Novinky

3.12.2011

Narozdíl od loňského roku nás nepřepadla sněhová kalamita a Mikulášsky-čertovské běhání se uskutečnilo. Sjel se slušný počet pejsků všech možných plemen s převahou dvaceti jedna akit, z toho neuvěřitelných 7 štěňátek - naše miminka prezentovala Shiori, Ken´ichi a Eijiro :) Pejsků ostatních plemen od aussíků po ratlíky se sešlo cca 13. Začínalo se zahřívacím kolem coursingu, aby si to nováčci a štěňátka vyzkoušeli. Po společném fotografování se jelo již na ostro a na čas :) Kategorie pro akity byly celkově tři a tři nejrychlejší získali mlsky od nás, ChS Kirei Feiko, Naishinovic a Chovatelských potřeb v Čáslavi (konskyobchod.cz) a také upomínkové talíře věnované KCHMPP ČR, o.s. Jistě jste zvědaví na výsledky, najdete je na konci mini repky - červeně jsou zástupci Haguro Kensha :) Obzvlášť na miminka jsme moc pyšní a doufáme, že se dál coursingu budou věnovat, protože jim už teď courisngový svět leží u nohou :)) Závěrem akce čekala na psi poslední soutěž, jejíhož vítěze vybírali všichni udělenými hlasy. Soutěž o nejhezčí mikulášsky-čertovskou masku vyhrál náš Mikulda Hagísek :)) Hned za ním byl andílek Jurda a třetí místo si odneslo Doktorské čertisko :)
Děkujeme všem zůčastněným za další prima den, pomoc, skvělou atmosféru a taky v neposlední řadě patří dík ZKO Kolín Borky za poskytnutí cvičáku a navození vánoční atmosféry výzdobou v klubovně! Speciální pozdrav pro statečnou Lenču.. :)
Fotky na haguro.rajce.idnes.cz

Kategorie Štěňátka

1. místo Ai Shiori Go Haguro Kensha (5. měsíců)  čas: 26, 7 s  5. místo Akimiro Ichimei (5. měsíců)  čas: 33,1 s 
2. místo Ai Ken´ichi Go Haguro Kensha (5.měsíců)  čas: 29, 7 s  6. místo Chika Go Horunite (5. měsíců)  čas: 36 s 
3. místo Utako Tomimopa (9. měsíců)  čas: 31 s  7. místo Angee Dark Star Corissimo (5. měsíců)  čas: 55,7 s (čůrací pauza :) 
4. místo Ai Eijiro Go Haguro Kensha (5.měsíců)  čas: 32 s     

Kategorie Začátečníci

<
1. místo O Tamiko Tomimopa  čas: 25,3 s 
2. místo Uruomi Z Bambusového háje  čas: 26,7 s 
3. místo P-Taka Eisha Almaju  čas: 26,7 s 

Kategorie Závodníci

1. místo Feiko Tomimopa  čas: 22,3 s  5. místo A-Yuri Maru Go Shiro Shita  čas: 25,7 s 
2. místo Maiko Tomimopa  čas: 23,4 s     
3. místo Haguro Go Haru Kaze  čas: 23,8 s     
4. místo Ryokotami Go Di Casa Saporito   čas: 24,2 s     
1.12.2011

Přidali jsme nabídku štěňátek našich přátel! Pokud máte zájem o plemeno akita inu, třeba právě na Vás čeká jeden z posledních pejsků z polské chovatelské stanice Kazoku Kanshin, otec je přímý import z Japonska. Pokud však Vaše srdce bije pro akční tricoloru, neváhejte a vybírejte ze štěňátek naší kamarádky Brigulky!

23.11.2011

Dorazily nám fotky naší malinké Sumiko z dalekého Ruska kde si hraje s adoptivní maminou, velkou kamárádkou Darou :) Moc děkujeme paničce Julii za milující domov naší holčičky!

Janička natočila na našem výletu video, jak si na Kosti protahují kosti naši puberťáci :) Moc za něj děkujeme a vy se na něj můžete podívat:

19.11.2011

Naši kluci podnikli výlet na hrad Kost, už jen ten název jim byl velmi sympatický :) Holčičky byly doma, neboť Ryunka hárá a tak ji i BiBča se Summíkem dělaly společnost, aby se nenudila :) Kluci si výlet užili i přes počáteční zklámání, že Kost není kost, kterou očekávali. Nakonec tam bylo lepší povyražení: holky Corry a Angee a kámoš Doktor z hor :) Eiji s Angee a Doktorem řádili, že jim odborný rodičovský dohled Corrči a Hagiho ani zdaleka nestačil. Děkujeme Janě a Corrýšovic za skvěle strávený den a těšíme se na další akci!

Fotogalerie výletu i společného dovádění puberťáků ke shlédnutí na haguro.rajce.idnes.cz

Přidán odkaz na ChS Soaki

 

Srdečně Vás zveme na Mikulášsky-čertovské běhání - druhý pokus! :)

Kdy? 3.12.2011

Co? Coursing

Kde? Zko Kolín Borky

V kolik? Sjezd od 10:00, začátek prvních běhů 10:30

Pro koho? Akity, neakity, mladí, staří, štěňátka (délka trasy bude individuálně uzpůsobena)

Více v sekci Sraz akita inu ;)

 
6.11.2011

Dnes proběhla mezinárodní výstava v Praze, kam jsme jeli podporovat naši malou Shiorku, která se jako první z našich miminek odvážně vrhla do světa výstav. :) Fandit samozřejmě vyrazil i bráška Eijiro, u kterého jsme jako správní amatéři prošvihli uzávěrku přihlášek :( Na Shiorku jsme moc pyšní, vystavovala se jako profík, byla moc šikovná, všechny milovala... byla to pro nás velká radost naší holku takto vidět! V kruhu měla konkurenci dvou holek z Horunite, které zná již od kolébky :), a vyběhala si Velmi nadějnou 2. Děkujeme moc páníčkům za perfektní přípravu a prezentaci naší holčičky a těšíme se s Vámi z tohoto i z dalších úspěchů, které jistě budou následovat! :)

Pár momentek a hrátky našich dětí ke shlédnutí ZDE

Výsledky na svém místě

Přidán nový import

5.11.2011

Přidán článek o Eijim...

