Novinky 2013

29.12.2013

Dnes proběhlo povánoční běhání v Kolíně. Sešlo se hodně pejsků a nejen akity, mohli jste tu vidět autralské ovčáky, eurasiera, afgány... Byl to krásně strávený den, snad si ho všichni užili jako my! :-) Děkujeme všem a těšíme se někdy příště na viděnou
Pár fotek najdete zde

24.12.2013
13.12.2013

Teď to tu bude asi plné pyrenních novinek, Stewie je miminko a potřebuje hodně péče a hlavně socializace. A tak, jak strávit volný všední den, než v práci? Stewie se mnou jel vlakem do call centra, aby se potkal s Bárou, mou super vedoucí, a dalšími kolegy. No, trochu se to zvrhlo.. Stewie zvládl cestu vlakem, jako by v něm jezdil každý den. Což je s podivem, protože auta v lásce nemá. Ve vlaku byl hlavní hvězdou, obvlášť po tom, co se lidé dozvěděli, že je "čistokrevný" :-) Pardubicemi proběhl s hlavou nahoru, jako pravý měšťák a v práci byl ve svém živlu. Proběhl všechny patra, navštívil všechny sály se stovkami lidí a nechtěl ani odsud jít. Všichni ho drbali a hráli si s ním, on byl hvězda, tak kam by chodil... :-) No, myslím, že na malého pyrenejce skvělý výkon. Jsemna něj pyšná :-)


Práce ho zmohla...
7.12.2013

Srdečně zveme příznivce coursingu na tradiční povánoční běhání, které se uskuteční, jako každý rok, na kolínském cvičišti ZKO Kolín Borky. Akce se uskuteční 29.12. od 9:30 hod. Na zahřátí bude připravena klubovna, zasvěceným je jasné, že posedíme u čajíčku s cukrovím :) Kdo bude mít hlad je možnost objednání jídla. Těšíme se na všechny a věříme, že si to všichni společně užijeme.

Foto: Mirek Lepeška

4.12.2013

A naše mimčo má za sebou první koupel... Moje malé ošklivé kačátko :-)

Více fotek z prvních výletů, poznávání a hrátek najdete na našem Facebooku

20.11.2013

Tak kdo ten malý raubíř je a jak se vlastně dostal do naší rodiny? Stewie je zástupne plemene Pyrenejský ovčák - zatím není zcela jisté s jakou srstí, ale doufáme, že s dlouhou srstí v obličeji. :-) Jak už mnozí vědí, já - Sandra - jsem vylétla z rodného hnízda, smečka zůstala doma a čekala jsem na svou vytouženou holčičku po Ryušce. Když se bohužel krytí odvolalo, bylo jasné, že bez svého psa nepřežije. Výběr plemene se zdál být jasný, ale na akitu bohužel zatím finančně nedosáhnu - alespoň ne na tu mou vysněnou slečnu dokolanou, kterou mi měla dát Ryo. Tak se hledala alternativa - ne moc dlouho, úkol zněl jasně - střední sporťák, se kterým nebude problém v bytě s velkým ovčákem a který bude šílený a mohla bych s ním běhat agility. Při těchto kritériích jsem měla v merku dvě plemena - australskou kelpii a pyrenejské ovčáky. Nakonec vyhrál pyrenejáček. Bylo to jasné po přečtení popisu povah a ze stránek jejich majitelů: prdlí, rychlí, geniální, ale na druhou stranu bojácní, vyděšení a vzteklý. Mám ráda výzvy - akití dominanci znám, ale jak si poradit se psem, co se podle všeho bojí vlastního stínu? Tohle hrálo pro pyreny, definitivně o nich rozhodla má láska La Silvie Trkmen - pes, co mě nadchnul hned na první pohledkvůli ní byl pyrenejský ovčák první plemeno, které mě napadlo.

