brzy více ;-)

Datum: 29.11.2008

Sraz: Ulice U Velkého rybníka na parkovišti, Plzeň - Bolevec

Čas: 10:30

Popis cesty: Ti, co pojedou od Prahy, po vjezdu do Plzně na 4. semaforu odbočují vpravo, po 50 metrech na dalším semaforu vlevo, podjedete viadukt. Dále stále po hlavní až k 2. viaduktu, za kterým odbočíte vpravo. Po 30 metrech vlevo, po 100 metrech jste na místě.
Trasa od Mostu je snadnější... Po vjezdu do Plzně na 4. semaforu u autosalonu FORD odbočíte vlevo a po hlavní silnici dojedete až na parkoviště.
Trasa od Klatov je nejhorší. Musíte projet celou Plzeň směrem na Most a Teplice a u toho samého autosalonu FORD odbočíte vpravo.
Pro ty, co dorazí vlakem je cesta následující: Až vyjdete z nádraží, po 100 metrech se dáte vpravo pod most a na druhé straně záleží jen na Vás, kterou zastávku autobusu si vyberete. Obě jsou na Vaší straně silnice a můžete buď vlevo na Americkou nebo vpravo na Šumavskou. Pojedete autobusem č.39 a výstupní stanice se jmenuje Bílá Hora žel.st. Jinak je pro Vás připravena kyvadlová doprava mezi nádražím a místem srazu, tak se stačí ozvat na telefon: 737 03 03 66 a jste bez problémů s hledáním zastávek a prodejnou jízdenek.

Co s sebou: Buřty :-)

     

Pár fotek naleznete u Daimonka a Awashiho, jejich páníčkům i "smečce z Bílé Hory" moc děkujeme ;-)