Novinky

29.12.2012

Kolínské cvičiště se dne 29.12. stalo opětovným útočištěm pro pořádání coursingu a to pod názvem Povánoční běhání. Vyrazili jsme pouze s naší akití smečkou ochuzenou o ratličky BiBinku a Summika. Začátek byl plánovaný na desátou hodinu a tak, abychom vše nachystali, jsme vyrazili o hodinu a půl dříve. O teplou klubovnu se nám postarali manželé Starovi, kteří jsou nám vždy při našich akcích velkou pomocí. My jsme s Pavlíkem nachystali naviják a čekali na příjezd prvních účastníků. Začátek byl plánovaný na desátou a opravdu se tak i začalo. Pesani se vyřádili a věříme, že ani jejich páníčci se nenudili. V poledne, jak bývá zvykem, byl opět „Hagískův gulášek", jehož sláva již dávno překročila hranice středočeského kraje Po guláši byly běhy na čas. Nerychlejším psem byl německý ovčák Eiko s časem 19:34, druhý basenji Energy s časem 21:60 a třetí sympatická kříženečka Clea 21:65. Dále byly vyhlášeny ceny o Nejmladšího účastníka, stal se jím malý akiťáček ze vdáleného Španělska Kishi, další cena byla pro nejstaršího účastníka a jelikož Hagísek jel se Sandrou dřív domů, další nejstarší dáma chtěla býti utajena a tak si cenu odnesl Ghandí. Nejvzdálenější účastník byla černá sympaťačka a doufáme, že si nepleteme jméno Liška. Pejsků se sjelo požehnaně a tak se běhalo pomalu do čtyř hodin. Po vyhlášení se ještě posedělo ve vyhřáté klubovně s vánočním cukrovím. Všem moc děkujeme za příjemně strávený den a našim pomocníkům za obětavost a samozřejmě za perfektní zázemí na kolínském cvičišti.

Fotografie na haguro.rajce.idnes.cz

24.12.2012

20.12.2012

Minulý týden jsme se byli podívat na vymazlená štěňátka z ChS Injasuthi a protože jsou některá volná, můžete se na ně podívat i zde

A aby nebylo štěňátek málo, můžete mrknout i na prcky v Samaria ken, na které se moc těšíme! :)

13.12.2012

Všichni se jistě těšili na Mikulášsko-čertovské běhání, které se však bohužel nekonalo. Nemáme to srdce odepřít chlupáčům radost z coursingu, takže běhat se letos samozřejmě ještě bude! :) Takže všichni coursingoví blázni, ti, co si jej chtějí vyzkoušet, i ti, co chtějí vidět akití bandu :) jsou srdečně zváni na Povánoční coursing, který se bude konat 29.12.2012 na cvičáku v Kolíně, zkokolinborky.cz. První běh od 10:00 hodin!

10.12.2012

Dva měsíce bez aktualizace, tak to jsme ještě na haguro.cz nikdo nezažil :( Bohužel naše webovky zápasily s virem, ale nyní by mělo vše být již v pořádku a konečně snad můžeme zase normálně fungovat. Však nám to také nesmírně chybělo! Stránky pomalu - ale jistě soukáme na web, poté se tu budou postupně doplňovat novinky a že jich bude! Můžete se těšit na nové zážitky a fotky našich psů, krysounů, na doplnění výstav, importů... a to nejlepší nakonec: velkým finále se stane odtajnění pana Dokonalého pro naši Ryušku :)

10.10.2012

Ryuška za doprovodu Ivety, kámošky Bordie a Kristýny vyrazila na nymburský cvičák. Konaly se zde dogdancingové zkoušky, které posuzovali rozhodčí A. Smolíková a P. Šišková. Bylo přihlášeno 18 účastníku, z toho jich 15 uspělo a 3 byli diskvalifikováni. Nás posuzovala rozhodčí P. Šišková a Kristýnu A. Smolíková. Ryuška nejenže uspěla, ale podařilo se ji opět zkoušku udělat na Výbornou, z čehož máme velikou radost. Je vidět, že i Akita je schopna ve velice krátkém časovém limitu, který je pro zkoušku dán, obstát. Nyní má Ryuška splněny dvě zkoušky DWD 1 a HTM 1. Kristýna s Bordí splnila zkoušku MD 1 na výbornou. Odjížděli jsme domů obě dvě velice šťastné za výborně odvedený výkon našich chlupatých holek. Děkuji za podporu i odvoz Kristýně, za perfekní atmosféru lidí na nymburském cvičáku, cenné rady A. Smolíkové a neposlední řadě i rozhodčí P. Šiškové. A dík i Ryušce, že ochotně plní rozmary své paničky :)

Také nám dorazily zprávy z Ruska: Sumiko se stala Junir šampiónkou Ruska! Máme z vás radost, holky! :)

3.10.2012

Ryuška a Eiji měli po celou hodinu Alenu Smolíkovou pouze pro sebe :) Na námi oblíbeném cvičáku v Nymburce byla možnost zaplatit si hodinu výcviku dogdancingu právě s Alenou a tak jsme neváhali :) Na cvičáku jsme byli sami. Alena zhodnotila Ryuščiny pokroky, poprvé viděla, jak jde dance Eijikovi a nám dala mnoho cenných rad. Za všechno moc děkujeme a jsme rádi, že si na nás udělala čas!

23.9.2012

Dnes se konala klubová výstava se zadáváním titulu Klubový vítěz - Eijík začal sbírat bodíky na "velkého šampiona" a získal titul Výborný 1, CAC. Ryuška vyhrála posledního CACe na Českého Grandšampióna a že ona není žádný troškař - přidala navíc i Klubového vítěze :)

Výsledky s fotkami na svém místě

20.9.2012

Téměř čtyři měsíce bez cyklosporinu :) Domnívali jsme se že nic - krom cyklosporinu - nepomůže, aby se srst obnovila, ale jak vidět na fotkách, zmýlili jsme se :) Hagísek vypadá báječně!

