Novinky 2009

31.12.2009
Letošní Silvestr jsme opět strávili s Fajkýšovými. Děkujeme jim za parádní den, večer, noc a ráno ;)
Nejen, že jsme se skvěle bavili, ale také jsme byli podívat na výstavu Psí život v Pardubicích. Výstava končí 10.1., tak spěchejte, aby jste ji viděli ;) Nám se moc líbila, našli jsme i slovo akita inu a ve vycpané lišce jsme poznali naší Ryušku! :)

31.12.2009
Byli jsme se podívat na Akíska, jak pěkně roste. A roste jako z vody :) Děkujeme za pozvání a pěkné odpoledne a těšíme se zase na vás ;)
Pár fotek v této galerii ;)

25.12.2009
Rádi bychom poděkovali všem za krásná přáníčka, smsky a maily, které nám udělaly velkou radost a moc nás potěšily! Tady se na krásná obrázková PFka můžete podívat ;)

24.12.2009
Volal nám Ježíšek, že má dneska s nadělováním moc práce, ať se ujmeme jeho práce, obdarujeme akity, jejich páníčky a všechny přátele akit. Takže Haguro Kensha a Kirei Feiko Vám všem nejprve přeje nádherné Vánoce a všechno nej do nového roku! A dáreček od nás? Všichni jste srdečně zváni na další akití akci: dogtreking! Takže pokud si chcete pořádně protáhnout nožky, máte možnost. Předpokládaný termín je 5.-6.7.2010, trasa je naplánovaná na 20-25km a šlapat budeme v krásných Jizerských horách u Fajkýšků! Včas Vám samozřejmě přineseme detailní informace ;)

21.12.2009
Galerie ze sobotního coursingu na haguro.rajce.idnes.cz, tentokrát i s komentáři :)
Právě narozená štěňátka z chovatelské stanice Tomimopa hledají nové páníčky! Více v sekci Nabídka štěňátek

19.12.2009
Dnešní mrazivý den jsme strávili v Liberci, kde se konal coursing! Šestnáct stupňů pod nulou udělaly své, přesto se nám podařilo splnit dvě licence! Jako první běžel Hagísek, neběžel sice tak svižně jako za "normálního počasí", ale i tak si vyběhal jako PRVNÍ pes (samec) plemene Akita inu COURSINGOVOU LICENCI! Takže jsou s Fájou první akití závodní páreček :)
Hned za Hagísekem běželo naše malé lamborginy, které svůj horský původ nezapřelo. Ryuška naplno běžela a plná sil si střapec urvala :) Tím si splnila svůj první oficiální trénink a neběžela za štěňátka, protože je to velká holka.
Hned po ní přišla na řadu BiBinka, ve svetříku se závodní dečkou se neomylně zmrzlá na kost drala za svým střapečekem a splnila podmínky pro udělení COURSINGOVÉ LICENCE!
A to nejlepší nakonec - náš Summíček, ryze pes domácí. Cíťa, který nešlápne do orosené trávy... Jakmile však uzřela střapec řvala na celé hory! Jako blesk se vyřítila ze startovní čáry, ale s přibývajícím sněhem ubývalo odhodlání, nadšení a nakonec i tempo a milá Summer nám doslova zamrzla uprostřed pole. :) Kdybychom si pr ni nedošli, stála by tam jako ledová královna doteď... Takže je nám jasné, že si Summer licenci vyběhá na jaře :)
Tři zmrzliny byly rády za vyhřáté auto, ale Ryuš si to nadšeně střihla ještě jednou ;)

Na závěr děkujeme pořadatelům za skvělé běhy a hlavně Fajkýškům za jejich přítomnost, podporu a pomoc s hlídáním, nošením, vypouštěním, zahříváním ;) a hlavně za odvahu, kterou nám dodaly, když s Fajuškou začali běhat!!!

Foto brzy ;)

15.12.2009
Přidán odkaz na ChS Hanami Kensha Hagískovy sestřičky Haruky

13.12.2009
Přidán článek o Toulkách vánoční Prahou v sekci Jen tak...

12.12.2009
Jaká byla dnes nejfocenější a nejobletovanější památka adventní Prahy? Ano, byly to akity :) S Janou a Fajuškou jsme se vydali na předvánoční výlet do Prahy, kde jsme mohli shlédnout krásně nazdobenou a turisty přeplněnou matičku stověžatou. Pejsci všichni předvedli, jak slušně jsou vychovaní a davy lidí jsou pro ně příjemné zpestření výletu. Metro i s eskalátory jsme zvládli také levou zadní :) Moc jsme si celý výlet užili a děkujeme Fajkýšům za příjemnou společnost!

Fotogalerie na haguro.rajce.idnes.cz

A nakonec ne příliš veselá zpráva: Hledá se domov pro 12-ti letou fenku Akita inu! Poskytněte akití seniorce milující domov na dožití! Více info na inuvnouzi.estranky.cz

6.12.2009
Hagísek ukončil letošní velice úspěšnou výstavní sezónu druhým čekatelstvím polského šampiona CWC! Do nedaleké Nowé Rudy se Ryo s Hagim vydali ve společnosti Andulky (alias Andromedy Z Půlnočního dvora), takže bylo veselo :)

Domů jsme si kromě zlaté medaile dovezli na památku i krásné obrázky štěňátek ze stanice Halne Wzgórze, za které moc děkujeme! Udělali nám velikou radost!

Fotky ze dneška bohužel nemáme, protože se hrozně špatně fotilo. :( Ale galerie z Rakouska je zde

A přáníčko krásného Mikuláše ze vstupky:

5.12.2009
Hagísek strávil Mikuláše v rakouském Welsu. Zde si vyběhal V1, CACA, CACIB a BOB, čímž splnil podmínky pro udělení titulu RAKOUSKÝ ŠAMPIÓN! Je to naše šikulka :) Výstavu jsme si moc užili a děkujeme všem za příjemnou společnost a hlavně Botanům, že nám přivezou pohár :) Hagísek si dokonce vyzkoušel novou roli, kdy na něj již volali "Hachi" :)

Fotky z výstavy dodáme, co nejdříve.

30.11.2009
Na Haguro Kensha youtube kanálu je nové video, které zobrazíte kliknutím na obrázek ;) Uvidíte, jak se naše holky móc milují, láskou by se sežraly :)

Také jsme doplnili nějaké fotky do galerií BiBi, Summer, Hagíska a Ryo

A nakonec jsme založili novou sekci, ve které vás seznámíme s našemi aktivitami

19.11.2009
Hagísek a Ryunka jsou tvářemi měsíce ledna v německém kalendáři Akita inu! Naše akity se opět posunuly za české hranice a to nám dělalo velikou radost! Moc za všechno děkujeme Beate!
Krásný kalendář si můžete objednat přes stránky německého Japan Akita e.V. klubu, nebo na mailu haican@aol.com

Přidána pozvánka na IV. Putovní procházku, na kterou se moc těšíme k Arumáčkům, Benince a její rodině!

17.11.2009
Dnes jsme měli návštěvu. A skvělou! Přijel se na nás podívat Akísek, který roste jako z vody, se svou rodinou. Celá smečka z něj byla štěstím bez sebe, hlavně Hagísek byl rád, že tu má konečně pořádného chlapa a ne pořád samé baby :) Myslíme, že Akísek si svou socializaci užil a Hagísek s Ryouškem mu předvedli, že i ostatní akity (když nepočítáme mámu Kamei, sourozence a strejdu Kichiho) jsou moc fajn, i když tomu ze začátku moc nevěřil. BiBík se Summíkem využily spíš Akískovy páníčky, od kterých padaly jen samé mlsky, ale prcek se jim také líbil. :) Takže vám moc děkujeme za pěkný den a za chvíli nás tam máte jako na koni ;)

Fotky můžete nalézt na adrese haguro.rajce.cz

P.S. Hagísek ještě děkuje Katce, že se s ním podělila o buchtu ;)

15.11.2009
Dnešní krásný sluneční den (doufáme, že ne poslední) jsme si až do konce vychutnali s celou smečkou. Nejdříve jsme byly s holkama na agility, kde se dosyta vyřádily. Ryuška byla blahem bez sebe, když se opět mohla setkat koliákem Atíkem, který do ní beznadějně zamilován - a to doslova, může hárat deset fen, ale on má oči jen pro naši svůdnici :) BiBík se Summíkem potrénovali zapeklité parkury, které dělaly větší problémy paničkám než jim..

Hagísek nepřišel zkrátka a jel se podívat do nedaleké pískovny na prochajdu, kde se mu moc líbilo. Móře fotek, hlavně z agility, najdete na haguro.rajce.cz

A pozor! Pokud svého kamaráda teprve sháníte, mrkněte do sekce Nabídka štěňátek! Nové páníčky sháníme i pro mimísky appenzellů - kamarády naší oblíbené Brigušky ;)

11.11.2009
Naše malá krasavice Ryunka má konečně nové prezentační fotky v této galerii

10.11.2009
Důležitá zpráva pro milovníky a fanoušky plemene Akita inu: film HACHIKO: DOG´S STORY vstupuje do českých kin již 18.3.2010! V hlavní roli se můžete těšit na charismatického Richarda Gere a opět podotýkáme, že režisérem snímku je skvělý Lasse Hallström, řežisér takových filmových lahůdek jako je Čokoláda, Pravidla moštárny, Můj život jako pes... 93 minutový film se těší poměrně značnému zájmu diváků, kteří nešetří chválou, tudíž se máme na co těšit.