28.10.2011

Sváteční den jsme stejně jako minulý rok věnovali procházce po našem okolí. Sjelo se 17 pejsků, z toho našich pět :) a vydali jsme se pohodlnou cestou od ranče Dalu k Tisé skále. Krásná podzimní procházka dlouhá kolem deseti kilometrů rychle utekla, ale všichni jsme si ji náramně užili. Psiska se vylítala a i nejmladší ukázali, že takovou délku zvládnou levou zadní klidně třikrát :) Děkujeme Lenče R. za uspořádání a i všem za skvělý den (špešl vzkaz pro Růženku, díky, že jsi přijela z takové dálky!)

Fotogalerie zde

23.10.2011

Agility klub Primavera, který již nějakým rokem navštěvujeme, uspořádal první klubové závody a tak jsme nemohli chybět. Naše malé agiliťačky BiBi se Summíkem byly již mezi ostřílenými závodníky a benjamínek "Mr. P" Eijí se šel původně seznamovat s pejsky... Ale Eijínek je přirozený talent (zatím) snad na vše, tak jsme jej přihlásili na tuneliádu :) Tou začínal celý program, nejmladší Eijí tunely takřka neznal a zvádl hned čtyři najednou, zahnuté i se skočkama :) Jsme na našeho Mr. P pyšní, i když nedosáhl na stupně vítězů, ale příště... :))
Holky běžely, jak klasický jumping, tak hru gambler, kde jsme museli sbírat body za zdolané překážky. Agility jsme letos více než zanedbávali kvůli miminkům a tak jsme v závodech razili heslo: "není důležité vyhrát, ale zúčastnit se" :)
Závody zpestřily i dvě hry pro páníčky, kdy jsme v první házeli frisbee do kruhu (alespoň to bylo v plánu...) a ve druhé jsme si losem vybrali pejsky, se kterými poběžíme. Pro některé to byl tvrdý oříšek, jelikož někteří pejsci stále hledali pravého páníčka, jiní se stali neřízenými střelami :) První běžela Sandra se šikovnou beaglí slečnou Eliškou (nej kámoška Eijího :) a Iveta nejdříve s kavalířím mazlem Quinkem, který však bez paničky Zdeny nechtěl běhat, tak vyfásla Atoska a letěli jako vítr :) BiBíček běžel se Zdenou, kterou ani nezkoušela zlobit :) a naše želístko v ohni Summer s Lenkou doběhly pro třetí místo! :) Takže jsme přece jen něco urvali :))
Děkujeme všem holkám za suprový den a těšíme se na další závody!

Galerie z celého dne zde

19.10.2011

Přidáváme fotky ze sobotního setkání Shirunky a Eijího. Shiori je nádherná holčička, která si od obou rodičů vybrala jen to nejlepší :) Máme z ní velkou radost :) Ostatně jako ze všech našich štěňátek, jako třeba Enzíčka (Satoshi), který nám poslal nové fotečky - moc děkujeme!

15.10.2011

Přidány výsledky Speciální výstavy, kterou posuzovala chovatelka akit Ewa Szeliga-Szeremeta z Polska.

10.10.2011

Přidány výsledky českobudějovické mezinárodní výstavy, moc děkujeme za zaslání :)

9.10.2011

Po super sobotě se Shiorkou na cvičáku v Kolíně jsme se dneska vydali na výlet s Ken´ichinkem :) Škoda, že jsme včera neměli foťák a nemohli jsme vyfotit Shirunku, v jakou krásnou mladou slečnu roste. :( Ale určitě to brzy napravíme. Kluci dnes pod dozorem mámy a tetky Sakurky běhali, hráli si a všem ukazovali, jak jim jde přivolání :) Ken´ichinek byl šikovnější a máme z něj velkou radost! Díky za bezva den! ;)

Galerie z dnešního výletu zde

7.10.2011

Pokud si stále někdo není jistý, zda náš Haguro má sebaceózní adenitidu, máme odpověď. Ano, má. Jsou to tři měsíce od potvrzení diagnózy, jsou to tři měsíce, kdy jsme museli vyřešit mnoho věcí a to poslední, co nás napadlo a co bychom potřebovali, bylo zveřejňovat to na webu. Proč? Mnozí vědí, znají "dobrosrdečnost" a "laskavost" některých lidí od akit. Lítost pro Hagíska nepotřebujeme, je to pořád on bez rozdílu, ale potřebovali jsme milující domovy pro jeho štěňátka. Domovy, kde nebudou muset číst nechutné anonymy plné výmyslů a lží. To byl hlavní důvod, proč již dva měsíce starý článek zvěřejňujeme až nyní. Přesto jeho nemoc nebyla tajemství a věděli o ní nejen ti, co měli...

Článek zde

4.10.2011

Přidány fantastické fotky naší malé Satsunky "Kiry", která si zcela evidentně užívá parádní život se svou rodinou po boku kámoše Karaka :)

Konečně jsme začali pracovat na Eijirkově profilu, kde zatím najdete jen základní info a jeho výcvikový deníček :)

2.10.2011

Přidali jsme nové fotky Shiorky, Enzíčka "Satoshi" i Eijího. Tady Vám ukazujeme výsledek několika sekundového snažení našeho Mr. P... na své ,úmělecké dílo je náležitě pyšný... :))

Proběhl seminář s britským uznávaným rozhodčím Frankem Kanem na téma Tělesná stavba a pohyb psa, kterého se Sandra zúčastnila. Mimořádná příležitost nejen poznat velkou osobnost celosvětové kynologie, ale i získat spoustu informací o anatomii a jejím vlivu na pohyb psa...

27.9.2011

Naše miminka oslavila již třetí měsíc a jeden týden a je více než na čase pomalu vytvářet Eijimu vlastní stránku... Začali jsme jeho vlastní fotogalerií, kde naleznete aktuální fotky malého raracha :)

20.9.2011

Přidána nabídka štěňátek Akita inu

Přidán odkaz na ChS Czech Darbis

18.9.2011

Dlouho jsme plánovali výlet do zoo a tak jsme konečně učinili. Pražská zoo se ukázala jako ideální, protože jsou zde pejsci vítáni a její krásné prostředí k návštěvě přímo vyzývá. My a pár dalších odvážlivců včetně našich miminek - Shiorky a Kenchinka (Eiji samo nechyběl :), jsme mohli vidět spousty nádherných zvířat, pro které jsme i my byli velkou atrakcí. Lední medvěd měl oči jen pro nás, zrovna tak jako si Karakal dělal zálusk na naši BiBču, která se mu jevila jako bezva mňamka :) Bohužel se nám odpoledne rozpršelo a nestihli jsme všechna zvířata, tak na nás (mimo jiné) vlci čekají příště. Děkujeme všem, že se s námi vydali na příjemný výlet, který si jistě na jaře opět zopakujeme! ;)

Galerie ke shlédnutí zde

Přidány výsledky brněnské národní výstavy s fotografiemi, za což moc děkujeme ChS Kamiwaza!