6.-9.9.2012

S létem jsme se s Ryuškou rozhodly rozloučit na výcvikovém táboře v Pecce. Tento tábor jsme absolvovaly již po druhé. Pokud čtenáři těchto stránek zaloví v paměti, tak si vybaví, že vloni to bylo s Hagískem, protože Ryunka čekala štěňátka. Loňská atmosféra mě nadchla natolik, že jsem si říkala, že o to Ryušku nemůžu ochudit :-)
Tábor začínal ve čtvrtek a to příjezdem zúčastněných, jejich přivítáním a ubytováním. S výcvikem se začínalo v pátek. Stejně jako vloni jsme byli rozděleni do skupin. Každá skupina měla svou výcvikářku či výcvikáře. Nás s Ryuš si vzala pod křídla výcvikářka Lenka Z. Výcvik vedla individuálně ke každému plemeni i psovodovi. Jsem ráda, že jsem měla možnost dozvědět se opět něco nového. Výcvik psů jde stále dopředu a je mnoho dalších metod, jak pejska vycvičit. Je na každém z nás, abychom svému pejskovi vybrali tu, která mu bude vyhovovat. Lenka cvičí s berňákama a klobouk dolů, co s tímto plemenem dokáže. Takže díky moc za cenné rady a vřelý přístup k Ryuš :-). Stopy jako každý rok měl pod palcem Vašek L. Sympatický chlapák, který vždy poradí každému, jak na stopy. Figuranta na obrany jsme měli k dispozici též, ale Ryuš je pes líbací a tak při pohledu na figiranta si lehne a pohledem zvěstuje, že toto ji absolutně nevzrušuje (na rozdíl od Hagíska, který figuranty miluje přímo k sežrání) :-) Pro zpestření nálady jsme měli dopolední a odpolední výcvik okořeněný soutěžemi - jak pro děti, tak pro dospělé. O tom, že se na táboře sešla fajn parta nadšenců pro všechno svědčí i fakt, že soutěže pro DĚTI se zůčastnilo cca 8 dětí a 26 dospělých :-) Jinak pro dospěláky byly připravené dvě oddychové soutěže. Na jednu jsmedostali malou nápovědu od organizátorů, že na tuto soutěž máme být teple oblečeni, neboť jsme téměř na horách a počasí se může změnit každou chvíli. Tak nebudu čtenáře napínat, soutěž spočívala v tom, že lidi ze sebe svlékli, co nejvíce oblečení a oblékali do něj svého pejska. Legrace jsme si užili až až a někteří skončili jen ve spodním prádle. Limit byl 1,5 minuty a tak mě napadá, že kdyby to bylo na 2 minuty, tak máme možná i striptýz :-) Vzhledem k tomu, že Janina Fajkýšová má filipa, tak jsme se prádlem zásobili dosytosti a světe div - se akity v této disciplíně zabodovali. Urvali jsme 3. a 4. místo. Janina a Fajuš 3. místo a Ryuš 4. místo a mimo i cenu "Za umělecký dojem". Fajuš v Pájových slipech byla taky okouzlující... Druhá soutěž spočívala v tom, kdo dřív sní přesný počet piškot. Páničkové je měli na tácku, pejskové na talíři. Ani zde jsme plemeni ostudu neudělali. Sklidili jsme uznání, že Ryuš papká jako správná aristrokratka, což na umístění nastačilo. A představte si, že nejrychlejší jedlík nebyl berňák, ale fenka ridgebacka. Soutěže i výcvik jsme s Janinou a pejskama proložili vycházkami po nádherné krajině a stihli jsme i navštívit hrad Pecka.
Bohužel nám čtyři dny utekly ani nevím jak a tak v neděli jsme si naposledy zacvičili a na závěr jsme si ještě zaběhali coursing. Mohli jsme se zdržet do večera, ale doma nás čekala naše zbylá smečka (pro zasvěcené i s překvápkem :-)) a tak jsme museli pospíchat domů. Tábor byl skvělý, díky manželům Lehkým perfekně zorganizovaný a díky trefným připomínkám jejich dcery Janinky i vtipný :-) Takže jako v případě dogdancingového tábora, který jsme absolvovali před tímto - opět velká spokojenost a velké poděkování obětavcům Bohunce, Vaškovi, Janině, Lence Z., všem suprovým lidičkám za bezvadnou atmosféru a Fajkýšům za to, že mě opět vytáhli s sebou. Tak ještě jednou dík všem za krásné vzpomínky a v květnu na viděnou!!! Jo, a abych nezapomněla Ryuš posílá jednu lízanou pro Roberta :-) a těšíme se na fotky. Jinak za fotečky děkujeme Janě, prohlédnout si je můžete na fajka.rajce.idnes.cz

5.9.2012

Konečně přidány výsledky z mladoboleslavské mezinárodky

5.9.2012

Nyní jsou to více, než tři měsíce, kdy jsme Hagískovi vysadili cyklosporin. Od té doby je "léčen" kosmetikou All systems - Jemný šampón s kondicionérem, Proteinový kondicionér a Lanolinový olej, dále jej promašťujeme oleji, podáváme vitamín A a občas namažeme konopnou mastí (v současné době není potřeba). Haguro je ve výborné kondici a málokdo by hádal, že je nějak nemocný (ačkoliv to nám nevěří skoro nikdo, když vidí našeho blázna :) Jeho aktuální fotky si můžete prohlédnout v jeho galerce

Ryušky tábor: Ve dnech 26.-31.8.2012 probíhal ve Dvoře Králové dog dancingový a agiliťácký tábor. Učastníci tábora měli možnost si vybrat, zda se věnovat pouze agility nebo dog dancingu či oba sporty nakombinovat. Já jsem s Ryuš vyrazila s cílem, co nejvíce se naučit z dog dancingu a vyplatilo se. Přijela jsem nabytá novými informacemi. Výuku vedla Alena Smolíková, která je lidem známa z Talentmanie, kde skončila na krásném druhém místě, za zmíňku stojí i titul Mistryně Evropy, Vítězka Cruft´s a mnoho dalších úspěchů. Cvičilo se dvakrát denně a tak Ryuška byla značně unavená. Ale cvičila skvěle a divila jsem s jakou ochotou a jak byla šikovná - mimo jiné i na balančních balónech. Pět dní cvičení je přeci jen pro pejsky dost náročné a tak jsem měla obavu, aby jsme poslední den složili zkoušku. Ryuška nezklamala a odcvičila velice hezky. Jsem na ní právem hrdá. Kdo vlastní akitu, tak určitě ví, jak dovedou být tvrdohlavé. Akita je velice inteligentní, ale pokud vyhodnotí situaci, že není podstatné vykonávat příkazy pánička, tak s ní nehnete. Proto si tak cením Ryuščiny první zkoušky, která, i když vypadá jednoduše, tak je tam plno zapeklitých míst, kde se můžete diskvalifikovat (nás bylo 7, prospělo 5). Ryunka ji složila dokonce na Výbornou. Takže nádherné zakončení tábora.
Děkuji Aleně Smolíkové za cenné rady, Kikče za odvoz a podporu, prima lidičkám za příjemnou společnost, budu na ně ráda vzpomínat a doufat, že příští rok se opět shledáme na táboře. Děkuji i Ryunce za její lásku a nadšení pro moje aktivity, které tak trpělivě snáší :-)