Pravdivý příběh věrnosti, oddanosti a nehynoucí lásce

Přidán odkaz na žíháňáčka Bokken Horunite

8.11.2009
Byli jsme se podívat na mezinárodní výstavu v Praze. Výsledky s fotkami můžete nalézt na svém místě. Výsledky se ale nezapisovaly, ale měly by být všechny správné.
Také jsme měli velkou radost, že jsme opět mohli vidět krásného žíhaňáčka, který tu má své fotky již z jarní Prahy. Pejsek, který byl "lidmi" odhozen, se má skutečně dobře u opravdových a hodných lidí a je to velký mazel.
A nakonec přidáváme odkaz na pejska Byakuya Horunite alias Jacka

4.11.2009
Konečně jsme si založili Youtube kanál Haguro Kensha! Najdete zde vzpomínková videa na miminko Ryušku a Snow akitu, brzy však přibudou nová a aktuální ;) Omluvte prosím kvalitu, nahrávali jsme naším muzejním foťáčkem, hudbu dodávali dodatečně z nabídky youtube.com a nedala se sestříhat... Příště se určitě polepšíme ;) Máte se tedy na co těšit :) Ikonku najde v sekci Videogalerie i pod menu pod Twittíkem ;) Dostanete se tam i kliknutím na obrázek

A ještě připomínáme, že štěňátka stále hledají milující domov!

1.11.2009
Na klubových stránkách je zveřejněn článek o SA od MVDr. Rybníčka

Přidán odkaz na akití holku Beni Z Břilických hrázek

29.10.2009
POZOR! Standard plemene akita inu, který známe, je neúplný! Náhodou jsme minulý týden přišli na to, že se standard na webu FCI a ČMKU rozchází ve vylučujících vadách! Tento fakt je natolik závažný, že jsme na něj upozornili poradkyni chovu H. Jeníkovou, která již zajistila opravu standardu.

AGRESIVITA A PŘÍLIŠNÁ BÁZLIVOST JE VYLUČUJÍCÍ VADA i v Čechách, navíc každý pes vykazující fyzické nebo psychické abnormality bude diskvalifikován (viz. standard ČMKU)

28.10.2009

Moc děkujeme Fajkýškovým za fotky ze srazu Haguro No Kaigou! Byly odeslány všem účastníkům, na které máme my a nebo Fajkýšovi kontakt. Pokud vám náhodou CD nedorazilo, bylo to omylem nebo tím, že nemáme adresu. Bez ostychu si fotky můžete napsat Fajkýškům ;) Ještě jednou moc děkujeme!

Dnes jsme se byli podívat na malého Akíska, který bydlí se svou rodinou 20 minut jízdy od nás a jsme za to moc rádi :) Akísek je úžasný miminko, mazlík a šikulka. U Akíska i jeho rodiny se nám líbilo a těšíme se už teď na další shlédání - to už ale bude s i s naší smečkou ;)
Fotky můžete najít na rajčeti: haguro.rajce.idnes.cz
Poslední tři volní sourozenci Akíska stále k mání v ChS Daschia!

V sekci Mohlo by se hodit přidán seznam národních a mezinárodních výstav na rok 2010

27.10.2009

Přidány výsledky výstavy v Českých Budějovicích, za které moc děkujeme paní Jůzové

25.10.2009

Přidán odkaz chovatelské stanice Z Olivecké hory

Výsledky budějovické výstavy již brzy

24.10.2009

Štěňátka plemen Eurasier, Rhodeský ridgeback a Akita inu hledají své páníčky! Více v sekci Nabídka štěňátek.

23.10.2009
Přidány fotky ze Světové výstavy psů se jmény psů (pokud si je někdo 100% jistý chybou, budeme rádi za upozornění)! Moc děkujeme za pomoc při focení skvělému fotografovi Pájovi ;)

Přidány výsledky Národní výstavy v Brně

20.10.2009
Na český trh se dostala první kniha o AKITÁCH! Jako správní nadšenci ji máme samozřejmě už doma :) Knihu všichni louskáme, je zaměřená hlavně na AA, ale i o japonských akitách se něco dozvíte. Jsme přesvědšeni, že knížka nesmí chybět v knihovničce žádnému fandovi plemen AKITA :)

18.10.2009
S Hagískem jsme se vydali na testy povah do Prahy. Zkoušky byly pro profesionální canisterapeuty (z nichž většina zkoušku obhajovala), s čím jsme moc nepočítali a vůbec se na to nepřipravili. :( Bohužel Hagísek a několik dalších psů (kteří se ovšem připravovali) testem neprošli, ale byla to velmi zajímavá zkušenost. Hagísek musel ukázat, že není pravda, co se o akitách říká - že neštěkají... A to se zrovna v patřičnou chvíli nehodilo... Nebudeme házet flintu do žita a na testy se příště připravíme - Hagi i Ryunka. :) V čem ale Hagísek obstál na jedničku s hvězdičkou, bylo čekání, než přijdeme na řadu v malé chodbě plné pejsků, kteří ačkoliv zkoušky na canisterapii splnili, ke psům se přátelsky nechovali. Naopak... To nás velmi překvapilo, ale Hagi se nenechal vyvést z míry a "buřiče" ignoroval :)

Výsledky brněnské výstavy budou brzy

17.10.2009
Proběhla již V. Putovní procházka plemene Akita inu! Tentokrát jsme se vydali do Ivančic u Brna, kam nás pozvala pořadatelka Ari. Ti, co se nenechali odradit špatným počasím, neprohloupili a procházku si bezpochyby všichni do jednoho užili! Počasí vyšlo skvěle a po kalamitě nebylo ani památky :) Moc děkujeme Ari za super den a všechnu práci, co si s tím dala!

Teď se plánuje VI. Putovní procházka, na kterou nás zvou Arumáčci do krásné Telče!

Článek a fotky na svém místě

10.10.2009
Báječný den jsme mohli prožít na nymburském cvičáku, kde se konal víkend psích sportů! Ráno jsme si s holčičkama BiBi a Summer zatrénovaly agility, kde jsme se naučily nové styly vedení a různé trasy. Fotky sice nemáme, ale na ZKO Nybmurk je můžete najít. Odpoledne patřilo coursingu, kde jsme rovněž nemohli chybět. Zde jsme se dozvěděli mnoho zajímavého, co se týče tohoto sportu a jeho hodnocení na závodech, na které se ihned po posledních sólových bězích chystáme. :) Bohužel střapec běhal na ruční pohon a u rychlejších psů se zasekával. Hagísek s Ryunkou si v polovině dali nechtěnou pauzu :) BiBinka se Summer vyrazily rovněž jako ďáblové, za což sklidily obdiv, který je zachycen i na videu :) Tam je i BiBinky nešťastná srážka s kladkou :( Sice nedoběhla, ale rozchodila to bez problémů :) Moc jsme si to užili a děkujeme za tyto skvělé akce, které jsou na ZKO Nymburk zvykem!

Video BiBíka a Summíka je ke shlédnutí zde
A naše fotky na rajčeti tady :)

8.10.2009
Na světové výstavě bylo přihlášeno 152 akit (ofiko jich bylo 161, ale devět z nich bylo AA). Kruhy byly rozděleny pro dva rozhodčí. První č. 9 patřil japonskému rozhodčí Hiroshi Kamisato. Ten posuzoval dlouhé hodiny značné množství psů - nakonec určil jako nejlepšího žíhaného psa S. Exposito - Unshou Go Shun´You Kensha. Hiroshi Kamisato posuzoval přísně a korektně, bylo znát, že má slabost pro žíhanou barvu. A jak si vedl náš Hagísek? Nastoupil samozřejmě v nejobsazenější třídě psů - přihlášeno 20, nastoupilo 17. Psi ve třídě byli - až na malé rozdíly - jednotného typu. Velmi dobrých padlo poměrně málo - jen 5. Hagísek se snažil po celou dobu posuzování, které trvalo bez mála hodinu, a z jeho prezentace i posudku jsme nadšení. A jak dopadl? Hagísek získal 3. místo jako Výborný - před ním byli jen: V1, CAC - Evropský vítěz mladých 08 a V2, Rez. CAC - Evropský vítěz 08!! Naše pocity snad není třeba komentovat - JSME NA NĚJ HRDÍ A MAXIMÁLNĚ HAPPY!

Hagísek dostal do své sbírky další krásný posudek: "Excelentná hlava, silný chrbát a krk, velmi pekné telo, velmi dobrý pohyb, příliš krátke osrstenie"

Druhý kruh č. 10 patřil maďarskému rozhodčí Erdös László, který rovněž odvedl slušnou práci. Rozhodně si nenechal ujít nejlepšího psa, kterého posuzoval, a ověnčil jej titulem Světový vítěz mladých. Mladý pes Danyuu Go Aso Inoue získal při závěrečných soutěžích i titul BIG3 Junior! I s maďarským rozhodčím se ve většině jeho rozhodnutí shodujeme.

Celkově se dá říct, že světová výstava byla velmi zajímavá a poskytla nám spatřit nové importy z Japonska, i když se bohužel pár výborných psů nedostavilo díky vylínání. Trochu nás zklamala velikost kruhů a časový posun, ale i tak máme z výstavy skvělý pocit. Rádi jsme všechny opět viděli a moc jsme si to užili! Velké poděkování patří Fajkýškovým, kteří s námi přifrčeli, za pomoc, hlídání a za všechno...!