14.9.2011

Všechna akití štěňátka ještě nemají své milující rodiny! Poslední američánci čekají v ChS Corissimo, štěňátka jsou ze zahraničního krytí, dobře socializovaná a připravená na cestu domů!


Všem novým páníčkům patří veliký dík, že se přese všechno našich drobečků ujali, budou je milovat v dobrém i zlém, darují jim ty nejlepší životy, které jsme si pro ně mohli vysnít! Naše rodina se zvětšila... štěňátka se postupně rozutečou do celého světa a neumíme slovy popsat, jak moc jsme rádi, že si naše miminka vybrali tak úžasní lidé! Věříme, že všechna štěňátka Vám to svou láskou vrátí! Mnohokrát Vám děkujeme, nejen za poskytnutí milujícího domova, ale i za překonání všeho, čím jsme si prošli! Díky... a nezapomeňte, jsme tu vždy pro Vás...!
The great gratitude to all new owners for taking our puppies after all. Thanks for their love for puppies through thick and thin, for the best lives for pups that we could wish for them! Our family is larger… puppies are going to around the world; we can not words to describe how much we are happy that our babies were chosen by the wonderful people! We believe that all the puppies will return it by love! Thank you very much, not only for providing a loving home, but also to overcome everything that we've been through! Thanks ... and remember, we are always here for you ...!


13.9.2011

Dnešní den byl tím rozlučkovým s naším milovaným chlapečkem Enzíčkem (Satoshi). Již netrpělivě na něj čeká páníček v daleké Kanadě. Jako jediný nebude mít jiného psího kamaráda, avšak jeho nová rodina mu to svou láskou bohatě vynahradí. Jsme moc rádi, že se Enzíček dostal k tak zodpovědným lidem a stane se, jak doufáme, jejich splněným snem o akitě.

A kdo umí počítat, i ti, co mají "za ušima" vědí, že se naše smečka o jednu hlavu rozrostla. Mr. P, malý Eijiro zůstavá doma :) Jeho stránka se připravuje :) Zároveň je doplněna Galerie štěňátek ze třetího měsíce zejména Enza a Eijiho, i deníček štěňátek.

10.9.2011

Dnešní den jsme využili k socializaci Enzíčka a Eijira a s malým bráškou Ken´ichim jsme se vydali do města. Kluci se chovali jako ryby ve vodě, obzvlášť když nad vším vedla odborný dohled tetka Sakurka :) Potkali novou kokří kamarádku, káčátko, kluci se vyřádili na zahradě...večer spali jako zabití :)

Fotogalerie ke shlédnutí zde

7.9.2011

Dnes vyšlo nové číslo časopisu Psí sporty...a článek Jak se sportuje s... AKITA INU :) Tak hurá do trafik a příjemné počtení nejen o akitách!

Všechna miminka, až na Enzíčka, jsou už v nových domovech a nám chodí první fotečky. Máme z nich obrovskou radost a těší nás, že jsou naše zlatíčka milována. Fotky najdete ve štěnítkovské galerii ;) Za fotky Ken´ichiho se samojedím kamarádem Claudem moc děkujeme Romaně Nagyové, určitě zavítejte na její stránky portretovani.webnode.cz, i Váš miláček může být zvěčněn její rukou!

28.8.2011

Přidány výsledky bratislavské (díky ChS Kamiwaza!) a mladoboleslavské výstavy.

V posledních dnech to máme trochu "na štíru" s časem, ale rozhodně nezahálíme a máme kupu novinek nejen o našich miminkách! BIG update brzy :)


...prozatím jen malá ochutnávka, video od Janičky (děkujeme) a naši malí lovci :)

25.8.2011

Jako předposlední se na dalekou cestu do nového domova vydala milovaná Sumiko. Její panička na ní čeká až v Novosibirku nejen spolu s dobrmanní kámoškou. Nová panička Julia je stejná milovnice zvířat, jako my, a věnuje se chovu koček. Do takové rodiny Sumiko jistě zapadne, protože kočíčí móresy se v ní nezapřou :) Jsme štastní, že bude mít rovněž úžasný život!
Suminka cestu zvládla statečně a my moc děkujeme za přepravu společnosti Pet Air Expres!

22.8.2011

Naše milovaná, prvorozená Shiorka jela s námi na tábor, aby se okoukala mezi pejsky a v pondělí již odjela se svou rodinou do nového domova. Shiorku budeme mít také velice blízko, její úžasnou rodinu jistě někteří znají z našich akcí i z výstav. Bude žít nedaleko Kolína, takže ji budeme vídat nejen ve výstavních kruzích. :) Shiori rovněž nebude jediný pejsek a doma ji už netrpělivě vyhlížel jackrussel Jack :) Děkujeme, že se nám o Shirku tak fantasticky staráte!

20.-24.8.2011

Již potřetí jsme se vydali na výcvikový tábor pro plemeno Akita inu na domácí půdu kolínského cvičáku. I letos se nás sešla početná skupinka lidí a psů, kteří prezentovali nejrůznější plemena - od pražských krysaříků, přes beagly po americké akity - což je rovněž pro socializaci velmi důležité, na světě nepobíhají jen akity, že :) Všichni pejsci byli moc hodní a nekonfliktní, takže veškerá socializační cvičení proběhla bez problémů :) Na tábor jeli samozřejmě i nejmladší, mimča s Horunite na víkend, poslední naši permoníci na celý tábor. Malý Ken´ichinek již jako řádný účastník s páníčky :) Takže se hodně mazlilo a hrálo :)
Děkujeme všem za suprově strávené dny a hlavně ZKO Kolín Borky za vše!