Začalo vybírání a pátrání po mém štěňátku. Po chovateli jsem požadovala hlavně dvě věci - socializaci štěňat a zdravotní výsledky rodičů. Psala jsem do několika ChS po celé Evropě, nakonec jsem si mičo zamluvila v Happy horse farm a mám svého Stewieho. Vybrala jsem podle mého dobře, rodiče negativní DKK, super povahy a Brigitte je prostě psí máma, která mého chlapečka dokonale vymazlila. Jeho samotného jsem si vybrala hned první den po narození, k němu mě to táhlo nejvíc. A i když jsme mohla vybírat jako první psa s dlouhou srstí v obličeji, skoro až do osmi týdnů jsem nevěděla, zda bude můj. Ale... přála jsem si ho hrozně moc! :-) A tak mám svého malého prdlouše, který sice není žádný hrdina, ale už teď ukazuje, žemu srdíčko rozhodně nechybí :-) Zatím se k lidem hrne a miluje psy. Je to něco úplně jiného, než akití povahy :-) Máme před sebouvelké plány a ještě více práce, tak snad se nám bude dařit. Každopádně už teď je to můj poklad, můj první PES, který je doopravdy jen a jen můj :-)

Fotogalerie z prvního týdne zde

16.11.2013

Z Rakouska k nám po netrpělivém a dlouhém čekání přicestovalo nové miminko. Prcek Stewie :)
Malé šídlo si pomalu zvyká na svého parťáka Ejánka a my brzy přineseme nové informace o tom, kdo je Stewie a jak se vlastně stalo, že se malý uličník dostal do naší smečky :)

A malý kvíz - kdo první uhodne, jakého plémě pan úžasňák Stewie je, dostane od nás odměnu :)

29.9.2013

Dnes jsme strávili s Ryuškou a Eijirem krásný den po boku Primaveráků ;) Na tento den byla naplánovaná procházka Železnými hory. Sraz jsme měli na Kraskově a šlo se na vodní nádrž Seč. Sešlo se edenáct pejsků a Eijirovi nejvíc padl do oka stafordík. Kluci spolu debatili celou cestu ;) Prochajda byla zhruba dlouhá 15 km a tak jsme střídali louky, lesy a i na vodu došlo. Myslím, že si to užili. Ryuška děkuje hodné tetičce, že jí po celou dobu dělala garde. A já díky za hezké fotky od bordeřího kluka :) a všem za super strávený den.

Fotky najdete na http://kazu76.rajce.idnes.cz

21.9.2013

Přidány výsledky klubové výstavy KCHMPP. Jak už to u klubovek našeho klubu, bylo na co se dívat :-)

Výsledky zde

6.-.8.9.2013

Dne jsme strávili na táboře s Bohunkou a Vaškem, který byl výjmečný tím, že se poprvé nekonal na Pecce. Výcvikový tábor se přemístil do Orlických hor, přesné určení místa Rzy - kemp Astra. Jako vždy jsme si s organizátory a všemi zůčastněnými užili především spoustu nezapomenutelných zážitků a legrace. Tento tábor jsme absolvovali počtvrté a již teď se těšíme na ten pátý "dubnový". Tentokrát jsme vyrazili v sestavě Iveta a benjamínek Mr. P, který si pobyt užíval plnými doušky. Nejvíce mu učarovala kámošky Barunka a Ťapka. Celý víkend jsme si užívali vycházkami po okolí, kde pejsci měli velkou příležitost pro socializaci. Příroda je tam nádherná a objednané letní počasí pouze umocňovalo dojmy z horské krajiny. Poznali jsme malebný Nový Hrádek a aby chlapy nepřišli zkrátka, tak jsme navštívili i bojovou tvrz se zachovalým vojenským bungrem. Velkým překvapením byla jedinečná ranní rozcvička s Vaškem a Bédou, kteří nám připoměli staré zlaté časy :) Bohužel foťák jsem neměla, pár fotek najdete u Janičky - fajka.rajce.idnes.cz, díky :)S nedočkavostí čekáme na fotky ostatních, které určitě uveřejníme na našich stránkách. Tímto zdravíme našeho dvorního fotografa Roberta :) Velké poděkování patří Bohunce a Vaškovi za zorganizování této bezchybné akce a samozřejmě všem lidičkám, s kterými nám bylo fajn. A nesmím ani zapomenout pochválit paní provozní za obětavost a za mňamkatý papání v kempu Astra.