Výsledky ZDE, galerie se připravuje

A na závěr malá pozvánka: jistě mají všichni stále v živé paměti, jak sem dorazily "ověřené informace z Japonska", že Akita Cup je podvod a jak od něj dává AKIHO ruce pryč... V roce 2010 se Akita Cup konat nebude. Místo něj AKIHO vyznalo svou důvěru evropským chovatelům a v termínu 22.-23.5.2010 se bude konat nové setkání chovatelů a majitelů akit pod názvem: Akita Thropy! Očekává se nejvyšší počet vystavovatelů a návštěvníků, který Evropa na akití akci ještě nezažila. O víkendu se bude konat evropská Hombuten výstava, striktně pod taktovkou AKIHO! Takže Hagísek, Ryo ani my rozhodně na této velkolepé akci chybět nebudeme!

3.10.2009
Hagísek jel zabojovat do rakouského Tullnu a v silné konkurenci si vyběhal V1, CACA, CACIB & BOB a jako držitel CACIBa automaticky dostal nominaci na Cruft´t 2010! Hagískovi tedy chybí již poslední titul CACA k dokončení Rakouského šampiona!

Foťák nám tentokrát nějak stávkoval, takže přihlášení psi a jejich výsledky (alespoň většiny) zde:

PSI

Třída otevřená:
Beni-Kobito Go Seijitsu-Tamashii 2. místo
Culotta Kephaloidion Miki 3. místo
Dei Laghi Tailly Akarui-Go V1, CACA, Rez. CACIB

Třída šampiónů:
Haguro Go Harukaze V1, CACA, CACIB, BOB

 

FENY

Třída mladých:
Miyuki Tomimopa Velmi dobrá 2
Keiko Tomimopa Velmi dobrá 1

Třída mezitřída:
Vaishavi Vom Urteilskreuz 2. místo
Densetsu Kara Shiawase V1, CACA, CACIB

Třída šampiónů:
Pusztadombi-Surka Berta V1, CACA, Rez. CACIB

 

Naše stránky jsou teď poslední dobou terčem hackerů... Nejedná se o žádný nebezpečný vir, ale je nepříjemný... V současné době to vypadadá opět minimálně na čas dobré. V případě, že tu delší dobu nebudou novinky, sledujte Twitter - ikonka pod menu ;)

28.9.2009
Dnes jsme se zúčastnili intenzivky agility, která byla pod vedením Ivy a Růženky! Naučili nás toho spoustu nového a jsme jim za to vděční! Taky jsme si BiBinka vyzkoušela flyball a moc ji to bavilo, takže určitě budeme pokračovat v našem "budoucím soutěžícím družstvu" Primavera ;) Summíček agilitila až se z ní kouřilo a Hagísek si taky párkrát skočil :) Moc děkujeme Ivě a Růžence za dnešek! Bylo to super!

Fotogalerie ze dneška je na haguro.rajce.cz a fotky ze včerejší Wroclawy (o novinku níž) jsou ZDE

27.9.2009
Máme toho tolik, že netušíme, čím začít... Hagísek zkrátka opět dokázal, že na to má! Jako další zemi, v pořadí již šestou, jsme vybrali Polsko. Naši sousedé pořádají krásné výstavy, mezinárodní jsou plné opravdu tvrdé konkurence, kterou posuzuje často zahraniční rozhodčí. I dnes tomu nebylo jinak: Wroclaw - stadion Olimpijski, přihlášených 30 psů a norský rozhodčí Christen Lang. Haguro nastoupil ve třídě šampionů - nejobsazenější třída psů, jak jsme zvyklí - ale nezklamal. Prvním místem a CWC se stal čekatel šestého šampionátu! Jenže kdyby u toho zůstal, tak by to snad nebyl on :) Navíc si vyběhal i CACIB a BOS (NDPwR) - CACIB, na který jsme od brněnské výstavy čekali a kterým splnil podmínky pro udělení titulu INTERCHAMPION! Hagísek se stal ofiálně první akitou z chovu Harukaze s tímto titulem a navíc i první akitou po rodičích importovaných z Japonska v celé historii českého chovu! Jsme plní nadšení a radosti, takže ani nemáme snad slova navíc... Jsme zkrátka na toho našeho kluka moc pyšní! :)

Ale přece jen pár slov k výstavě - pan rozhodčí posuzoval velmi přísně a ve většině případů jsme se s jeho hodnocením shodli. Atmosféra mezi vystavovateli byla taková, která se nezapomíná a naláká nás brzy zpátky! :) Žádné zklamání či zlost, jen radost z úspěchu ostatních a slzy dojetí při vítěztví... Plus bonus navíc - společnost přátel a usměvavých lundehundíků a jejich velké strážkyně Bianci. Tímto moc děkuji paní Kosinové, že jsem mohla toto vzácné a úžasné plemeno - jako je norský lundehund - pomoci předvést!

Fotogalerie z Wroclawy jsou ZDE

25.9.2009
Opět jsme byli ukázat naše pejsky v Diakonii!! Strávili jsme tam bohužel jen něco málo přes hodinu, ale i tak se nám to zase líbilo! Ukázali jsme agility, dogdancing, dogfrisbee i zpívání Summíčka, Hagísek předvedl, jak se má pejsek vystavovat (dobrovolník na zuby se nenašel (: )... Hlavně se mazlilo a hladilo a u návštěvníků všech generací naši chlupáčové vykouzlili úsměv na rtech a proto to stálo za to!

Fotogalerie pořízená paničkou a Radkem (za což mu moc děkujeme) na haguro.rajce.idnes.cz

24.9.2009
Jak všichni zajisté vědí, blíží se nám Světová výstava psů. Letošní WDS bude rekordní - Bratislava hostí největší výstavu psů v celé historii! Přihlášených psů je zhruba neuvěřitelných 25 000, které posoudí 180 rozhodčí z nejrůznějších koutů světa! Představí se zde i nečekané množství nových a vzácných plemen, což jistě přiláká tisíce návštěvníků. Samozřejmě nebudou chybět soutěže agility, obedience či dogdancingu. A jak je na tom plemeno Akita inu? Počet přihlášených jedinců je celkem 158! Plemeno je rozdělo do dvou kruhů - třídy: mezitřída, otevřená a šampionů bude posuzovat japonský rozhodčí Kamisato Hiroshi. Třídy dorostu, mladých a veteránů budou patřit maďarskému rozhodčí Erdös László. Přihlášení jsou psi významných jmen, takže určitě bude, na co se dívat. Statistika přihlášených psů je:

Kamisato Hiroshi  Mezitřída  Otevřená  Šampionů 
Psi  14  21  22 
Feny  12  19  13 
 
Erdös László  Dorost  Mladých  Veteránů 
Psi  17 
Feny  28   
 

Zalogovali jsme se na Twitter! Zde můžete číst krátké zprávičky o aktuálním dění naší smečky :) Proč byl pravý důvod založení? Jak jste si všimli, občas se naše aktualizace zpozdí díky tomu, že nám stávkuje web. Problém je již s největší pravděpodobností vyřešen, ale kdyby náhodou, tak vše naleznete tam ;) Takže naše twitter adresa je: twitter.com/hagurokensha

A poslední zpráva: fotky z agi-výcviku jsou ke shlédnutí na haguro.rajce.cz :)

21.9.2009
Přidány informace o V. Putovní procházce, která nás tentokrát zavede do Ivančic u Brna ke smečce z Inugoya!

19.9.2009
Přidány výsledky Speciální výstavy. Děkujeme za ně paní Jůzové!

18.9.2009
Byli jsme se podívat na štěňátka chovatelské stanice Daschia. Miminka jsou boží, takže fotek je požehnaně a můžete se na ně podívat ZDE. Moc děkujeme Akiskovým za to, že nás s sebou vzali a také paní Kozákové za milé přijetí! Byl to super den a moc jsme si to užili! Děkujeme...

Poslední Daschia miminka čekají na své hodné páníčky!!

12.-13.9.2009

Krásní psi, dokonalé posuzování, laskavý přístup ke psům, skvělá organizace a perfektní výsledky. To vše a mnohem víc jsme zažili během tohoto víkendu v německém Leipzigu. Hagísek se předvedl již v páté zemi a stal se čekatelem svého pátého šampiona! Výstavu jsme si vybrali nejen kvůli tomu, že Lipsko leží poměrně blízko hranic a konaly se dvě výstavy za víkend, ale hlavně kvůli rozhodčím. Oba dny posuzovaly přední a uznávané specialistky na plemeno akita inu - v sobotu to byla německá rozhodčí Angelika Kammerscheid-Lammers a v neděli norská rozhodčí Britt Nyberg. A my chtěli znát, jaký názor na našeho Hagíska mají opravdové odbornice - Hagísek oba dva dny získal známku V2, Rez. CAC-VDH a skvělé posudky! Těchto dvou posudků si spolu s posudkem od pana Kato vážíme ze všech nejvíce. První posudek nám přečetla Jana, rozhodčí Angelika Kammerscheid-Lammers na Hagískovi neshledala jedinou výraznou chybu, bohužel jeho druhé místo zapříčinila pouze barva, vítězný Musashi, nad jehož barvou jsme žasli již v Itálii, dominuje svou červenou barvou nad všemi akitami, co jsme kdy mohli spatřit. Zde si můžete přečíst výtah z druhého posudku od Britt Nyberg - alespoň to, co jsme schopni přelouskat z angličtiny: "Excelentní pes, velmi samčí hlava, pěkné proporce, nádherné oči dobré barvy, excelentní pigmentace, preferovala bych širší uši, dokonalý výraz, silný krk, dobrá horní a spodní linie, delší bedra, správně položený a nesený ocas, výborná kostra a úhlení, správný pohyb - z profilu a zezadu, mírně ztrácí vpředu, velmi dobrá struktura srsti, pěkná povaha, správně předveden".