3.9.2012

Mladý akiťák Chikaramochi Go Byu-Ti-Sawa v nouzi! Více na akita-feiko.estranky.cz

31.8.2012

Ryunka má za sebou taneční týden v jehož závěru vstoupila do historie :) Hned po výstavě odjela s paničkou Ivetou, s kámoškou Bordie a její paničkou Kikčou na Dog dancingový tábor s Alenou Smolíkovou. Alena Smolíková je široké veřejnosti známá hlavně díky druhému místu v Talentmánii, v kynologii si ji lidé váží pro její nějvyšší získaná ocenění - např. Vítězství na Cruft´s a mnoho dalšího... Celý týden pilovali již naučené cviky, učili se nové, posilovali na míčích. Poslední den táboru se konaly zkoušky Dog dancing Clubu Czech republic, kam byla Ryuška přihlášená. Holky si vybraly zkoušku Dance with Dog (DwD 1) divize D a tančily na píseň Boom, Boom, Boom..! :) Rozhodčí byli Alena Smolíková a Daniela Šišková. Ryuška si jako první akita v historii (pravděpodobně na celém světě :)) vybojovala taneční zkoušku a to hned na výbornou! Máme z ní velkou radost, i z paničky, která nezahálí a poctivě s ní cvičí :)

Tábor byl senazční a dlouho budeme vzpomínat na všechny zažitky a hlavně se těšíme na opětovné setkání se super lidičkama, které jsme poznali!
Za fotečky moc děkujeme Standě a Verče! Podívat se na ně můžete na stanaafalco.rajce.idnes.cz

26.8.2012

Mezinárodní výstava v Boleslavi nás nalákala na avizovaného zahraničního rozhodčího, posuzoval pan Robert Blümel z Rakouska. Hlásili jsme se hlavně kvůli Ryunce, které chyběl poslední CACIB, Eijík to bral jako socializaci a tak dlabal na nějakou úpravu a rozhodl se, že už ani den nepočká a začal silně línat :) Navíc ďoura bez chlupů po kousanci na krku byla velkou ozdobou :)) Pan rozhodčí byl velmi přísný, VDéčkama nešetřil a padla i dobrá... Eijík se však líbil a získal Výborná 2 :) Ryunka za celý život absolvovala 7 mezinárodních výstav, jednou dostala Res. CAC od paní Pavlíkové, jednou Res. CACIB od pana Piskaye, ale jinak vždy odcházela jako vítězná CACIBové fenka, obvykle i BOBová a v drtivé většině byla oceněná zahraničními rozhodčími :) Moc si toho vážíme a s klidem můžeme napsat, že Ryunka zaslouženě splnila podmínky pro udělení Interchampiona :))

Výsledky se připravují.

21.8.2012

Nádherný kříženec vělkého vzrůstu hledá nový domov! Spike byl nalezen jako štěňátko, bohužel u současných majitelů nemůže zůstat. Je mu cca 8 měsíců, je velmi temperamentní, milý k lidem i ke psům, zvyklý i na koně. Hodí se pro sportovně založené lidi, protože energie má skutečně na rozdávání! Pro více informací volejte prosím 728 962 182 (paní Blažková), nebo pište na SanyDenny@seznam.cz. POUZE DO DOBRÝCH RUKOU! Více fotografií na haguro.rajce.idnes.cz

Ryuška sepsala své postřehy z tábora a přečíst si je můžete zde

10.8.2012

Máme nové přírůstky! Do naší psí smečky přibyli dva potkaní kluci Arný a Alfi :) Kluci jsou bráškové z prvního vrhu chovatelské stanice Od Sorky a z fotek je patrné, že jsou úplně nahatí :) Oba jsou varianty fuzz, Arnoldek je má dumbo ouška a dark ruby oči, Alfred má standard ušiska a red očka :) Zatím se kluci okoukávají, ale nechávají se mazlit a smečky se vůbec nebojí :) Postupně si zvykají na ostatní čtyřnohé kámoše, zatím jen byli důkladně omytí Summíčkem :) Kluci mají před sebou mazlíčkovou budoucnost, ale zkusíme i nějakou tu výstavu :) Určitě tu budete nacházet nové info z potkaního života :) Oba dva jsou naprosto úžasní a moc za ně Janě děkuju! Pár prvních fotek zde.

Kdo by měl cestu z Prahy/Českého Brodu do Kladna a mohl by vzít jednu potkaní holčičku novému majitel, prosím, ozvěte se ChS Od Sorky. A pro zájemce o štěňátka akit, chovatelská stanice Jezinka má štěňátka!

4.-10.8.2012

Už po čtvrté jsme se sešli na kolínském cvičišti, kde se konal Výcvikový tábor akita inu :) Opět se sešla skvělá parta a tak nic nebránilo hladkému průbehu celého týdne. Ráno a k večeru se cvičilo, během dne bylo povídání na téma psích sportů, metod výcviku i praktickými ukázkami, samozřejmě nechyběly ani procházky a coursing. Děkujeme všem za účast a skvělou náladu, která se táhla celý víkend! Foto zde.
Mimo jiné měla Ryuška na pilno, v sobotu tančila v Plaňanech na dnech bezpečnosti, kde doplňovala ukázku sportovní kynologie ZKO Kolín Borky :) Fotky najdete v kolínském deníku, kde se naše mediální hvězda ocitla i v tištěné podobě :) Naše fotky haguro.rajce.idnes.cz. V týdnu ji pak čekal taneček na cvičáku, kde vystoupila k sedmdesátinám oslavence pana Šárovce - ještě jednou přejeme vše nej!