Fotogalerie z tábora na haguro.rajce.idnes.cz

17.8.2011

Se svou rodinou nám odjelo již třetí štěňátko, tentokrát milovaný Yoshio. Yoshínek také zůstáva v České republice, má milující rodinu, nejen tu dvounohou, ale i dvou psích parťáků, papouška a želvičky :) Yoshinek prý hned při příjezdu domů nezapřel svůj samurajský původ, nezalekl se ani kavkazkých ovčáků a hned jim ukázal, že budou dobří kamarádi :) Jsme moc rádi, že má Yoshinek takovou rodinu, kde jsou pejsci právoplatnými členy rodiny.

16.8.2011

Jako druhý odjel se svou novou rodinou náš druhorozený, malý Ken´ichi, dokonalý obraz tatínka Hagíska :) Milovaný "Kenchi" bude žít u Sakískových v nedaleké Čáslavi :) Chudinka Sakurka ještě neví, jaké číslo ji přivezli domů :) A páníčci ještě netuší, co všechno malý čipera na ně chystá a jaké nové vychytávky svou novou kámošku naučí :) Sakískovi známe již dlouho, takže se skutečně nemusíme bát, že by mu něco chybělo a víme, že bude skutečně milovaným :)

14.8.2011

Čas utekl jako voda a první miminko vylétlo z rodného hnízda. Naše milovaná Satsuki, náš nejmladší drobeček se vydala na dlouhou cestu do Maďarska se svými milujícími páníčky Judit a Istvánem. Cestu zvládla statečně, celou ji prospinkala u paničky v náručí :) Doma se okamžitě začlenila po bok kamarádovi Karakovi i kočiček :) Je to naše šikovná holčička a jsme moc rádi, že má tak úžasnou rodinu, ostatně jako všechna naše miminka!

7.8.2011

Socializace štěňátek je důležitá a to správný chovatel ví. A když máte příležitost seznámit je s vrstevníky, proč toho nevyužít? :) A tak Corrýšovic poskytli 9 amerických mimin, svou zahradu a myšlenku. Růženka přivezla svá čtyři miminka a kojnou Maiko, která zajistila catering a její mlékárna byla otevřena nonstop pro japončíky i amíky ;) My jsme dorazili v doprovodu Sakískových s naší bandou o osmi kusech :) Samozřejmě nemohli chybět ani Fajkýšovi, kteří přijeli spolu s Evou. A každý ví, že 20 akiťáků v jedné ohrádce nemusí být vždy zábava, tak celé setkání probíhalo pod dohledem australského Doktora. Byli jsme tedy připraveni na všechno, aby nám den nemohlo nic pokazit. :) I když věkový rozdíl 10 dní byl patrný, přes to našla štěňátka společnou řeč a nejen, že si pohrála, ale naše banda je naučila nové kousky - jako přelézat ohrádku vrchem, sjednat si pořádek... :) Děkujeme za nové zážitky a za další opět fantasticky strávený den!
PS: Naivně jsme si mysleli, že náš "Ai" gang bude z bezmála hodinového cestování a hrátek s ostatními unavený... Chyba lávky - řádili do večera s tátou Hagískem - aby mu nebylo líto, že musel počkat doma :)

Nátáčelo se a fotilo o sto šest... Naše fotky můžete vidět ZDE, vše ostatní v přípravě ;)

3.8.2011

Přidán odkaz na chovatelskou stanici Petaki Kensha

22.7.2011

Podoba se nezapře... Ryuška v osmi týdnech, mimi ve čtyřech :)

17.7.2011

Přidány výsledky národní výstavy v Mladé Boleslavi, velké poděkování Sakískovým za odvoz a přívoz! :)

A i když to vypadá, že naše stránky stávkují, opak je pravdou. V deníčku našich miminek je každý den novinka, zaznamenané přírůstky a denní galerka rovněž funguje ;) ...návštěvy vítány... hlavně ty, co se nechají okousat! :)

3.7.2011

Přidány výsledky z klubové výstavy a velká aktualizace deníčku :)

26.6.2011

Přidány brněnské výsledky, za které moc děkujeme ChS Kamiwaza!

21.6.2011

Přidán nově importovaný pejsek Etsuko Go Samurai Yashiki

Miminka mají druhý den a druhou galerku a Zápisek v deníčku. Jinak sledujte přímo galerii a deníček, o jejich aktualizacích budeme v Novinkách psát sporadicky, jako u Ruščina těhotenského deníčku.

20.6.2011

Máme štěňátka!We have puppies!

Od půl osmé do jedné hodiny odpoledne jsme rodili naše první Haguro Kensha miminka, náš vysněný vrh... Porod i následnou péči o štěňátka zvládá Ryunka skvěle a jsme na ní moc hrdí. Tři holčičky, čtyři kluci i maminka jsou v pořádku a prckové se hlasitě hlásí o své místo na světě. :)
První fotogalerie naleznete ZDE. Nové fotky - jak společné, tak individuální - budeme pořizovat každý den a vy budete moci vidět každý gram, každý centimetr, o který naši broučci vyrostou.
Malinkým jsme dali jména, která všem začínají slovem "Ai", což v japonštině znamená láska a přesně vyjadřuje to, co k nim cítíme my a jejich budoucí páníčci :) Ryuška nám trochu zamíchala s pohlavím štěňátek, takže někteří kluci jsou stále volní!
Již teď můžete najít první zápis v Deníčku štěňátek.

18.6.2011

Aktualizace Deníčku a přidány informace o Výcvikovém táboře Akita inu

14.6.2011

Proběhl IV. sraz přátel plemena akita inu Haguro No Kaigou. Děkujeme všem za senzačně strávený víkend!
Repku a fotky naleznete v sekci Sraz Haguro No Kaigou

5.6.2011

Přidány výsledky klatovské výstavy

31.5.2011

"Už TO nezapřu..." Aktualizován deníček :))

29.5.2011

I když obvykle výsledky krajských výstav nepřidáváme, výsledky Krajské výstavy KCHMPP zveřejňujeme, neboť její výsledek se započítává do podmínek chovnosti.

Doplnili jsme hromadu fotek do Fotogalerie (všech psisek jednotlivě i společná fota)

27.5.2011

Do Ryuščina deníčku přidáno naše a Ryunky shrnutí posledních týdnů :)

25.5.2011

Naše Ryuška je dáma mnoha tváří, proto si vysloužila již několik přezdívek ze zvířecí říše :) Často je titulovaná jako Hyenka a my vám přinášíme důkaz, že jistá podoba tu bezpochyby je:
22.5.2011

Přidány výsledky s fotografiemi z mezinárodní výstavy v Litoměřicích - velké díky Janě a Pájovi!