Jak bychom popsali práci obou odbornic? Jsme nadšení, takže nemůžeme šetřit slovy chvály a uznání. Hned při jejich příchodu do kruhu byl patrný jejich kladný vztah k plemeni i ke psům. Posuzování cca 30 psů trvalo několik hodin - ne chvilku, jako jsme zvyklí na českých výstavách... Každý pes byl důkladně posouzen, prohmatán, nevynechala se jediná část těla - všechny akity si to nechali bez výjimky líbit- agresivita se netolerovala!! Pouze jedna německá fenka druhý den protestovala proti prohmatání, brzy se však uklidnila a nakonec byla posouzena. Na pohyb obě rozhodčí velmi dbaly, Britt Nyberg dokonce vyžadovala posouzení běhu v trojúhelníku. Všem psům věnovaly obě rozhodčí zcela individuální přístup, každému se detailně věnovaly. Celé posuzování obě hýřily úsměvy a vtipem - Britt Nyberg se velmi bavila tím, jak je Hagísek lačný po pamlscích. :) První den předváděl Hagiho páníček, fotky bohužel nemáme, ale Pája určitě ano. Angelika Kammerscheid-Lammers psy v kruhu uplácela mlskama a tím si Hagína samozřejmě získala a bedlivě si hlídal každý její krok - tedy spíše kapsu. Milé zacházení se psy nebylo cizí ani Britt Nyberg, která nás v kruhu srdečně uvítala a Hagíska pomazlila... On i my jsme si pobyt v kruhu užili na maximum bez nervozity, kterou obvykle máme... :) Sledovat precizní práci obou dvou byla radost pro každého fandu plemene. Úroveň vystavovaných akit byla velice vysoká a všechny byly takřka jednotného typu. První den patřil titul nejvyšší - BOB - japonskému importu - Musashi Go Miyagi Kozaki Kensha. Druhý den patřil naší favoritce, půvabné fence Akikohime go Kenshin-sou, importované ze Španělska.

Galerie z výstav ke zhlédnutí zde (zatím beze jmen, jelikož se nám ztratil katalog, tak abychom neudělali chybu (: ). Všichni psi mají alespoň jedno foto z každého dne, někteří více, někteří méně. Měli jsme drobné problémy - v sobotu byl jen fotograf a vystavovatel v jednom, v neděli chvílemi vydatně pršelo a focení nebylo možné... Děkujeme za pochopení :) Ale Pája určitě foto má :)

S námi se na cestu vydali samozřejmě i naši nejoblíbenější Pruhovaní, kterým moc děkujeme za báječnou společnost, za to, že jsme mohli hlídat Fajušku ;) a nejen za to! Moc rádi jsme viděli také Ishiho s páníčkama, který se také rozhodně nenechal zahanbit :)

Tak zase někdy... Brzy ;)

6.9.2009

Zúčastnili jsme se schůze sekce - AI: 25.8.2009 paní Hamplová rezignovala na post poradkyně chovu pro AI. Naší novou poradkyní chovu je paní H. Jeníková, kontakt naleznete na klub. stránkách. Klub naváže spolupráci s MVDR. Rybníčkem ohledně SA

5.9.2009

Naše další ukázka Agility proběhla na vrdovském hřišti. Bohužel jsme se museli vypořádat s nepřízní počasí i diváků, kteří mnohdy byli posilněni alkoholem víc, než je zdrávo... Ale všichni jsme to zvládli a pár nadšenců si naši ukázku přece jen užili ;) Fotky bohužel nemáme, ale brzy se můžete těšit na fotky z Diakonie, kam jsme pozvaní na 25.9. ;)

3.9.2009

Přidány staro-nové fotky ze Silvestra, které náš počítač někam schoval a nyní nám je vrátil :) Hagurovy pohledy jasně znázorňují emoce psa, kterému majitelé "otráví život babou"... :)

Přidán odkaz na vznikající stránku kloučka Aki Kami Daschia.

30.8.2009
Když jsme stáli frontu před výstavou, zrovna vylepovali plakát "Pravý ruský cirkus", dost nás to pobavilo... Bohužel něco podobného se odehrávalo i v kruhu č.14. Pan rozhodčí skutečně prováděl "kejkle", ze kterých se mnohým točila hlava... No, naštěstí má Hagísek V4. Výsledky na svém místě. Jen ještě poděkování paní Jůzové, že svěřila Sandře Sněhurku

Ale hlavní "novinka dne" je, že jsme konečně vytvořili nový desing webu s Haguro Kensha v hlavičce :) Chystáme pár nových sekcí a dalších novinek a ještě musíme vypilovat detaily, tak prosíme o strpení :) Pokud se vám stránka zobrazí nesprávně, aktualizujte ji ;) Vše by mělo být v pořádku, pokud ne, opomněli jsme ji přeformátovat a budeme rádi za upozornění :)

25.8.2009
Přijela nás navštívit Sindička s paničkou. Sindy je naše - tedy lépe řečeno BiBinky - miminko. Nejmenší štístko z vrhu, malý skřítek, který se vůbec nezměnil. Je zkrátka úžasná! Panička nám o prďolce naší vyprávěla jen samé hezké věci a podle všeho je Sinďa domácí pesan, jak má být. Běhá si "bazény", hledá psího kámoše, který se občas zaběhne, hlídá, poslední její kousek je, že se z ní stala mediální hvězda. Televize Nova ve Starkoči, kde Sinďuš bydlí, zde natáčela reportáž a u toho drobek nemohl samozřejmě chybět, takže se moc těšíme :) Její návštěva nám udělala velkou radost a už se nemůžeme dočkat až se zase na nás přijede podívat!

Její galerka je zde ;)

23.8.2009
Náš další coursing byl ryze dámská jízda. Hagísek má z tábora dva stehy na noze (nepovedená přátelská výprava k psiskům, co si hlídali plné misky... ;), takže běhat nemohl. Za to holky si zaběhali báječně. BiBi se Summer se pokusili o splnění prvních dvou licenčních běhů, které úspěšně zvládli. Tudíž jim chybí pouhý jeden sólo běh do získaní licence stejně jako Hagískovi! Ryunka se opět mohla vyřádit mezi štěňátkama a řádila hodně rychle :)

Báječné běhy našich holek jsou ke shlédnutí ve Fotogalerce.

Miminka akit chovatelské stanice Daschia hledají hodné páníčky! Více info v sekci Nabídka štěňátek nebo přímo na webu ChS.

Jinak nová podoba našeho webu jde pomalu, ale jistě do finále ;)

15.-20.8.2009
Proběhl Nultý ročník tábora Akita inu v Kolíně. Fotogalerie je připravena ke shlédnutí na haguro.rajce.idnes.cz, repka se připravuje. Děkujeme všem za to, že dorazili a za jejich trpělivost a těšíme se na další ročník!!!

8.8.2009
Již IV. Putovní procházka nás potěšila svou skvělou organizací a krásným prostředím. Za to moc a moc děkujeme Růžence a její smečce, která si nesnadný úkol vzala na svá bedra a povedlo se ji to na jedničku!

Fotky a článek můžete naleznout na svém místě - sekce Sraz akita inu, pod záložkou Putovní procházka ;)

Příští Putovní procházka - již pátá v pořadí - se bude konat koncem října či v průběhu měsíce listopadu. O místě konání vás budeme včas informovat na našich webových stránkách.

5.8.2009
I takto může dopadnout balení stanu, když to necháte na vašem psím miláčkovi. Ryuška se tak těší na tábor, že si chtěla už zabalit stan sama. Jak to vidíte, dopadlo to tak, že asi budeme spát pod širákem :) Ponaučení: balte stan dřív, jak pes

     

IV: Putovní procházka se blíží!! Již tuto sobotu!

1.8.2009
V sekci Texty nejen o plemeni přidán článek o naší dovolené v Chorvatsku

Přidány bližší informace o Výcvikovém táboru AI

29.7.2009
Fotky z Chorvatska na rajčeti: "Psí Chorvatsko" & fotky Chorvatska a moře. Přidán odkaz na fotky mladoboleslavské výstavy. Článek bude cobydup ;)

27.7.2009
Strávili jsme báječný týden v prosluněném Chorvatsku spolu s přáteli Fajkýškovými a Corrýškovými! Na dalekou cestu jsme se vydali minulou sobotu, my a celá smečka. Hlavním cílem výpravy byly čtyři noční výstavy ve Splitu. Hagísek se tedy prezentoval již ve čtvrté zemi a opět s razantním nástupem: Výborný 1, CAC a BOB.