29.7.2012

Dnešek byl velkým dnem naší Ryunky a Ivety :) Přihlásili jsme je (proti jejich vůli :) na první neoficiální dogdancingové závody! Ty se konaly v rámci akce Chrudimské psí dny a rozhodčí byla Alena Smolíková. V kategorii Nováčci jsme nebyli sami a spolu s námi byli přihlášené dvě borderky, jedna kelpinka a čivavka Emilka. A jak dopadla naše "tvrdohlavá akita"? Máme strašnou radost, protože Ryuška se umístila mezi australskou kelpií a border kolií a vytančila si nádherné 2. místo...do své sbírky pohárů si tak přidala další, kterého si však ceníme snad ze všech nejvíce :) Pořadatelům, Aleně Smolíkové i holkám moc děkujeme za krásný den a všem za podporu a fandění! :)

27.7.2012

Klub agility Primavera pořádal Letní výcvikový tábor s Katkou Lerlovou, který byl zaměřen na agility a dogdancing. Bohužel jsme se mohli absolvovat pouze páteční dance, kde se Eijík učil nové triky a jak se lépe doučit ty rozpracované. Naoplátku všechny naučil, co je akití povaha :)) Ve velkém horku se už ke konci šmudlovi cvičit moc nechtělo a tak dělal, že "Sedni" slyší poprvé v životě - teda spíše, že ho neslyší vůbec :-/ Katce opět moc děkujeme nejen za trpělivost, ale i za všechny tipy a rady, které nám udělila! Holkám z Primavery děkujeme, že jsme vůbec mohli přijet :)

21.-22.7.2012

Úplnou náhodou jsme v rádiu zaslechli, že se tento víkend koná v nedaleké vesnici Břehy druhý ročník Bull sport day... a protože jsme velcí fandové bull psů, ač se to o nás asi příliš neví, nesměli jsme samozřejmě chybět :) V sobotu jsme si udělali pánskou jízdu - aby si hoši odpočinuli od Ryuš - a mohli jsme vidět závěr soutěže Weight Pull Sprint a Thrust Load Up. Kluci mezi nasvalenýma bullama všeho typu vypadali, jako strašní exoti :) Ale jinak zapadli perfektně: Eijiro by si neustále hrál s malou staffbullkou Cimberley a s její kámoškou Alishou, Haguro kradl všechny pešky v dosahu (jeden i z tlamy okoloběžícího staffbulla...) a tak jsme mu vlastního peška museli koupit :)
Druhý den vyrazil pouze Eiji na socializačku a hlavně jsme museli fandit Alishce, na kterou čekaly v neděli ještě soutěže Monkey track a Weight Pulling. Alisha, Cimi a pes Amorek patří naší sestřence Andree a musíme říct, že Alisha byla samozřejmě bezkonkureční a v soutěži High jump si odnesla pohár! :)) Ze druhého dne jsou i fotky Eijiho, moc za ně i doprovod děkujeme Johnny ;)
Celá akce se nám strašně líbila a určitě to není naše poslední bull akce, na které jsme se ukázali!

14.-15.7.2012

Tento víkend jsme měli dvě ukázky s Primaverou :) V sobotu si nás pozvali do zahradního centra Hortis, kde se konala akce "Trvalkové pohlazení" a my byli zpěstřením programu :) Ryunka nám hárá, ale doma se nám klube malá tanečnice Summer :) Summíček s paničkou trénují asi tři týdny a už toho umí tolik, že mohla na ukázku a sklidila velký potlesk :) Summinka je šikulka, která udělá pro paničku s mlskem v ruce, co ji na očích vidí. :) Garde ji dělal Mr. P, který se jel oťukat, hárající mámu okamžitě vyměnil za svou novou lásku Emilku a kozí stádo se mu také líbilo :) Parádně nás zvěčnila Lucinka s maminkou lucka1904.rajce.idnes.cz. Děkujeme!
V neděli jsme vyměnili Eijíka za BiBíka a jeli pobavit děti na nedaleký skautský tábor. Už cesta tam pod naším vedením byla skutečně vyhlídková a protáhli jsme Kikču i dančí oborou :)) Navigace trochu selhala, omlouváme se :)) Ukázka probíhala hluboko v lesích, takže jsme si udělali i krásnou procházku :) Děti byly z pejsků nadšené a byla radost tam být. Ukázali jsme dogdancing, agility, lidské překážky, dogfrisbee a před záverečným mazlením si děti mohly zkusit proběhnout agi s BiBi, Hanny, Atosem a Bordie. :) Fotky zase od Lucinky: lucka1904.rajce.idnes.cz.

Na závěr přidáváme fotky od fotografa Mirka Lepešky, páníčka Merlina, ze Sportovního dne s koňmi, kde vystupovala Ryunka. Moc za ně děkujeme!

11.7.2012

Jsou to téměř dva měsíce, kdy je Hagísek bez cyklosporinu a měsíc je léčen pouze vitamínem A, koupelemi, olejem a konopnou mastí. Hledali jsme i další možnosti léčby a přidali jsme článek SA a některé možnosti její léčby i s aktuálními Hagískovými fotkami, kterému to nesmírně zatím svědčí. :)

10.7.2012

Přidána nabídka štěňátek

8.7.2012

Akita je výzva, ale cvičení s akitou ještě větší! :) Pokud naše stránky sledujete pravidelně, víte, že se panička Iveta věnuje s Ryuškou psímu sportu - dog dancingu. Již mají za sebou několik ukázek na nejrůznějších místech a dnes měla Ryuška před sebou první zkoušku! Postupové zkoušky DD se konaly na nymburském cvičišti a posuzovala Alena Smolíková. Bylo přihlášeno devět psů (borderky, choďáci, sheltie, mudi, pumi a něco nikdy neviděné - akita :), Ryunka jako háravka šla na řadu poslední. Panička byla značně nervózní, Ryuška háravá, vařená a i přes velkou podporu všech přihlížejících se Ryuš rozhodla opustit parkur, jít prozkoumat botohy vedle a vytančila si diskvalifikaci :( Ale i tak jsme na ní moc pyšní, při druhém pokusu mimo soutěž ji to šlo, tak jak bylo původně v plánu a taky si vysloužila zasloužený potlesk :) Tak příště... :) Všem ale moc děkujeme za podporu a rady, i přes neúspěch jsme si to celé užili a Ryuška aitám ostudu neudělala!