21.5.2011

Dnes jsme se opět s Míšou vydali na výstavu tentokrát do Litoměřic (DÍKY!!!). Výsledky s fotografiemi na svém místě.

Národní vítězka Briguška si ale výstavu užila, vycachtala se ve fontánce a udělali jsme pár fotek. Ty dnešní a z minulého týdne najdete tady.

Na závěr výletu jsme se všichni vydali podívat na miminka jejího brášky. Bohužel se moc fotit nedalo, ale něco málo fotek kouzelných štěňátek naleznete zde. Kdo by měl zájem o malého applíka, má ještě šanci! Veškeré info naleznete na stránkách Beckie di Cortino

Pro všechny, kdo netrpělivě vyhlíží pokračování Ryuščinýho těhotenského deníčku: omlouváme se za "vynucenou pauzu", ale již připravujeme další galerku, shrnutí dění a možná vám pár slov sdělí i hlavní hrdinka naší love story :)

18.5.2011

Sraz Haguro No Kaigou vstupuje do finální fáze příprav! Veškeré informace naleznete na jeho stránce! Zítra se odesílají pozvánky. Kdo nenalezne pozvánku do zítřejšího večera ve své e-mailové schránce a má zájem o sraz, rádi pozvánku samozřejmě zašleme. Už se na všechny moc těšíme!

15.5.2011

Jeli jsme se podívat na mezinárodní výstavu do Prahy s Brigou a jejími páníčky, kterým tou cestou děkujeme za svezení :) Výsledky samozřejmě naleznete na svém místě, na závěr však posíláme velké gratulace Brigulce ke splnění Českého šampiona a BOBíkovi a taky Naishinkovi ke krásnému úspěchu! Máme z vás radost a jsme rádi, že jsme byli u toho! ;)

I dnes nám dorazily výsledky z MVP Bratislavy, ještě jednou velké díky ChS Kamiwaza!

14.5.2011

Na náš cvičák přijela opět Katka Lerlová, která vedla intenzivní výcvik Dog dancingu a Agility. To jsou obě disciplíny našich holek, takže jsme nemohli chybět :) Začalo se tréninkem Dog dancingu a Ryuš to moc šlo :) Naučila se i nové triky, styly a překulit :)
S holkama na agility jsme se naučili nové typy vedení a vylepšily si nějaké nedostatky :)
Děkujeme Katce za super intenzivku a předané zkušenosti, odnesli jsme si toho hrozně moc a těšíme se někdy příště!

Fotogalerie na haguro.rajce.idnes.cz

Přišly nám fotky a výsledky z MVP Bratislavy, za které strašně děkujeme ChS Kamiwaza!

5.-8.5.2011

Hagísek se s paničkou Ivetou zúčastnili výcvikového táboru Pecka, kde potrénovali poslušnost, obrany, vyzkoušeli si stopy a hlavně si užili spoustu zábavy s přáteli i s novými prima lidmi a senzačními psi, které poznali, odvezli si hodně zkušeností a moc se jim tam líbilo :) V neděli si pro ně jela celá smečka, která si tak mohla zaběhat coursing :) Děkujeme organizátorům Bohunce a Vaškovi, Fajkýšům, že nás vytáhli a všem za krásně strávené dny!

Článek zde, fotogalerie posledního dne tady :)
A za super fotky pod článekem děkujeme Pájovi! :)

7.5.2011

Přidány výsledky klubové výstavy

2.5.2011

Přidány výsledky českobudějovické výstavy

30.4.2011

VIII. Putovní procházka je za námi a nejen my jsme si ji skvěle užili! Za krásně strávený den s prima lidmi vděčíme CHS Ichimei. Moc děkujeme! Článek a fotogalerie na svém místě.

25.4.2011

V pátek proběhlo krytí Hagíska a Ryunky. I když zatím nevíme, jestli bude skutečně úspěšné, rozhodli jsme se založit Ryušce deníček, kde budeme informovat o novinkách ze dnů jejího očekávání :)

Dnes nám velikonoční zajíček přinesl nadílku v podobě překonání 100 000 návštěvníků na našich stránkách! Jsme rádi, že se k nám vracíte, sdílíte s námi alespoň virtuálně život s naší smečkou... Díky i za to, že je náš web již třetím rokem na absolutní špici v návtěvnosti mezi weby s akití tématikou, z čehož můžeme usuzovat, že naše práce není marná!

22.4.2011

Tak Hagis je opět světový! :) Při brouzdání po internetu jsme narazili na stránky, kde nabízí stylové psí brože... Říkali jsme si: chudák Kenshin... takový kýč :) A ejhle... Vedle Kenshina další známá tvář a Hagísek ve zbroji :) Prodejcům sice autorské právo nic neříká, ale potěšilo nás, že se jim Hagi tolik líbí a budou ho pyšně na hrudi nosit lidé z celého světa :)
Takže nevájte a kdo chce Hagíska, může si toho svého objednat zde. :)

17.4.2011

Opět jsme nemohli chybět psí akci, navíc když se koná v okolí a na "domácí půdě" :) A tak jsme se ráno vydali na kolínský cvičák, jako již třetím rokem, kde se konala bonitace plemene Německý ovčák. Fotograf bonitace byl z Haguro Kensha, tudíž byla možnost být přímo uprostřed dění, sledovat práci rozhodčího a ostatních přímo z první ruky a naučit se tak moho nového a užitečného nejen o exteriéru, ale i povahách a následném využití v chovu. I když zbonitováni nebyli všichni, všichni to brali sportovně a všichni chápali, že psi jsou živí tvorové, kteří nedají jednoduše naprogramovat, i kdybychom se stavěli na hlavu.
Děkujeme ZKO Kolín Borky za možnost zúčastnit se bonitace, mnohé se naučit a hlavně strávit skvělý den ve společnosti nádherných psů, skvělých výkonů a pohodových lidí!
P.S. Borderáček Detany se nebonitoval, ale byla by škoda ho nevyfotit, protože je to prostě bůh :-* :) Stejně jako je boží jeho malá panička Marcelka :)