Přesto, že se dokonale přizpůsobil chorvatskému prostředí a svůj kožíšek si nechal doma a "místo slušivých kalhotek si vykračoval v tangách", ani na dalších dvou výstavách se nenechal zahanbit. Druhý den vyběhal V1 bez titulu a třetí den V1, CAC. Holky si užívaly dovču plnými doušky - bez agility a výstavy - teda fandit samozřejmě byly. Celý týden jsme plavali, výletili a klábosili všichni dohromady :). Děkujeme za skvělou dovolenou!! Těšíme se na další "podobně stejnou" akci!! ;)

Repka a hromada fotek se chystá k nasypání na web ;)

Přidány výsledky národní výstavy v Mladé Boleslavy

14.7.2009
Přidány informace o IV. Putovní procházce, kterou pro nás a naše miláčky pořádá Růženka a její rodina, za což jim moc děkujeme! Informace na svém místě

11.7.2009
Sobotní den jsme strávili díky pozvání Diakonie v kouřimském skanzenu. Ukázka se vydařila, i když nás trošku mrzelo, že jsme byli odstrčení dozadu, kam mnoho lidí ani nedošlo :( Každopádně, kdo nelenil a přišel, viděl, jak to všem bafíkům jde a odnesl si i nějakou tu pusu od psisek :) Summíček s BiBinkou a Ryunkou zaagilitily a Hagísek rozdával políbení (i když mu ostatní pomáhali) ;) Všechna psiska byla moc šikovná a my se nemůžeme dočkat další akce, kde naši chlupáči pomohou vykouzlit úsměv na tváři

Fotky v galerii Naši psi a na agilitka.rajce.idnes.cz

1.7.2009

Byly u nás na návštěvě psí holky: číňanka Andromeda Z Půlnočního Dvora alias Andulka a australáčka Blue Princess Bohemia Checko. Přesto že venku pršelo, psiska si nenechala náladu zkazit a řádila v kuchyni. Hagis znechucen dámskou převahou v poměru 5:1 se probral až ke konci, kdy si chtěl hrát a zobal malou Blue, Ryuš s BiBi a Summikem řádily celou dobu až do noci :) Pár fotek v galerii Kamarádi - Blue Princess & Andulka

28.6.2009

Hagísek si na InterCanis Brno odnesli V1, CAC, CACIB, čímž splnil podmínky pro udělení titulu GRAND ŠAMPIÓN ČESKÉ REPUBLIKY! Ryunka dostala Nadějnou ve třídě dorostu.

Byla s námi opět appenzellka Briguš, která byla VN a největší fanda Orísek s páníčkama ;)

Výsledky s fotkami na svém místě...

 
22.6.2009

20.6.2009
Zatímco si psiska užívala volný den, my jsme se vydali na klubovou výstavu. Výstavu - respektive práci rozhodčího - hodnotíme opět rozpačitě... S některými výsledky souhlasíme, jiné bychom si v rámci standardu představovali jinak. Celý den jsme si však užívali v příjemné společnosti a těšíme se na další setkání ;)

Výsledky a fotky psů naleznete na svém místě.

14.6.2009
První národní výstava v Klatovech a pan rozhodčí MVDr. Šimek. Podle pana rozdočího naše "červenobílé akity" si vedly v celku dobře: Hagísek Výborný 2, Rez. CAC a Ryunka Velmi nadějná bez pořadí, jelikož se nezadávalo. Obecně se toho moc nedávalo - tituly se šetřilo i u jiných plemen... Některé verdikty byly zajímavé... Ale panu rozhodčímu snahu a příjemné vystupování odepřít nemůže.

Výsledky se opět nezapisovaly, tak ale snad jsou všechny správně.

7.6.2009
Minulý týden byl Dětský den odložen kvůli špatnému počasí. Ten dnešní se ale vyvedl. Sluníčko nám přálo a naše ukázka agility se vyvedla. Ve složení BiBi, Summer, Hanny, Barča, Atosek, Bríťa a Briguš jsme snad udělali dětem radost. Nám udělali radost koníci z JK IVAHU. :) Fotky z dětského dne na agilitka.rajce.idnes.cz

6.6.2009
Sobotu jsme strávili na kolínském cvičišti, kde si Hagis s Ryou poprvé zkoušeli obrany! Šikovný pan figurant dokázal Hagíska i rozvrčet ;) Ryuš dráždit nebylo třeba - je to zákeřňačka sama o sobě - co nemá rychlejší nožky než ona, okamžitě se toho zmocní. Náš výcvik bude i nadále pokračovat a uvidíme jestli se dostaneme až na vysněný rukáv! Každopádně i kdyby ne, psiska to nehorázně baví :) Pár fotek ke shlédnutí zde - omluvte prosím kvalitu, pršelo do focení :-/

5.6.2009
Byli jsme se podívat do hájenky, kde se to hemží prckama (někteří se ještě klubou). Štěňátka austrálského ovčáka jsou téměř připraveni udělat velké hups do světa k hodným páníčkům. Ještě tři volní kluci však trpělivě čekají na své domovy! Takže jestli někdo chce krásného a aktivního společníka, neváhejte - kontakt na ridge.estranky.cz nebo u nás v sekci Nabídka štěňátek! Fotky Kačky a Káji, štěňátek, Mufi, kozulek a kobylky Nely na bohemiachecko.rajce.idnes.cz

4.6.2009
Přidán článek a fotky ze srazu Haguro No Kaigou

Na zeller-akita-inu.com zveřejněny fotky z AKIHO výstavy

Výsledky evropské výstavy v Dublinu ke shlédnutí zde

Nový web Eikyú Nippon Ryú & Bijin Go Shiro Shita

30.-31.5.2009
V těchto dnech proběhl druhý ročník srazu Haguro No Kaigou. Přes velkou nepřízeň počasí se sjeli příznivci plemene i z dalekých končin, za což jsme moc rádi. Sraz se dle našeho názoru vydařil - ale počasí nás hodně zklamalo a hodně nás připravilo. Během sobotního dne jsme vyslechli několik přednášek, za které děkujeme MvDr. Novákovi, J. Hamplové a Ing. Jůzové. Rovněž velký dík patří panu Wolfovi, který značnému počtu zájemců pustil DVD z letošního Akita Cupu. Taktéž děkujeme L. Pavlíkové za posouzení výstavy, která dopadla: Nejlepší pes - Chinsei Z Hrabovského dvora & Nejlepší fena I Maiko Go Harukaze. A v neposlední řadě patří veliký dík samozřejmě Vám všem za přátelskou atmosféru, která opět panovala! Doufáme, že se sejdeme opět v hojném počtu i příští rok!

Fotky, kterých je bohužel žalostně málo (z výstavy ale jsou ;) ), a report se připravují.

24.5.2009
Nord Bohemia Canis patřil Hagískovi! Od polské rozhodčí M. Musial získal V1, CAC, CACIB (při souboji s letošním Evropský vítězem mladých) a BOB! Ryunka ve třídě čtyř feneček si obhájila své první místo jako Velmi nadějná, závěrečky pro dorost bohužel nebyly... Ale už Hagískův BOB byl pro nás úspěch, ale "ze zvyku" jsme čekali do závěreček, co kdyby náhodou... A ono se podařilo! Hagísek sklidil nebývalý úspěch a akita po dlouhé době vystoupila (fakt jsme se snažili, ale stupínek byl dost vysoko - ale rozplácl se =D ) na stupínek nejvyšší! Hagísek si vyběhal u další polské rozhodčí E. Chwalibók BIG! Nejlepší bylo rozhodování o první a druhé místo ve skupině, kde zůstal OPĚT jen Hagísek a basenjík Gambík Ekibondo! Hoši se zřejmě domluvili, že se o první místa budou poctivě střídat - takže zase někdy příště :) Byl to fantastický zážitek a moc děkujeme všem, co s námi vydrželi až dokonce a fandili - Fajkýškovým s Feiko, Corrýškům s Corry, Miladce s Maiko, Růžence s Maiko :) a další, v neposlední řadě i rozhodčím, kteří takto krásně ocenili Hagíska a Ryunku!

Na výstavu s námi jela i holčička appenzella Briga Dakam, kterou jistě znáte z fotek z agility a školičky. Byla to Brigušky i její paničky Míši první výstava a vedli si skvěle a Briguš si hrdě odnesla ze třídy štěňátek VN1. Takže moc gratulujeme :)


Výsledky na svém místě.

22.5.2009
Fotografie a video z jarní AKIHO výstavy jsou zveřejněny na webu ChS RamsRaspel Kensha

21.5.2009
Velkou radost nám udělalo pozvání našeho agiliťáckého spolku Primavera do čáslavské Diakonie. Krásně strávené dopoledne jsme si užili nejen my, ale především děti a lidé právě z Diakonie. Dnešní den zvířátek jsme zpestřili všichni ukázkou agility, Summer zazpívala a zatančila, BiBi chytala míč a štěkala, Atík převedl své kousky z dogdancingu a Hannynka dog frisbee a Maxíček zase ukázal, jak rychlé nožky má :). Ryuška si to užívala snad nejlépe, neboť v úmorném vedru jako štěňátko nemusela kromě oblíbených tunýlků nic dělat, jen se naplno oddávat láskyplnému hlazení a cicmání všech přítomných :) A to se ji líbilo moc. Byl to úžasný zážitek být tam a dělit se o naše chlupatá štěstí s ostatními, jež to dokážou ocenit. Takový pocit bychom přáli zažít všem!

Do Diakonie se snad brzy a moc rádi vrátíme - přece jen Hagísek musel zůstat doma a nemůžeme jej o to, co miluje, ochudit :) Fotky z akce najdete na rajčátské galerii Primavera agilitka.rajce.idnes.cz

Přidána VIDEA z našich agiliťáckých závodů, na kterých nás krásně zvěčnila Lenča

A také výsledky krajské výstavy v Plzni, za které moc děkujeme Ivetě a Ayrince.