6.7.2012

Jakožto členové chovatelského klubu KCHMPP ČR, o.s. sdílíme důležité sdělení z webových stránek klubu:

"Výbor KCHMPP ČR, o.s. popírá nepravdivé a zavádějící informace, které prostřednictvím e-mailu některým vybraným členům šíří bývalý poradce chovu pro plemeno akita inu p. L. Kortiš. Agituje v něm pro nově vznikající klub, informuje o údajném jednání s P ČMKU a úmyslně poškozuje náš klub tím, že uvádí vymyšlené informace o jednání P ČMKU ve věci zrušení KCHMPP.
Výbor KCHMPP ČR, o.s. obdržel od tajemnice ČMKU stanovisko, že o zrušení KCHMPP P ČMKU nikdy nejednalo, P ČMKU projednalo pouze návrh DR ČMKU na pozastavení činnosti KCHMPP. Této problematice se budou dále věnovat pověření členové P ČMKU a DR ČMKU. Dále upozorňuje na skutečnost, že jednání pana Kortiše a zmíněných pánů s P ČMKU v e-mailu nedošlo, jednalo se jen o neformální schůzku s předsedou a místopředsedy ČMKU, z čehož vyplývá, že nemohlo dojít k žádnému předběžnému souhlasu P ČMKU ke schválení nového klubu pro plemeno AI. V současné době jsou pouze dva řádné chovatelské kluby pro plemeno akita inu, kdy je jeden z nich specializovaný.
Klub se nadále tímto jednáním nebude dál sám zabývat a veškerá aktivita p. Kortiše bude předána právnímu zástupci."

Zdroj kchmpp.cz

2.7.2012

Tábor se nám již blíží a je na čase přinést nějaké bližší informace. Na táboře budeme již o víkendu, jelikož každý nemůže vzít dovolenou. Takže začátek III. Výcvikového tábora akita inu bude již 4.8.2012. Na programu budou socializační cvičení, motivační hry a další ukázky moderních výcvikových metod, které mohou pomoci nejen k posílení vzájemného vztahu pes-páníček. Samozřejmě nebudou chybět tanečky Ryušky a tipy, jak na ně, coursing, socializační prochajdy do města, koupačky a spousta zábavy v kruhu fajn lidiček :)
Vzhledem k tomu, že je kapacita tábora omezená a většina je nahlášena od minulého ročníku, s přihlášením neváhejte! Podívat se však může přijet každý ;)

1.7.2012

Jak vypadá profi handling v Sandřině podání se můžete sami přesvědčit díky perfektními fotoreportu, který nám pořídil skvělý fotograf Marián Juskanin :) Moc děkujeme!!!

Dále přidáváme fotogalerii z Haguro no Kaigou, rovněž velké díky Mariánovi!

Nový odkaz na web D'Mioko Glarika

A poslední dnešní novinka: doplněny výsledky klatovské výstavy.

23.-24.6.2012

Máme za sebou psí víkend :) Sobota patřila naší hvězdě tanečnici Ryušce, která měla s kámošem Atíkem a kámoškou Hanny vystoupení na ranči Dalu. Tam se konal VIII. Sportovní den s koňmi a Primaveráci byli kulturní nekoňská vložka v programu :) V horku, vedle trampolíny plné poskakujících dětí, s koňmi, kam se podíváš, naše šikulka tančila, jak o život :) Máme z ní velkou radost! :) Natáčelo se video a čekáme na fotky, snad vše brzy přidáme na web.
V neděli se Sandra účastnila semináře na Úpravu anglického kokra s Ivanou Růžičkovou a konala se výstava v Brně. Výsledky s fotkami najdete na svém místě, moc za ně děkujeme CHS Kamiwaza!

20.6.2012

Je neskutečné, jak čas rychle letí a naše miminka dnes slaví své první narozeniny! Shirunce, Kenchikovi, Yoshinkovi, Enzíkovi, Mr. P-ovi :), Sumičce a Kirunce přejeme z celého srdce jen to nejlepší, spoustu lásky od páníčků, která Vám však nechybí, moře zdraví, kupu dobrot a spoustu srandy! :) Milujeme vás a nemůžeme najít slov, jak poděkovat Vašim páníčkům za ty nejlepší domovy, které jsme si pro vás mohli přát! Krásné narozeniny, štěňulata naše!

16.6.2012

Klubová výstava bez zadávání titulu KV se konala tradičně v Mladé Boleslavi a výstavu posuzoval rakouský rozhodčí Otto Schimpf. Tohoto rozhodčího známe z Rakouska, kdy posuzoval Hagíska na jeho úplně první zahraniční výstavě :) Už tenkrát se nám posouzení velmi líbilo a tak jsme s přihlášením neváhali. Ryuška jela sbírat bodíky, Eijík měl premiéru ve třídě mladých. Pan rozhodčí nás nezklamal a všechny posoudil velice dobře a se všemi jeho výroky se shodujeme. Eijiro se líbil a odnesl si nejen pěkný posudek (kupodivu jsme nedostali pochvalu za perfektní předvedení :D ...o tom později ;), ale i první CAJC a BOJ (nejlepší z mladých). Ryuška je v silném línání, ale i tak získala Výborná 1, CAC a Nejlepší dospělá fena. Výstavu jsme si po dlouhé době do syta užili, jedinou vadou na kráse je, že bohužel "exnul" foťák a tak tentokrát bez fotek :(

Výsledky jsou zde. Stejně tak doplňujeme i výsledky ze slovenského Sence a Nitry, za které moc děkujeme ChS Ichimei!

9.6.2012

Dorazili nám skvělé zprávy od naší Sumičky z Ruska! Žije si úžasný psí život se svou paničkou, kterou moc miluje a brázdí výstavy :) Má za sebou první tři výstavy ve třídě mladých, na nichž se stala - nikým neporažena - čekatelkou titulu Junior Šampion Ruska! :) Jsme na Sumiko moc pyšní a děkujeme paničce Julii za krásný domov a skvělou prezentaci! Zatím přikládáme jen výsledky, brzy dodáme i fotky ;)


27. květen: CW, JUNIOR.CAC, BEST AKITA-INU, NOM.BIS
27. květen (druhá výstava týž den: CW, JUNIOR.CAC, NOM.BIS
3. červen: CW, JUNIOR.CAC, BEST AKITA-INU, NOM.BIS

Přidány výsledky litoměřické výstavy. Za výsledky děkujeme Jiřině Mandové, za fotky Růženě Feldsteinové!