Fotogalerie z průběhu bonitace je na adrese zko-kolin-borky.rajce.idnes.cz

12.4.2011

Míša dala na web fotky z naší sobotní procházky, moc za ně děkujeme! Shlédnout je můžete na adrese karotte.rajce.idnes.cz
Akití procházka se už blíží, tak komu se zalíbil výlet s pejsky v krásné přírodě, nechť neváhá a využije posledních šancí na přihlášení na VIII.Putovní procházku! ;)

10.4.2011

Přidány výsledky a fotografie z ostravské národní výstavy, za které moc děkujeme ChS Kamiwaza! Za kompletní výsledky děkujeme Růžence :)

9.4.2011

Větrný den jsme strávili s našimi kamarády z Primavera a poznali i další nové psí kámoše. Tentokrát jsme vyrazili z Třemošnice na Lichnici a potom Lovětínskou roklí zpátky do města. Putovní procházkáři trasu znají z I.PP - a ano, nezměnilo se nic :) Bojovku přes kameny, polomy a vodou všichni úspěšně zvládli :)
Naše početná výprava tentokrát čítala asi 21 psů plemen jako pražský krysařík, naše pinčice :), rottweiler, border kolie, appenzellský salašnický pes, bandog, zlatý retrívr, kavalír king charles španěl, bearded kolie, velškorgi, kříženečci a naše akity (snad jsme na nikoho nezapomněli :). Hagísek si zamiloval tři kavalíří kluky, do Ryušky se zamiloval velškorgáček a vrána k vráně sedá...BiBík a Summík se proháněli s krysaříčíma klukama :) Pohodový výlet jsme si všichni nadmíru užili, psiska vylítala, vykoupala...Děkujeme moc Lenče za zorganizování a už teď se těšíme až se budeme moct vydat na další! ;)
Galerka pár fotek ke shlédnutí na haguro.rajce.idnes.cz

4.4.2011

Přidána nově importovaná žíhaná fenečka Megapolis Style Gyouko Hide, za poskytnutí fotografie děkujeme Awa-Shiro Maru Go Shiro Shita

3.4.2011

Konečně máme jaro a po dlouhé době jsme mohli vyrazit na cvičák. :) Po zimě máme značné rezervy, o nějaké fyzičce se dá jen snít, ale holky jsou nabité energií a neodpustily by nám, kdybychom seděli doma :) BiBinka ukázala, jak krásně nabíhá z překážky na slalom a Summíček je zkrátka milionový agi pes, který se na 120% přizpůsobí psovodovi :) Ryunka si také střihla pár překážek, ale má bebí na nožce z "povedené socializace", takže skákala jen nízké skočky - ale před tunýlkem ji nikdo nezastaví :)
Rádi jsme se po zimě protáhli, agi nám už strašně chybělo... Fotografie Atíkova harému - dnes jsme se sešli v dámském obsazení, kde byl chudinka Atík jediný kluk - na haguro.rajce.idnes.cz.

28.3.2011

Fotogalerie z Dogtrekkingových hrátek jarním Polabím od Fajkýšů ke shlédnutí na adrese: fajka.rajce.idnes.cz.

Díky!

A jak to u nás vypadá po treku? :)

               
26.3.2011

Jako již tradičně jsme se zúčastnili Dogtrekkingových hrátek jarním Polabím, které pořádalo ZKO Nymburk. I tentokrát jsme se příhlásili na Výlet s akitami a Procházku s holčičkami. Původních 25 a 10 kilometrů se nakonec protáhlo na 27,5km a 15km. :) Naše dva teamy se rozdělily na půl a Sandra, Haguro, Ryo s Janou a Fajuškou reprezentovali sportující akity na Výletu. Po zimě se šlo moc pěkně, i když měsíce chybějícího tréninku byly znát - na akitách však ne :) Celých 27,5km si to neomylně šlapali k cíli, bez známky únavy. Oproti minulému roku jsme si polepšili o jednu příčku a předešli taková sportovní plemena jako např.borderky a umístili jsme se na pěkném 17.místě ze všech 47 přihlášených teamů. Určitě stojí za pochlubení, že kdybychom našli odpovědi na dvě záludné otázky a nedostali za to 20 trestných minut navíc, tak jsme se mohli umístit v TOP 10, což je skvělý úspěch :)
Pája a Iveta s BiBulkou a Summíčkem zdolávali 15km trasu. Holky jsou nazmaři a klidně by si to střihly i několikrát, ale bohužel po drobném zakufrování dorazily první od konce :) Hold si chtěly vyzkoušet i trasu Výletu :) Ale jak se říká...není důležité vyhrát, ale zúčastnit se :)

Děkujeme celému ZKO Nymburk za další perfektní den, všem za skvělou atmošku a v neposlední řadě Janě a Pájovi, že s námi šli, páč bez nich by to nešlo a to doslova...! :)
Fotky bohužel žádné nemáme, ale budou u Fajkýšů ;)

20.3.2011

Ryušky nádherný tatínek Kotarou Go Musashi Aiwa zazářil a stal se získáním titulu BOB nejlepším ze 70 akit! Jsme moc pyšní, že Ryunka nese geny, tak úžasného psa, jakým Kotarou je!

13.3.2011

Cruft´s Best of Breed 2011: japonský import Kaidou Go Shirai At Wendbarry! Video posuzování ke shlédnutí zde

12.3.2011

Cruft´s je již v plném proudu, my držíme palce všem českým zástupcům na této velkolepé výstavě a těšíme se na skvělé výsledky našich chovatelů. Akity jsou zařazeny do Utility group, kterou v neděli posuzuje paní I. Hasell. Výsledky potom nalezenete zde (i z minulých let). I letos máme možnost vše sledovat online.

7.3.2011

Přidán článek Jak to s tou akitou vlastně je...? aneb naše reakce na článek, který popírá základní akití vlastnosti :)

4.3.2011

Přidali jsme odkaz na začínající webové stránky holčičky P-Taka-Eisha Almaju
Pokud i vy toužíte po roztomilé chlupaté kuličce, mrkněte na štěňátka v ChS Glarika, která netrpělivě vyhlíží ty správné páníčky!

Dvě nejvýznamější akce plemene Akita inu mají své termíny! Akita Cup proběhne 29.-30.5.2011 v Rieti a European Hozonkai Championship se koná v termínu 25.-26.6.2011 u Torina.