19.5.2009
Říká Vám něco Kurabe? Ne? Tak to rychle napravte! Už nezbývá moc času, všechno najdete u Oríska na Inugoya ;)

17.5.2009
Hagísek má splněné dva licenční běhy a na to, aby se stal "ofiko-závodníkem" mu chybí jediný běh! Máme z něj strašnou radost, jelikož to zvládnul hned, takřka bez předchozího tréninku, a okamžitě v páru s Fajuš. Radost ještě větší nám dělá fakt, že Hagísek "přispěl" ke splnění licence pro Fajuš, která se stala první akitou s coursingovou licencí! Gratulujeme!

Krásný prosluněný den jsme si maximálně užívali. Parta psích běžců byla nečekaná - akity patřily mezi nejpočetnější plemeno :) Japonečci byli čtyři - Hagi, Ryo, Fajuš a I Maiko, Američánci dva - Corry a Arisha a dva diváci - Aldíček se svou maličkou Whisky. Holky taky nebyly samotné - skupina osmi pinčíků byla parádní! :)

A jak se nám běhalo? Hagísek běžel první s Feiko ve své zbrusu nové dečce, jako ďábel se prodral ke střapečku jako první. Druhý běh měla ďábelskou červenou Feiko a zvítězila tentokrát ona :) BiBinka je už také "starý profík", ani chvilku nezaváhala, pro Summer to byla premiéra. Naviják se tentokrát neporouchal, tak si i ona zalovila a šlo ji to taky výtečně. Druhý běh si daly společný - a vzhledem k tomu, že naši psi působí jako magnet na ostatní, startovali dvě a doběhli tři :) V půlce běhu se k holkám připojil místní pinč Maxík, ale vůbec jim to nevadilo a o střapec se podělili. Ryunka startovala mezi štěňátky a měla zkrácenou trať, to ji bylo trošku líto, ale o to s větší vervou se vydala za střapcem. Jakmile se ji dostal do zoubků brala to úprkem pryč, aby ji někdo /panička/ kořist náhodou neukradl :)

Corry a Arisha běžely krásně a elegatně. Maiko s japonskou vášnivostí útočila na střapec rychlostí Mach 3 :) Napsat by se toho dalo moře, byl to prostě úžasný den ve společnosti skvělých lidí a krásných bafíků. Děkujeme všem za báječnou společnost, hlavně Pavlovi za půjčení obejktivu (bez toho by fotky nebyly :)) a Janě za vypuštění Krakena a taky CCC za parádní coursing!

Fotky pod obrázkem a nově také na haguro.rajce.idnes.cz

16.5.2009
Dnešní den jsme věnovali Oblastní výstavě psů na blízkém zámečku Kačina. Bohužel nám hodně pršelo, takže moc fotky nemáme - ale nádherný zámek a jeho krásné zahrady stojí určitě za návštěvu. Výstava na Kačině je tradičně navštěvována především loveckými plemeny, letos měla i akity. A to hned v hojném počtu - dvě ;) Hagísek ve třídě vítězů V1, Vítěz třídy vítězů, Oblastní vítěz a Ryuška VN1. Pan rozhodčí Němec nám udělal velkou radost milými slovy a pěknými posudky. Hagísek se mu líbil - oproti Rakousku přec jen už nějaké chlupy má :) a Ryušce pan rozhodčí předpovídá úspěšnou budoucnost. Děkujeme :)

Hagískův posudek: 3 letý pes, výborná výstavní kondice, výrazná hlava, nůžkový chrup, správně nasazené a nesené ucho, pevný hřbet, prostorný hrudník, výborný postoj, pohyb, kvalitní srst

Ryušky posudek: 7 měsíční fena, plně odpovídající standardu, výborná hlava, nůžkový chrup, fena se výborně předvádí ve výstavním kruhu, výborná v postoji, kvalitní srst

12.5.2009
Fotky z nedělních závodů v Opatovicích na agilitka.rajce.idnes.cz

11.5.2009
Dnes nám přišel certifikát o schválení mezinárodního názvu chovatelské stanice! Brzy se tedy můžete těšit na novou hlavičku stránek ;)

10.5.2009
Dnes jsme se zúčastnily svých prvních závodů Agility! Vybraly jsme si neoficiální závody v nedalekých Opatovicích nad Labem. Měly jsme s sebou fanoušky - Hagura a Ryu s páníčkem a taky nás jela podpořit Lenka, moc ji děkujeme: díky ní budeme mít video, protože náš běh krásně natočila :) A taky nám pomáhala se smečkou... Sice ráno bylo poněkud hektické - bloudili jsme nehorázně :) Museli jsme budit chudáka Radka, který pohotově na netu našel adresu :) Asi z nás radost neměl, když jsme jej vzbudili, tak mu touto cestou moc a moc děkujeme! Ale atmosféra závodů byla senzační. Určitě Vás zajímá, jak jsme si vedly. Závod patřil naší Summíčce a Ivetě, které v jumpingu vyběhaly parádní 5. místo z 18 týmů na výbornou - úplně bez chyby! Bohužel agility zaběhly už hůř: přece jen nějaké překážky ještě na cvičáku nemáme a taky bylo úmorné vedro, ale uběhli pěkné 7. místo se známkou dobrá. BiBinka je střeštiprdlo a Sandra ještě větší :) Ale stejně to BiBi moc šlo, jumping 12. místo na velmi dobrou, agility zaběhla také obstojně, ale byly disknuté (nikdo nám neřekl proč, tak to snad zjistíme na videu)... Ale ze závodů jsme nadšené a už se těšíme do Mimoně, kde budeme závodit s Růženkou :)

Fotky a video brzy ;)

9.5.2009
Přidány výsledky Klubovky a fotky v sekci Kamarádi & Rodina.

8.5.2009
Klubová výstava přilákala neuvěřitelné množství akit - a to 45 psů a fen. Na poslední chvíli proběhla změna rozhodčího na A. Polgara, který se svého úkolu zhostil bravurně - minimálně pro nás :) Hagísek se coby Český šampion rozběhl za Českým Grand šampionem - získal V1, CAC a navrch Klubového vítěze! A Ryuška? Ta měla dnes svou velikou premiéru. Ze šesti feneček ve třídě byla Velmi nadějná 1, i to nám stačilo k velké radosti, ale Ryunky čas měl teprve přijít: naše malá hvězdička zazářila v závěrečných soutěžích a vydobyla si 1. místo jako Nejlepší dorost-fena celé výstavy!

Výsledky máme, chvilku strpení - budou, co nejdříve :)

7.5.2009
Výsledky letošního Akita Cupu konečně zveřejněny na akitacup.it!

3.5.2009
Dnes jsme se zúčastnili pražské mezinárodní výstavy. Akit bylo pouhopouhých 17, proč asi, že... Paní rozhodčí nezklamala naše očekávání, akorát ty tituly se dneska zadávaly... Paní rozhodčí zřejmě ráda vzpomíná na staré dobré časy, kdy vyhrávali psi, kteří měli v sobě AA i AI v jednom... Škoda, že si neuvědomuje, jak i její rozhodnutí může ohrozit dnešní podobu plemene Akita inu. Výsledky s fotkami na svém místě.

Ale jinak jsme si výstavu samozřejmě užili, sranda byla :-) Moc rádi jsme všechny viděli. Pár momentek z výstavy zde

_______________________________

Ve dnech 1.-2.5 jsme byli bez e-mailu, pokud jste nám psali, prosíme o opětovné zaslání mailu. Děkujeme

2.5.2009
Dnes jsme strávili opět báječný den ve společnosti paní Drdové, její maminky a shibácké smečky! Byla to dámská jízda alias klukům vstup zakázán, neboť i Aisha hárá, takže Arásek s Reiíčkem zůstali doma a Hagis monitoroval z okna. Přijela se nám představit nová členka smečky - maličká a sladká Tutsi, spolu s ní samozřejmě Aisha a její dcera Cheryl. Dámy se skvěle bavily, stejně jako my. Prosluněný den jim nebránil v bestiálních hrátkách, kterými prokládaly opalování na sluníčku. :) Byl to zase jednou parádní den, na který budeme ještě dlouho vzpomínat. Těšíme se na příště, to už se snad Hagísek bude moct zapojit do her a nebude celý skučet v kuchyni na okně :D

Fotky pod obrázkem (brzy i na harumi.wz.cz)

1.5.2009
Hagísek má ve Fotogalerii nové fotky z vycházky

29.4.2009
Na agilitka.rajce.idnes.cz jsou přidány fotky z dnešní školky pro štěňátka, kterou Ryuš pilně navštěvuje. Fotek ze samotného cvičení moc není - fotograf cvičí :) - ale hrátky a portréty všech malých školaček zachyceny jsou. ;) Ryo, Barča, Bordie i Briga jsou moc šikovné a učení je zkrátka baví :) Takže se už těšíme na další lekci

27.4.2009
Jsou přidány výsledky mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích, velké poděkování za ně patří opět Růžence! My jsme se výstavy bohužel nezúčastnili, neboť Ryuš "má své dny". :( Ale nezoufejte, další výstavy si již nenecháme ujít, takže výsledky i s fotodokumentací budou brzy. ;) Volný víkend jsme však pojali ve sportovním duchu - ratličky trénovaly na závody, Hagísek obedienci a dog dancing a Ryuš si opakovala, co nového se naučila ve školičce pro štěňátka. Jak nám naše snažení jde, samozřejmě nafotíme a vyvěsíme (co nejdříve) na web ;)

Přidán nový odkaz na kluka Bankai Horunite

23.4.2009
Pozor! V programu Haguro No Kaigou je zajímavá novinka - je zařazena přednáška pí. Jůzové na téma Japonsko a Akita cup 2009, kde měla nebývalý úspěch. Jí i ostatním českým chovatelům gratulujeme ke skvělým výsledkům!