Přidán odkaz na web Bijin Z Pohořelic

5.6.2012

Aktualizována sekce Importy AI

2.6.2012

Proběhl V. ročník Haguro No Kaigou! Všem moc děkujeme za účast, doufáme, že jste si sraz užili stejně, jako my a naše psiska! :)
Reportáž zde, fotogalerie na haguro.rajce.idnes.cz

1.6.2012

Je mezinárodní den dětí a naši pejsci z Primavery svým vystoupením šli udělat radost dětem ve školce :) V tradiční sestavě Lucka a Emilka, Lenka a Hanny, Lucka a Ráchel, Iveta s Ryuš, Kikča s Bordie a Lenka s Atoskem :) Vystoupení se dětem moc líbilo a všichni sklidili velký potlesk. Jsme za to moc rádi, i když nejlepší bylo mazlení na závěr - ano, uprostřed hloučku dětí jsou skryti naši psi :) Fotky najdete na haguro.rajce.idnes.cz

29.5.2012

Haguro No Kaigou se již neprodleně blíží, proběhne již 2.6.2012! Sraz bude jako každý rok na kolínském cvičáku (Brankovická, Kolín Borky). Ráno budeme začínat coursingem - pro zájemce, začínáme od 8:00 ráno, než bude horko. Ostatní nechť dorazí na 10. hodinu ranní. Pro všechny účastníky bude připravena soutěž, procházka a hlavně spousta povídání o akitách :) Ve 13:00 proběhne schůze pro členy KCHMPP ČR, o.s.
Oběd pouze na objednávku, je třeba si jej předem objednat na rudolf.jaroslav@seznam.cz. Jinak se bude grilovat, jako každoročně a jiné občerstvení bude také zajištěno.

Pozvánky se letos nerozesílali, ale pozvání platí pro všechny, jako každý rok! Na všechny se moc těšíme!

26.5.2012

Zdá se Vám slečna na obrázku nápadně podobná naší BiBince? Není to náhodou :) Na fotce je naše Sindička, dcera BiBušky a sestřička Summer :) Po dlouhé době jsme se s ní mohli opět vidět a jsme za to velmi rádi. Siňdulka se má skvěle, cestuje s páníčky do Švýcarska a chystá se chytat bronz do Chorvatska :) Jsme šťastní, že má milující domov, kde se má dobře a nic ji nechybí! Moc páníčkům děkujeme!
Více fotek zde

25.5.2012

Naše kamarádka Belluška má miminka! Miminka se narodila 10.4.2012, maminkou je Anabel Blue Daisy Of Highland - především sportovně vedená fena, s perfektní povahou i výbornými výstavními výsledky, DKK 0/0 (oba rodiče 0/0), tatínkem je Filippo Z Vilete Bohemia - šampión a TOP pracovní pes 2011, DKK 1/1 (oba rodiče 0/0). Štěňátka jsou ve třech barvách - černá, modrá, plavá - a tři z nich stále hledají nové páníčky, kteří by je milovali: modrý pes - Božský Kája (a to nepřeháníme :) a sladké holčičky černá Amelie a modrá Agneska. Více informací naleznete na belladinotte.cz

Fotky mrňat a Bellušky na haguro.rajce.idnes.cz

19.5.2012

Světová výstava psů přilákala 160 akit, které se posuzovaly ve dvou kruzích. Třídy dorostu, mladých a veteránů posuzoval chorvatský rozhodčí Igor Selimovic, Třídy mezitřída, otevřená a šampiónů patřili japonskému rozhodčí Hiroshi Kamisato. Bohužel jsme neměli čas sledovat oba kruhy zároveň a tak nemůžeme zhodnotit, co se dělo v kruhu chorvatského rozhodčího, nemáme ani takřka žádné fotografie - každopádně z jeho kruhu vyšel Světový vítěz mladých Musashi Go Shun´You Kensha, který následně získal i BOB. Z dění v kruhu japonského rozhodčí máme bohužel velmi rozpačité pocity. :( Výsledky asi mnohým ledacos řeknou, rozhodně si však nemyslíme, že všichni vystavení psi byli na takové úrovni, aby si všichni zaslouženě odnesli Výbornou - v tom byl markatní rozdíl mezi jeho posuzováním před třemi roky, kdy padaly VD i D. Do pořadí se i notně zrcadlila láska rozhodčího k žíhané barvě, která byla znatelná i na WDS 2009. Posledním srovnáním a potěšitelným faktem je, že úroveň vystavovaných fen byla nesrovnatelně vyšší, než na WDS 2009, což je dobrým příslibem do budoucnosti. Za Haguro Kensha se nakonec vystavila jen Ryuška, která zíkala Výbornou ve třídě šampionů - bohužel se posudky nepsaly, pan rozhodčí nehodnotil ani slovně.

Co nás také velmi zklamalo, bylo, že i přes zákaz se stejně pudrovalo, sprejovalo, přesto, že u jiných plemen se za to oprávněně vyřazovalo. Zajistit parkování v areálu výstaviště se nám nepodařilo a tak jsme museli parkovat v 5 km vzdálené Redbull aréně, odkud byly pro vystavovatele připraveny autobusy - narvané k prasknutí lidmi, psy, přepravkami... to byla dobrá socializace :) Abychom to shrnuli, výstava byla určitě velkým zážitkem, velkou zkušeností a jsme rádi, že jsme tam jeli. Viděli jsme mnoho psů, různých kvalit, měli jsme možnost porovnávat, hodnotit a sledovat profi výkony handlerů. Kdo nejel, jistě prohloupil, protože výstava takovéhoto formátu v dosažitelné blízkosti by měla být středem zájmu každého milovníka plemene.

Fotky naleznete zde, výsledky na svém místě.

18.5.2012

Zatímco jinde jsou přípravy na zítřejší světovku v plném proudu, my na to nemáme čas :) Ryuška dneska měla zase taneční vystoupení, a tak jsme se již po několikáté vydali do Diakonie, kde se konal Den Rytíře. Samozřejmě nechyběly ani holky z Primavery a diváci se mohli těšit z vystoupení Lucky a Emilky, Lenky a Hanny, Lucky a Ráchel, Kiki a Bordie a Lenky s Atíkem. My jsme zatančili na písničku z Pomády ;) Doufáme, že bude video, nyní vám můžeme nabídnout pouze fotky: haguro.rajce.idnes.cz. Celou ukázku jsme si moc užili a jsme rádi, že naši pejsci mohou takto pomáhat.