26.2.2011

Dnes jsme vyrazili na výstavu do dalekého Grazu. Ryuš měla ve třídě jednu konkurentku, z katalogu jsme zjistili, že větší konkurenci v Rakousku by mohla mít jen těžko - v kruhu s námi byla přihlášená D´Sayuri of Shinsen-en, vice Junior World Winner 2009 - druhá nejlepší mladá fena světové výstavy! No... byli jsme hodně zvědaví, jak dopadneme :) Paní rozhodčí Ing. A. Dohnal byla velmi přísná, detailněší prohlídku Ryuš nezažila ani při bonitaci... Paní rozhodčí zadala pouze dvě Výborné: D´Sayuri a naší Ryuš, která si odnesla i titul nejvyšší - BOB! Ryušce chybí k získaní Interchampiona jen jediný CACIB získaný po 2.květnu :)
Celkově tato výstava byla velká zkušenost. Jak jsme napsali, paní rozhodčí hodně precizní a posuzování akit, malamutů, samojedů a husky - celkově 61 psů - trvalo od deseti hodin do čtyř hodin! A posudky se vydávaly až po skončení posuzování, poháry za CACIB od 15:00, závěrečné soutěže od 15:10... Husky závěrečné soutěže nestihly, my museli škemrat o kartičku BOB, aby nás do závěreček pustili... Drtivé procento posudků zůstalo na výstavě... I hala, kde se výstava konala stojí za řeč - akity se posuzovali ve druhém patře, kam vedly eskalátory nebo výtah - schodů bylo mnoho :), ještě, že Ryuš eskalátory zná :) Co se jí ani většině psů nelíbilo, byla však extrémně klouzavá podlaha chodeb... zkrátka - lepší socializace, než na výstavách se nehledá lehce :)

Pár fotek zde

12.2.2011

Krásné téměř jarní počasí doslova lákalo k rodinnému výletění :) A tak dorazili Prouhatí... S Janou a Fajuškou a vyrazili jsme do nedaleké Kutné Hory na památky...od náměstí, přes Vlašák až po Barboru... Výlet jsme si skvěle užili a těšíme se na další, který bude v kompletní sestavě - dnes se Pája ochotně nabídl, že nám (na gauči) ohlídá holky, kterým by byla ještě ziminka :)

Galerie fotografií ke shlédnutí na haguro.rajce.idnes.cz

9.2.2011

Štěňátka z ChS Glarika stále netrpělivě čekají na nové páníčky! Přidali jsme jim aktuální fotky, neváhejte a kontaktujte chovatelku!


S upřímným zármutkem Vám oznamuje, že nás navždy opustila významná chovatelka Ing. Miluška Jůzová. Po krátké, však zákeřné nemoci dotlouklo její srdce 30. ledna 2011.
Více než deset let života zasvětila chovu psů a nesmazatelně se zapsala do historie plemen akita inu a eurasier. I přes svou diagnózu dále směřovala své kroky vstříc budoucnosti, naplnit své chovatelské cíle. My ji znali především jako chovatelku akit. Jako jediná se specializovala na chov žíhaných akit. V posledním e-mailu od ní stálo: „Já se na ty žíhané prostě dívám trochu jinak“ a to skutečně ano. A jen díky tomu se jí podařilo rozšířit žíhané psy s urajirem do mnoha států. Žíhaná akita je dnes synonymem chovatelské stanice nesoucí název Tomimopa. Akita se stala její vášní, do své chovatelské stanice získala vysoký počet importovaných psů z vyhlášených chovatelských stanic, na jejichž základech stavěla svůj chov. Dokázala využít chovatelský potencionál svých psů a na svět přišlo mnoho krásných štěňat, o kterých bez ostychu můžeme říct, že jsou skutečně žíhaná.
Se stejným odhodláním se stala významnou osobností i v plemeni eurasier, kde dosáhla výsledků, jako nikdo jiný. Její první pes Sam, se stal nejúspěšnějším představitelem svého plemene všech dob a i její další psi, zrovna tak jako jejich potomci se zasloužili o proslavení tohoto plemene daleko za hranicemi naší země.
Miluška nikdy neusínala na vavřínech, kterých nejen po výstavách sklidila požehnaně, ale bez přestání s odhodlaností sobě vlastní si šla za svým cílem. I když již není mezi námi, nadále přežívá v srdci svých blízkých, v paměti všech, co ji poznali, její památku dál napříč generacemi ponesou psi, hrdě nesoucí své jméno Tomimopa.
Nikdy nezapomeneme...
 
5.-6.2.2011

Výsledky druhého dne naleznete ve Výsledcích výstav. Moc za ně děkujeme Jihočeškám!

Výsledky s fotkami DUO CACIB Brno - prvního dne - na svém místě. Více fotek na našem FB ;)

1.2.2011

Přidány informace o VIII. Putovní procházce!

POZOR! Dne 28.1.2011 se v Rokycanech zaběhla fenka Kawaii! Má červený obojek se známkou označenou číslem 3039 a v třísle má tetování R226. Pokud jste ji spatřili nebo dokonce víte, kde je, kontaktujte majitelku: Iva Chmelíková, telefon: 777 170 534, e-mail: Asaka.Hezkachvilka@seznam.cz, web: akita.zde.cz

29.1.2011

Přidána nabídka štěňátek ChS Tesami
Přidán nový importovaný pejsek do ČR - Hachigaro Go Eskimo River, za poskytnutí fotografie děkujeme ChS Eskimo River!

16.1.2011

Přidán článek o SA a VKH syndromu v sekci Akita inu

7.1.2011

První letošní výstava, Ryuščino první letošní VD - už dohnala Hagíska, tak snad nemá v plánu ho trumfnout :)
Výsledky na svém místě

Horší novinkou je, že Ryuška dnes byla na sonu, zda bude mít štěňátka nebo ne. Naneštěstí jsme nenašli ani jedno štěňátko:


Ryuška NENÍ BŘEZÍ :: MATING WASN´T SUCCESSFUL - NEXT MATING: SPRING/SUMMER 2011

Bohužel jsme to předem tušili, neboť Ryuška začala hárat již po čtyřech měsících a progesteron ji atypicky vylítl nahoru a krytí se podařilo na hladině 19ng/ml. Ryuška si před háráním navíc prošla hodně stresující situací, která ji k zabřeznutí také nepomohla... :( No, tak se držíme původního plánu a naše vysněná mimi v létě budou alespoň moci běhat venku ;) A Ryuška může provádět dál své pubertální vylomeniny, což ji baví jistě více než mateřství :)

5.1.2011

Štěňátka Akita inu i Eurasier (ta mají nové fotky) čekají stále na nové páníčky, více v sekci Nabídka štěňátek!