11.4.2009
Trochu jsme poupravili fotogalerii a v galeriích našich psů najdete nové foto. Máme za sebou zajímavý víkend, který odstartovala báječná zpráva - Mufinka se 17.4.09 stala maminkou devíti australských miminek - Nabídka štěňátek. Fotky prcků budou brzy. V sobotu ráno jsme vyrazili směr ZKO Kolín-Borky, kde se konala Oblastní výstava německých ovčáků, které se jako divák zúčastnila spolu s námi i BiBinka. Ta sklidila obdiv nejen od výcvikářů, kterým důrazně ukazovala, že se "paničky neplácají", ale i od dětí, jejichž hlazení si náležitě vychutnávala.

Žíhaný kluk z Bílé hory stále čeká na milujícího páníčka!

11.4.2009
Proběhla již III. Putovní procházka! Organizace se tentokrát zhostili Jihočešky a to perfektně! Moc jsme si celý den užili a děkujeme za něj! Repku a fotky najdete v sekci Sraz Akita inu

Žíhaní kluci akita inu z Horunite a z Bílé Hory jsou k prodeji! Více najdete v Nabídce štěňátek

Přidán odkaz na malou akití slečnu Botan Go Byu-Ti-Sawa

8.4.2009
Přidány výsledky ostravské národní výstavy s odkazem na fotografie vystavených psů.

Putovní procházka se již blíží!! V sobotu si to všichni děsně užijeme u Jihočešek v Nítovicích, sraz procházkářů v 11:00

A jedna perlička z Novinek.cz - nejen náš Hagísek krade jídlo =D

6.4.2009
Fotogalerie z včerejší agiliťácké intenzivky ke shlédnutí na agilitka.rajce.idnes.cz

Stále na nového páníčka čeká žíhaňáček Byakuya v ChS Horunite

5.4.2009
Tento víkend jsme se skutečně neflákali - sobota v Rakousku s akiťákama (novinka níže ;) a dnes agilití intenzivka s holčičkama. Na intenzivku se nás šešlo dost přišli i hosté - borderáček Tim a šeltíček Sam a hlavně úžasní Kateřina a Tomáš Lerlovi a jejich bordeří kluci, kteří měli dnešní den pod taktovkou. Moc jsme se toho dozvěděli a naučili se nové triky nejen z agility, ale i z dog dancingu a o clickeru. A kdybyste viděli, jaké úžasné věci umí! To už nejsou psí sporty, ale snad kouzla ;) Moc děkujeme za nekonečnou trpělivost a obrovskou ochotu!

4.4.2009
Původně jsme nechtěli moc jet, protože Hagi díky momentálně neexistujícím chlupům není Hagi, ale Hagísek byl ve třídě šampionů poprvé a navíc sám, tak jsme přece jen vyrazili. Chtěli jsme alespoň CACA a urvali jsme i BOBa!! Ale popořadě - na výstavu jsme vyrazili jako skvělá squadra - Ari a Fajkýškovi a my. Hagísek na výstavě od rozhodčího J. Němce získal titul CACA a Res. CACIB k tomu. Pak jsme ale pomáhali paní Jůzové s vystavováním Geishi a Achiho. Sandra s Achikem byli tak sehraná dvojka, že si vyběhali toho zmíněného BOBa :) Tímto děkuji paní Jůzové, že mi dala důvěru a Achika mi svěřila. Fajuš byla úžasná, rozhodčím se moc líbili její zoubky, takže jí je zkoumali snad hodinu a Fajuš držela jako přibytá. Ryuška byla poprvé na výstavě, nejprve z toho vzruchu a zmatku byla malinko rozhozená, ale za chvíli se cítila jako ryba ve vodě. :)Udělali jsme "móře fotek", na některé se můžete podívat ZDE. Byl to super den, moc jsme si ho užili a za všechno moc děkujeme! Těšíme se na další!!

1.4.2009
Přidány informace o blížícím se srazu Haguro No Kaigou! Pozvánky na maily budou rozesílány v průběhu víkendu a začátku příštího týdne.

Jsme přihlášeni na neoficiální závody Agility, takže pilně trénujeme. Pár fotek holčiček i Ryo naleznete zde.

A jedno foto na závěr: Ryuščina úroda alias vzkaz pro Zubovou vílu

Zoubky pro Zubovou vílu

25.3.2009
TrekJana a Fajuška sepsaly opět krásné povídání o sobotním dogtrekkingu, které si i fotkami můžete prohlédnout na akita-feiko.estranky.cz

21.3.2009
Dneska jsme si s Hagim užili báječný den! Zúčastnili jsme se Dogtrekkingových hrátek v Nymburce, kde jsme putovali spolu s Janou a Fajuš, Coorynkou (americká akita) a Martinem a v neposlední řadě s Janou a Kazánkem (chodský pes). Krásný 25-ti km výlet jsme ušli v "rekordním čase". Hagísek byl pašák a jsem na něj moc hrdá - kdybych nestávkovala, určitě by útočil na první místa :) Je to zlatíčko, s klukama holkama se kámošil, držel krok a povzbuzoval mě... Skončili jsme na místě 25. (doufám... kdyžtak poopravím), což je napoprvé úspěch ;). Ryuška s páníčkem nás odvezli a přivezli. A tak si Ryo zařádila s pejskama, kterým pokoj ona prostě nemůže dát, i kdyby měli v nožkách tisíc mil... Viděli jsme koně, krásnou přírodu, labutě, kachny, husy... Děkujeme za krásný den, moc se nám to líbilo a těšíme se na další!

Jo! A omlouváme se za nakousané svačiny, ukradené piškoty a občasná nečekaná hupsnutí ;)

Galerie zde

_______________________________

Slíbené fotky rozešlu, jen co se proberu z komatu ;)

20.3.2009
5-ti měsíční Ryuška má nové fotky ve svých obou fotogaleriích a Summíček má taky jedno foto.

17.3.2009
Film Hachiko: A Dog's Story již sklízí první úspěchy ve amerických kinech. V srpnu dorazí i do japonských, první evropská země, která bude Hachika uvádět v kinech je Dánsko (červenec 2009). Už se nemůžeme dočkat, až snímek dorazí i k nám. Určitě se máme na co těšit, film je od skvělého režiséra Lasse Hallströma, hrají zde hvězdy jako Richard Gere v hlavní roli, Jason Alexander nebo Sarah Roemer. Jsme hodně zvědaví, jak ztvární role japonského příběhu :-) Shlédněte malou ukázku v podobně traileru - s akitami i shibičkami :)

14.3.2009
Byli jsme se podívat na bonitaci a navštívili jsme Hagískův domov, kde se Ryuška seznámila s Hagískovými rodiči a sestřičkou Harumi. Fotogalerii naleznete zde.

Přidán nový odkaz na žíhaňáčka Ishiko Tomimopa

___________________________________________

Všechny, co jsme jim slíbili fotky, prosíme o strpení, budou, co nejdříve ;)

12.3.2009
Už jsme se rozloučili se zimou a vyměnili zasněženou "vstupku" za novou - jarní. Také jsme přidali do fotogalerií nové fotky.

8.3.2009
Malý Ori Šogún Go Harukaze je už konečně doma! Jeho Inugoyu proto přesouváme ze "Zajímavých odkazů" do "Osobních stránek akita inu"! Přejeme jemu a jeho paničce Ari a páníčkovi Kubovi jen a jen to nejlepší! Už se moc těšíme na setkání! ;)

Chtěli byste žíhaného pejska? Poslední Bokken a Byakuya čekají v ChS Horunite na hodné páníčky!

Eurasieři již své domovy našli.

1.3.2009
Na webu andrea.soldan.cz jsou krásné fotky z chrudimského coursingu. Je tam i náš Hagísek, na němž je vidět, že běžel až z něj chlupy lítaly ;)

28.2.2009
Nová posedlost! Coursing! coursingUž jsme zdraví, tak jsme si byli vyzkoušet, jak by nám to běhalo po vzoru Fajkýškových a naši rafani běhali! Přihlásili jsme jen BiBinku, u které to byla tutovka, a Hagíska, aby si to zkusil. Ale když jsme viděli, jak se jim to líbí a jak nadšení oba jsou, přihlásili jsme i Ryušku, na Summika se bohužel už nedostalo, protože se porouchal naviják. Příště ji to ale vynahradíme. První běžel Hagísek jako profík, po něm běžela BiBinka, která si uprostřed udělala čůrající pauzu, ale doběhla. Ryunka taky neviděla nic jiného než střapec a metla to za ním jedna báseň. Druhé kolo BiBi už bylo bez chyby, Hagísek si na nečisto vyzkoušel, jak se běhá v páru, protože za střapcem se spolu s ním vydal i zbloudilý chrtík, ale Hagis se předběhnout nedal. Taky si zkusili agility a moc jim to šlo. Byl to úžasný den, sice blátivý, ale super. Naše psy moc nafocené nemáme, ale něco ve Fotogalerii (klik na obrázek) přece jen je. Už se těšíme na další coursing, protože je to fakt paráda!

21.2.2009
Hagísek má 3. narozeniny! A aby měl víc pejsků nahraní, dostal od páníčka novou akitu! Jmenuje se Snow, bílá čubinka mu bude dělat společnost do prvních jarních dnů. Všichni psi ji milují, pořád po ní skáčou a okusují ji :-) Fotky naleznete ve Fotogalerii/BiBi, Summer, Haguro, Ryokotami pod názvem Snezna akita_Snow akita :-)

19.2.2009
Naše nejmenší (bývávalo) Ryunka dnes slaví 4-měsíční narozeniny! Její nové fotky naleznete ve fotogalerii Presentation.