13.5.2012

Dnes jsme se zúčastnili semináře obedience se Zuzanou Coufalovou, týkal se již novéhozkušebního řádu, který obsahuje mnoho novinek a změn. Semináře jsme se zúčastnili s Ryunkou a Eijíkem spolu s kamarády z Primavery a pár nováčky. Po teoretické části, která obsahovala nejen výklad řádů a veškeré informace o obedienci, následovala část praktická. Eijínek ukázal pouze chůzi u nohy, za což byl velmi pochválen, je to profík :) Ryuška si odcvičila vše - chůzi u nohy, vysílání do čtverce, polohy, skok přes překážku se zalehnutím, aport, odložení v sedě... Ryuška je šikulka a všechno ji moc šlo :) Jsme moc rádi, že jsme se tohoto skvělého semináře účastnili, dal nám toho mnoho a my máme nové tipy, co trénovat :)

Fotky ke shlédnutí na haguro.rajce.idnes.cz

Přidán inzerát na štěňátka plemene čivava

6.5.2012

Přidány výsledky krajské výstavy v Dětřichově (její výsledek lze použít pro splnění podmínek chovnosti) a mezinárodní výstavy v Praze.

15.4.2012

Přidány výsledky výstavy z Českých Budějovic a Ostravy (za ně děkujeme paní Smolíkové, ChS Ichimei)

Sandra absolvovala seminář s Katkou Lerlovou v Opatovicích n. Labem na téma Hry pro lepší přivolání, drive a sebekontrolu

Přidán článek O sebaceózní adenitidě, ve kterém jsme chtěli uvést některé věci na pravou míru...

9.4.2012

Přejeme všem krásné Velikonoce a bohatou pomlázku!

24.-25.3.2012

Již po čtvrté patřil poslední březnový víkend Dogtrekkingovým hrátkám jarním Polabím, letos to bylo v režii pánů :) Pro letošní trek jsme zvolili trasu 11 km, protože (ač tomu nikdo nevěří :) je Eijík pořád štěňátko a "pětadvacítku" si dá příště. Spolu s ním šel taťka Hagísek, mamka Ryuška "dohárávala" doma :) Letos bylo přihlášených 19 týmů a my jsme skončili na 11. místě :) Celkově nám trasa trvala dvě hoďky plus dvacet minut trestného času za špatně zodpovězené otázky. Děkujeme ZKO Nymburk za organizaci, Corrýškům za fotky a hlavně Honzovi za navigaci, doprovod, hlídání kluků a všechno ostatní... ;)

Nedělní odpoledne jsme strávili u Shirunky a její rodiny, páníčci chytali ryby, paničky klábosily a sluníčko nám vykouzlilo krásný den. Jak nám Shirunka roste do krásy a fotky naší akití smečky najdete zde. Děkujeme Rypkovým za skvělý den!

A nakonec nám dorazily novinky o naší ruské carevně - neporazitelná Sumiko ukončila svou kariéru v Puppy class, během tří výstav pokaždé Best Puppy! Gratulujeme a děkujeme za super prezentaci!

10.-11.3.2012

Sandra absolvovala seminář s Anno Lill Kvam na téma Agresivita a strach psů. Velmi zajímavé postřehy od zajímavé osoby světové kynologie. Pár fotek zde. Na semináři byla i Zdena s Janou, kterým moc za všechno děkuji a vzhledem místu konání - univesita - nechyběl ani Doktor ;) Pár jeho fotek zde

6.3.2012

Máme video z Ryuščiny premiéry! Ryuška i ostatní holky jely "z oleje" a bohužel nestihly nic připravit, protože jsme se o ukázce dozvěděli pár dní předem, takže neukázaly vše, co umí. :( Panička byla poměrně trochu (hodně) nervózní a parkety opravdu klouzaly, což Ryuš nemá ráda, přesto si myslíme, že na poprvé se jim to moc povedlo :) Letos máme ještě nějaké ukázky naplánové, takže na videích uvidíte pokroky :) Snad :)

4.3.2012

Naše obec každoročně pořádá v kulturním domě dětský karneval pro děti. Ačkoliv jsme jej už léta jako aktivní účastníci neabsolvovali, letos jsme nechyběli. :) Klub agility Primavera byl požádán o zpestření celé akce ukázkou, co naši pejsci umí. Bohužel jsme se to dozvěděli na poslední chvíli a tak jsme nakonec na ukázku dorazili tři - Hanny, Bordie a naše Ryuš.
Byli jsme velmi zvědaví, jak se holky s celým vystoupením poperou a ani jedna z nich nás nezklamala :) Kluzké parkety, hlasitá hudba z reproduktoru v malé místnosti, plno lidí, výskajících dětí v nejrozlučnějších kostýmech, balónky, Ryuška navíc hárá a má "své nálady" (proto nutné kalhotky obohacené slušivým tríčem)... opravdu velká zátěžová zkouška, kterou by hodně psů neprošlo. Lenka od Hanny celé naše představení uvedla, řekla pár slov o Dogdancingu i o prezentovaných plemenech a holkách. Ryunka s paničkou předvedli pár cviků dogdancingu, Lenča a Hanny zase pár triků s obručí a Kikča s Bordie již předvedli celou sestavu na hudbu. Dětem se ukázka moc líbila a my se už teď těšíme na podobnou akci!

Natáčelo se i video, které snad brzy zveřejníme, zatím se můžete podívat na fotky

27.2.2012

Kouzelná, velmi nadějná štěňátka amerických akit, po importovaných rodičích hledají nové, milující domovy! Více zde

23.2.2012

Sníh nám již roztál a my začínáme pomalu přepínat na jarní režim. Akiťáci pilují poslušnost, Eiji se učí věcem novým, Ryuška tančí a Hagísek oprašuje své dovednosti. Ryunce natočíme video - snad brzy, fotky kluků naleznete v jejich fotogaleriích ;)

6.2.2012

Po delší době máme kupu novinek! Hlavní je náš malý Hagísek - Ken´ichi :) Ten nám poslal své aktuální míry, které v sedmi měsících jsou 60 cm a 30,8 kg, a poslal pár svých aktuálních fotek. Ken´ichik podle zpráv od páníčků hledá sám sebe a své budoucí povolání - podle všeho bude pracovat jako vedoucí demoliční čety :) Jde mu to prý výborně a zdárně zaškoluje i Sakurku :) Takže Sakískovým přejeme pevné nervy, on z toho (možná) vyroste! ;)

Manželé Juskaninovi (Eishinka) nám poslali odkaz na fotky z Haguro No Kaigou a z Čertovsky-mikulášského běhání! Mockrát za ně děkujeme a vy se na ně můžete podívat zde

Přidali jsme výsledky slovenské mezinárodní výstavy v Trenčíně a DUOCACIB Brno, za které děkujeme CHS Kamiwaza!

