Toulky vánoční Prahou

V předvánočním chvátání a v době adventu, jsme se rozhodli ještě s Fajkýšovými, že umožníme našim miláčkům podívat se na vánoční strom v naší matičce stověžaté. Jely jen akity, neboť jsme se báli, že na ratličky by bylo přece jen chladno. Počasí nám meteorologové zrovna ideální nepředpovídali. U nás pršelo a lehce poletoval sníh, ale čím blíž jsme byli Praze, tím se počasí umoudřovalo. Na Čerňáku se k nám přidala Jana s Fajuš. První zkouška pro hrdé plemeno bylo metro a eskalátory. Zvládli to na jedničku, jenom jim nešlo do hlavy, proč ty schody před nimi utíkají :-) Vystoupili jsme na Malostranské a malebnými uličkami jsme kličkovali směrem Pražský Hrad. Panorama se před námi rozevřelo a ukázalo nám nádherný pohled na Prahu.

Za nedlouho jsme dorazili na Hrad, který byl v obležení turistů, kteří i mimo jiné čekali na střídání hradní stráže, avšak pouze do doby než jsme prošli s akitama. Okamžitě jsme byli nejfotografovanější objekt. Záplava cizinců nás vzala útokem a naši chlupáči si to náležitě užívali. Lidi hovořící rusky kroutili nevěřícně hlavou, že u nich takové lajky nejsou. Němci jim většinou přisuzovali plemeno kalamit či husky a Italové sázeli na čau čau. Jen Japonci byli doma a poznali svůj národní poklad akitu. Opravdu jsme si to moc užívali, ale čeho je moc, toho je příliš a tak jsme doslova úprkem museli pryč, neboť focení nebralo konce. Obzvlášť když se zjistilo, že naši psi pózují s lidmi i bez nás. Přítulnost turistů jim dělala dobře a jim zřejmě také. :-)

Dále jsme pokračovali na Karlův most, pejskům se tam moc líbilo. Fajuš objevila bezva zábavu hon na holuby, Ryuš držíce se mostu napodobovala lidi, kteří se dívali z mostu dolů a Hagíska zajímaly lodě, které pluly po Vltavě. Prostě si každý vybral své.

Poslední zastávkou bylo Staroměstské náměstí s nádhernou vánoční výzdobou. Tisíce žároviček osvětlovalo náměstí, uprostřed se tyčil vánoční strom, který byl doménou celé této krásy. Vřele doporučujeme. Jen malým handicapem bylo šílené množství lidí, takže se těžko ke stromku dostávalo. Opět naši rafani zapózovali fotografům a koňské povozy neprojely kolem nás bez povšimnutí.

Čas utíkal jako voda a my jsme se museli pomalu rozloučit. Výlet se moc vydařil a troufáme si tvrdit, že si to užili nejen dvounožci, ale i čtyřnožci. Stojí to za to pozastavit se ve vánočním shonu, udělat si čas a vyrazit načerpat vánoční atmosféru. Jani a Fajuš děkujeme za příjemnou společnost a nádherný den!!! Příští rok to určitě zopakujeme.

Fotogalerie z výletu do Prahy je na rajčeti