A co je u nás nového? Ani to nechtějte vedět... Jestli si vzpomínáte, kdy jsme do návštěvky psali, že si Hagísek vyřizoval účty s kunou... Tak mu kuna nezůstala nic dlužná - zákožka svrabová. To by nebyl zase takový problém, kdybychom měli veterináře, které by to napadlo... :-( Hagíska jsme skoro měsíc mučili injekcemi, antibiotiky, koupelemi v "naftě" (roztok, který skutečně zapáchá po naftě) a dietou, jelikož mrknutím oka veterináři usoudili, že je Hagísek silně "rozalergizovaný pes" snad na všechno, co je v jeho okolí... Olezlé kuně nepřikládali žádnou míru. Když jsme se už smířili s tím, že budeme muset po ustálení jeho alergické reakce podstoupit všemožné testy, začal se nám drbat "zbytek". To už nám divné bylo, ale podle veterinářů má Ryo štěněcí srst a holky úplně ignorovali... Tak naštěstí páníček nelenil a objednal Hagíska ke specialistovi na alergie a dermatologii panu doktorovi Novákovi do vet. nemocnice v Českém Brodě. Hagísek byl strašně hodný, olíbal pana doktora a otírání kůže z oušek skalpelem do krve trpělivě přečkal... A podařilo se! První stěry prokázali doktorovu hypotézu - pod mikroskopem se na nás zubil svrab. Nám spadl obrovský kámen ze srdce a moc děkujeme panu doktorovi, že nás do svého nabitého programu nacpal! Takže teď už Hagi zase chodí potajnu do ledničky a žádný těžký život s alergikem, který nám zvěstovali, nás nečeká!
I když víme, že ne každý by se tím "chlubil" dáváme to sem jako výstrahu pro ostatní majitele psů. Ne vždy má Váš miláček alergii, ale pro některé veterináře je to velmi "lukrativní choroba" a tato diagnoza je momentálně in! Bohužel.

Pár fotek Hagískova ouška a nožky:

     
     

11.2.2009
Našli jsme Ryuščina bratříčka v Německu! Kaiketsu se nám moc líbil a kdybychom chtěli kluka, určitě by volba padla na něj. Krásného Kaiketsu a jeho krásné holky můžete vidět kliknutím na banner

Akita inu Of Itoko-Ken

8.2.2009
V sekci Výsledky výstav AI jsou přidány výsledky z DUO CACIB Brno. Moc a moc děkujeme za poslání Fajkýškovým! Večer přidají i fotografie.

Naše webovky jsme obohatili o dvě sekce. Ve Videogalerii naleznete BiBi a Summer na agility. Brzy přibudou i další videa, ale nejdříve musíme zkamarádit naši kameru s počítačem. :( Videií máme víc než dost, takže s nimi "otravujeme" zatím jen návštěvy. ;) Druhá sekce s názvem Wallpapers Vám nabízí volně ke stažení fotky nejen našich psů, ale i jiných motivů, které můžete použít jako tapetu pro Váš počítač. Všechny jsou z našeho foťáku, takže takové nikde jinde nenajdete ;) Snad se budou líbit.

2.2.2009
Trochu jsme upravili stránky, výsledky Hagurových výstav se přesunuly do jeho sekce a v původní sekci naleznete výsledky výstav AI. Také jsme Hagurovi a Rye přidali prezentační fotky, které najdete v jejich sekcích i fotogalerii.

29.1.2009
III. putovní procházka má své konečné datum! Velikonoční příroda v okolí Českých Budějovic se na Vás bude těšit 11.4.2009! Víme sice, že se termín kryje s Pojizerskou výstavou, té jsme se však podvakrát zúčastnili a její návštěvnost z okruhu AI je minimální. Takže se letos půjde vycházkovat nebo vystavovat? :-) Propozice, které nám poslali pořadatelky, jsou ke stažení zde, samozřejmě jsou také umístěny v sekci Sraz Akita inu.

26.1.2009
V sekci Nabídka štěňátek jsou nová miminka eurasierů shánějící hodné páníčky! Poslední štěňátka Akita inu na Vás stále čekají v ChS Horunite

24.1.2009
Konečně jsme doplnili povídání o Ryokotami, které naleznete v její sekci (Naši psi/Ryokotami)

19.1.2009
Fotečky malého, sladkého a "poňufňáníhodného" Oriho najdete jak na jeho stránkách zde, tak i tady :)

Naše malá Ryo dnes slaví tří měsíční narozeniny a má ve fotogalerii aktuální fotky

18.1.2009
Máme za sebou báječný víkend, který jsme strávili v blízkosti úžasných lidí a 246 psích šampiónů! Již v pátek k nám přijela Ari, která jela s námi - nejen aby Haginovi fandila, ale hlavně proto, aby viděla poprvé své plyšátko. A malý prcek je fakt boží! Brzy Vás o tom přesvědčíme, ale teď sledujte jeho Inugoyu, kde se zveřejní první jeho fotky! A teď k ŠŠ: Akita inu patřila mezi nejpočetněji obsazená plemena a Hagísek vybojoval druhé místo z pěti akitích šampionů! Fotogalerie ke shlédnutí zde, výsledky plemene AI zde a kompletní výsledky prestižní výstavy Šampión Šampiónů zde. Byl to úžasný zážitek, krásní psi, krásné róby, skvělá atmosféra... Strašně děkujeme všem, co nám fandili a drželi palce! Také moc děkujeme Ari za všechno a za nezapomenutelný víkend!

Rádi bychom ještě upozornili na obsáhlou fotogalerii z poslední AKIHO výstavy, která byla před časem zveřejněna na webu německé ChS RamsRaspel Kensha. Shlédnutí stojí skutečně za to, každý si snad udělá obrázek o tom, jak má vypadat "hozonkai akita inu". Galerii naleznete v sekci Japan/Japanreise 12/2008. Pár fotek také na Kamino Ken zde

15.1.2009
Všichni mají ve svých galeriích nové fotky i fotogalerie Naši psi je obohacena o pár nových úlovků - zmapování bojů Hagise a Ryuše

Americké akity se nechali inspirovat AI a pořádají také srazík. Dne 21.2.2009 se všichni "prochajdoví nadšenci" mohou dostavit do Mrákotína, více informací zde

A když jsme už u těch srazů a procházek... Japončíci nepříjdou zkrátka, další - v pořadí již třetí putovní procházka AI - se uskuteční v březnu u Českých Budějovic. Strašně děkujeme Jihočeškám za pozvání a moc se těšíme !

A poslední novinka: Sraz Haguro No Kaigou se uskuteční 30.-31.5.2009 v Kolíně. Naplánovali jsme pro Vás a Vaše miláčky bohatý program a snad si každý příjde na své. Postupně budeme info přidávat

A ještě jedna "lahůdka", o kterou se s Vámi musíme podělit! No, nejsou k sežrání? :)

Nejsme k sežrání?

11.1.2009
Výsledky z olomoucké národní výstavy zde

8.1.2009
Ano, naše Ryo skutečně socializuje vše kolem sebe :) Nic ji neuteče, vše dohoní a zneškodní (i když se to nehýbe, koberec je nepřítel č.1). Nyní si vzala na paškál Bordienku, která se na ní přišla podívat, dala ji do těla a my poprvé v životě viděli unavenou border kolii! :) Důkaz ve fotogalerii Kamarádi.

A ještě jedna krásná fotečka našeho pražského dítka Kikinky. Taková krásná modelka se matičce stověžaté určitě neztratí ;)

Kiki

4.1.2009
Vzpomínáte si, jak jsme v létě nabízeli štěňátka Rhodeských ridgebacků? Byly to takové fotky mimin na dlani... Dnes nás ale jedno to z "dlaňových štěňátek" přijelo navštívit a na dlaň by se rozhodně už nevešlo. :) Řádění RR Magie a našich ďáblů (teda hlavně Ryouše) zdokumentováno ve Fotogalerii

A jak se naši psi mají? BiBi se Summer se snaží vychovávat malého nezbedu Ryo. Jde jim to skvěle! Už umí štěkat na povel, přivolání a stromeček pod jejich stráží taky přežil! Haguro je z malé nadšený a učí ji všechny možné lumpárny, i když malá žačka svého učitele bez okolků předčí. :)

1.1.2009
Starý rok se s námi již rozloučil a ten nový se nám teprve představuje... Za uplynulý rok jsme potkali mnoho úžasných lidí a jejich miláčků, za což jsme moc rádi! Rok 2008 nám poskytnul mnoho nových zkušeností a zážitků, ať už těch dobrých či horších, ale ať už byly jakékoliv, kráčíme dál vstříc těm novým. Přejeme všem jen to nejlepší v novém roce 2009!

A naše první letošní novinky budou patřit našim nejmenších. Australáčci jsou již v nových domovech, kde se budou mít určitě skvěle. Ale malá akití miminka na hodné páníčky teprve čekají. Aktuální nabídku štěňat Akita inu k prodeji naleznete zde.

Rádi bychom ještě upozornili na článek naší drahé Ari, který naleznete zde. Myslíme si, že trefně popisuje události v akitím světě, proti nimž se snažíme bojovat. Naštěstí si tuto situaci uvědomuje stále více lidí a my nejsme zdaleka sami.


» Novinky 2010       » Novinky 2008       » Novinky 2006-7