Zároveň jsme doplnili importy akit do České republiky. Rádi bychom také upozornili na poslední štěňátko v polské CHS Kazoku Kanshin a dvě poslední holčičky aplíků v Brigallant!

23.1.2012

Malá Sumiko se minulý týden zúčastnila své první výstavy a moc se jí dařilo :) Posuzovala paní rozhodčí z Moskvy a Sumiko se jí líbila tak moc, že jí udělila tituly Výborná 1, Nejlepší štěně a Nom. BIS! :) Z výsledku máme velkou radost a děkujeme paničce za krásnou prezentaci Haguro Kensha v zahraničí. Suminka se také fotila a pózovala nejen s nejlepší kamarádkou Darou, ale i s jednou z mnoha kočičích spolubydlících :) Fotečky najdete v její galerce

Shiorka nám poslala své míry z posledního měření a jsou 56 cm a 26 kg, náš Eijiro je taky pořádný kus psa a dnes v sedmi měsících a třech dnech měří 62 cm a váží 29,7kg. :)

A poslední novinka se netýká našich štěňátek, ale nového čísla 2/2012 časopisu Pes, přítel člověka: toto číslo je věnováno plemeni Akita inu. Je nám velkou ctí, že pro sepsání hlavního portrétu plemene jsme byli vybráni my :) Článek je poněkud zkrácen, ale i tak přejeme Všem příjemné počtení! :)

16.1.2012

Zima letos není zrovna zimní, ale připomíná spíše jaro - alespoň u nás :( Dnes se alespoň vyjasnilo a sluníčko doslova lákalo k focení. Galerii výběru fotek z řádění naší smečky nalezenete zde. Do galerek jsme všude možně přidali nové fotky, tak můžete prohlížet :)

Také nám chodí nové a nové zprávy o našich štěňátkách, z čehož máme velkou radost :) Enzíček z Kanady psal, že při posledním vážení měl 28kg, a jak je moc chytrý :) Už umí přivolání, sedni, lehni, vstaň, zůstaň, přines a potřást tlapkou :) Satsunka - Kira, náš drobeček, je už velká slečna - 18.12. jako první z holčiček začala hárat a už si umí otevírat dveře :) Šikovná a krásná Sumiko válí v Rusku, o víkendu zazářila na své první výstavě a rozhodčí z Moskvy na ní pěla jen chválu - ještě čekáme na podrobnosti, poté okamžitě doplníme, ale už teď jsme moc na naší holčičku pyšní :) A Shirunka nám poslala nové fotečky :) Všem moc děkujeme za maily a krásné domovy pro prcky!

11.1.2012

Do Shiorčiný fotogalerie jsme přidali pár jejich fotek z nedělní výstavy, kde můžete vidět, nejen její prezentační fotky, ale i to, jak si rozumí s malou paničkou Majdou a mamčou Ryo :)

Kdysi jsme Vás informovali o databázi rodokmenů AI, která bohužel zanikla. Byla však vytvořena nová, snad již trvalá na stejném principu, kde vkládání pochopí každý se základy angličtiny nebo s překladačem :) Takže jak lépe trávit zimní večery, než zadáním svého psa do světové databáze? ;) Adresa je www.akitapedigree.com

8.1.2012

Po dlouhé době, téměř po roce, jsme byli na výstavě v roli vystavovatelů. Na polského rozhodčího, který nás nalákal, se přihlásilo velmi málo akit, za Haguro Kensha jsme měli tři želízka v ohni. A jak jsme si vedli? S výsledky jsme nadmíru spokojeni :) Premiéru měl dnes Mr. P, náš maličký Eiji, naším cílem bylo pouze jeho pěkné posouzení bez toho, aniž by vyváděl nezbednosti, jak je mu podobné :) Výsledek Velmi nadějný 2 nás potěšil, posudek rozhodčího, se kterým se ztotožňujeme rovněž, ovšem na to, jak se Eijík předvedl jsme pyšní nejvíc :) Jako profík :) Za dorost fenek nás prezentovala Shiorka, rozhodčí ji nemohl nic vytknout, pěl samou chválu a zaslouženě si odnesla Velmi nadějnou 1. Opět děkujeme Shiorčiným páníčkům! A to nejlepší nakonec :) Ryuška po roční pauze a první výstavě po štěňátkách ve třídě vítězů nezaváhala a získala CAC, Národní Vítěz, CAC ČMKU a BOB, tímto vítězstvím se stala Českým šampionem. :)

Výsledky na svém místě, za většinu fotografií moc děkujeme ChS Kamiwaza!

1.1.2012

Rok 2011 se do naší paměti nebývale zapsal. Celý rok byl hlavně nabitý prací a starostmi, které nám nové okolnosti přinesly, přesto však můžeme s klidem říci, že radosti s našimi psy a přáteli značně převážily všechny problémy. Jako předešlá léta, i tento rok jsme se všemožně snažili našim miláčkům zpestřit jejich životy, letos nám nově vypomohlo sedm malých drobečků, které nám Ryunka s Hagískem nadělili. Díky nim jsme zažili nádherné chvíle, na které nikdy nezapomene, poznali skvělé lidi u nás, i ve světě a naše smečka se rozšířila o benjamínka Eijirka. Nezapomenutelný rok 2011 je nyní vystřídán rokem novým a my věříme, že bude lepší, než ten minulý, nejen pro nás, lidi, ale i pro naše psy, kteří jsou smyslem našich životů.

Přidány fotky Shiory, Ken´ichiho a Satsuky do štěníkovské galerie "V nových domovech", mockrát za ně děkujeme páníčkům! Je znám termín tábora: 6.-10.8.2012.


» Novinky 2011       » Novinky 2010       » Novinky 2009       » Novinky 2008       » Novinky 2006-7