Zrovna tak čeká na nový domov Fajkýšovic svěřenka

A stále naléhavě hledáme domov pro dvě akity! Jedná se o matku se synem, současná majitelka se již o ně nemůže starat. Oba dva jsou s PP - fena Ibuki Z Bambusového háje, syn přezdívaný Harry. Mazlivé povahy, zvyklí v bytě i na vodítko. Do nového milující domova mohou POUZE SPOLEČNĚ, jelikož jsou na sebe příliš fixovaní.
Nové fotky obou naleznete na biluska.rajce.idnes.cz/Akity
Veškeré informace dostanete na mailu libuse.kotkova@seznam.cz a telefonu 602 658 685 či 554 650 070.

 
1.1.2011

Rok 2010 se s námi nadobro rozloučil a před námi je zbrusu nový rok 2011. Je na čase shrnout uplynulý rok, který byl v mnoha ohledech plný překvapení, od těch milých, po ty méně milé. I minulý rok jsme pracovali na maximum, jen abychom vykouzlili úsměvy na chlupatých tvářích BiBinky, Summíka, Hagíska a Ryunky :) Výstavní sezónu 2010 jsme museli nuceně předčasně ukončit, takže naše naplánované výstavy, rozbíhání a dokončování šampionátů odkládáme na letošek a vzhledem k plánovaným mimi máme i letos o zábavu postaráno :)

BiBi

:: Byla na svých druhých agilitích závodech: 19. místo Jumping a 12. na agility a 6. ve "HŘE" ze 65 týmů!

:: Naučila se základní prvky Dogfrisbee

:: Absolvovala intenzivní trénink agility a dogfrisbee

:: Zúčastnila se svého prvního "dogtrekingu", kde se umístila na 8. místě z deseti týmu, v čase 2hod. 31min. na deset kilometrů :)

:: Druhý dogtreking už dopadl o moc lépe a umístila se na 1. místě! Ale své ceny se vzdala ve prospěch ostatních, protože byla přece jen spoluorganizátorka a mohla by být napadena pro protekci :)

:: Aktivní účastnice akitích akcí

Summer

:: Byla na svých druhých agilitích závodech: 18. místo Jumping a 15. na agility a 20. ve "HŘE" ze 65 týmů

:: Splnila podmínky pro udělení COURSINGOVÉ LICENCE

:: Absolvovala intenzivní trénink agility

:: Zúčastnila se svého prvního "dogtrekingu", kde se umístila na 8. místě z deseti týmu, v čase 2hod. 31min. na deset kilometrů :)

:: Druhý dogtreking už dopadl o moc lépe a umístila se na 1. místě! Ale své ceny se vzdala ve prospěch ostatních, protože byla přece jen spoluorganizátorka a mohla by být napadena pro protekci :)

:: Aktivní účastnice akitích akcí

Haguro

:: Hagísek letos měl jako nejdůležitější úlohu - dělat Ryunce podporu na "jejích výstavách", protože v ČR má již vše splněno - ale letos již zahálet nebude :)

:: S Ryunkou se poprvé v Soutěži párů umístil na 5.místě ze všech 20.přihlášených párů

:: Stal se letošním držitelem titulu Středo-východoevropský vítěz

:: Zúčastnil se dogtrekingu, kde se umístil na 18. místě z 44 týmů, v čase 4hod. 36min. na 25 kilometrů

:: Prezentoval jako jediný zástupce japonských špiců na prestižní výstavě Šampión šampiónů, kde v závěrečných soutěžích vybojoval krásné 4.místo V. FCI skupiny

Ryokotami

:: Minulý rok Ryunka doháněla, co zameškala, když byl PP ještě v Itálii :)

:: Splnila podmínky pro udělení svého prvního šampionátu - Klubový Junior Champion, rozeběhla se za dalšími čtyřmi šampionáty a je čekatelkou Interchampiona, Rakouského, Českého a Slovenského šampiona

:: Na své první výstavě získala od zahraničního rozhodčího nejvyšší ocenění: V1, CAC, CACIB, BOB a následně byla vybrána mezi 8 nejlepších psů V.FCI skupiny

:: Ryunka byla oceněna titulem BOB celkem 4x na třech mezinárodních a jedné národní výstavě! Mimo jiné získala také tituly jako: Středo-východoevropský vítěz, Národní vítěz, Oblastní vítěz, Vítěz třídy, CAC, CACA, CACIB a Cruft`s qualification- to vše za pouhých 5 měsíců a ještě jako fenka, což je nevídaný úspěch! :)

:: S Hagískem se poprvé v Soutěži párů umístila na 5.místě ze všech 20.přihlášených párů

:: Ryuška absolvovala rtg DKK a DKL s negativním výsledkem a od července 2010 je chovnou fenkou s bonitačním kódem ze samých nul (bez jediné chyby)!

:: Splnila podmínky pro udělení COURSINGOVÉ LICENCE

:: Naučila se základní prvky Dogdancingu

:: Absolvovala intenzivní trénink agility

:: Zúčastnila se svého prvního dogtrekingu, kde se umístila na 18. místě z 44 týmů, v čase 4hod. 36min. na 25 kilometrů


Abychom trochu shrnuli celkově výstavy v uplynulých třech letech, vytvořili jsme souhrnou tabulku dle přihlášených psů (z českého chovu nebo do ČR importovaných), kde je patrný poměr mezi psy čistě japonské linie a psy s příměsí americké krve. Číslo je poměrně vysoké a i když se s postupujícími léty snižuje, troufáme si říci, že v porovnání s ostatními zeměmi bychom se jistě dostali na přední příčky, ne-li na tu první. Neodsuzujeme chovatele, kteří na těchto psech chovají, ale měli by se zamyslet, zda opět utvrdí znaky starého typu AI opětovným nakrytím "nečistým jedincem" nebo zvolí čistě japonského psa. O chovatelích, kteří však mají čistě japonské feny a stejně se bez mrknutí oka sníží k nakrytí se psem s příměsí americké krve, máme jiný názor... Uvádíme to zde jako takovou zajímavost k zamyšlení, kam dál se budou ubírat kroky chovu v ČR.

Ke stažení ZDE


» Novinky 2010       » Novinky 2009       » Novinky 2008       » Novinky 2006-7