15.8.2013

Přidány fotky z Haguro no Kaigou: haguro.rajce.idnes.cz

10.-11.8.2013

Dne 10.-11.8. proběhl VI. ročník Haguro no Kaigou. I když jsme se trochu obávali jaké překvapení nám počasí připraví, byli jsme mile překvapeni, jak nám matka příroda byla nakloněna. Počasí bylo nádherné. První den jsme naplánovali procházku v Kutné Hoře, která začínala na Královské cestě a pokračovala přívětivou lesní krajinou, protkanou potůčkem, čehož hojně využívali pejsci ke svému zchlazení. Na půlce cesty byla hospůdka s názvem U rybníka, kde jsme doplnili vypocené kalorie a pokračovali jsme směr město. Procházku jsme nakonec o cca 4km zkrátili, abychom měli více času na město samotné. Chrám svaté Barbory nás přivítal ve své plné kráse. Pro turisti jsme se jako vždy stali velkou atrakcí a tak jsme stále museli odpovídat na dotazy, co že je to za plemeno. Několikrát jsme zapózovali pro turisti a pokračovali jsme v procházce. Z Kutné Hory jsme auty pokračovali směr kolínské cvičiště. Zastávka byla pouze na široko daleko vyhlášené zmrzlině. A pak už se opravdu zastavilo až na cvičáku, kde s radostí odpočívali jak lidié, tak pesani. Odpočinku se však nedostalo "starýmu Hagisovi", který nás musel nasytit. Grilovačka se vydařila, zábava taky a tak jsem si mohli oddychnout, že den vyšel dle našich představ.
Druhý den přibylo ještě pár lidí, pro které byla připravena lesní bojovka. Nikdo se neztratil a tak mohlo dojít k vyhlášení výsledků. Po obědě byla připravena další soutěž Přivolání přes minové pole. Bylo až s podivem, jak akity zvládají přivolání přes nástrahy v podobě rozházených mňamek a hraček. Někteří sice po cestě trošku ujedli piškotků, někteří si museli ulovit nějakou hračku, ale k páničkovi doběhli všichni. Opět bylo vyhlášení výsledků, ještě se chvilku posedělo, ale čas neúprostně běžel a akce se přiblížila k závěru. Myslím, že se všichni dobře pobavili, za což všem zúčastněným děkujeme, neboť k dobré náladě přispěli právě oni. Poděkování patří i Růžence za bojovku a Fajkýšům za sponzorské dary, KCHMPP za pohárky, Marii za výbornou borůvkovou buchtu, kolínskému cvičáku za zázemí a předběžně děkujeme za fotky "panu Jablíčkovi" ;) Doufám, že jsme na nikoho nezapomněli. Díky všem za suprovou a pohodovou atmosféru a brzy na viděnou.

20.7.2013

VI. ročník Haguro no Kaigou, který se bude konat 10.-11.8 2013 tradičně na kolínském kynologickém cvičišti Kolín-Borky, se kvapem blíží. Tento ročník bude výjimečný v tom, že se sejdeme v impozantním městě, plném kulturních památek s malebnou přírodou, v Kutné Hoře. Proto je vhodné mít pohodlnou obuv a výletní vybavení a tekutiny jak pro psy, tak pro vás :) Přesné místo bude do srazu upřesněno. Čas srazu 9:00- 9:15hod. Po procházce se přemístíme na kolínské cvičiště, kde bude grilovačka a volná zábava :) Druhý den od 9:00hod budou pro vás připraveny soutěže a podle času si můžou pesani zaběhat coursing. Na požádání, jako každý rok předvedeme základy vystavování či přípravu na bonitaci. Věříme, že každy si něco z našeho připravovaného programu vybere. Dobrou náladu a očkovací průkazy s sebou :) V nejbližším dnech přineseme konkrétní místa a časy :)
Těšíme se na vás,
Vaši Hagískovi

Aktualizovány importy Ai a Odkazy

6.7.2013

Dnes jsme se spolu s Kikčou a Sherry vydali na nymburský cvičák, kde se pořádaly zkoušky z Dog dancingu. Posuzovaly tři rozdhodčí - Alena Smolíková, Šimona Drábková, a Daniela Šišková - nás jen Alča a D. Šišková. Ryunka byla přihlášená na dvě zkoušky - MD1, kde se diskvalifikovala, protože klusat u nohy takovou dobu ji přišlo děsně dlouhé a flákala se :) Druhou zkoušku si však vytančila na Výbornou a splnila Frestyle 1. Sherrynka byla na zkouškách poprvé a hned také zvládla F1 na výbornou. Naše výprava byla moc spokojená a MD1 do podzimu vypilujeme :)

Pár fotek najdete na haguro.rajce.idnes.cz

22.-23.6.2013

Proběhla dvoudenní klubová a speciální výstava KCHMPP, kdy jsme byli přihlášení jen v neděli s Mr. P :) V sobotu jsme nemohli - Sandra byla v Oblastní výstavě NO v Sadské s celočernou holčičkou Hoyinkou, kterou má Pavel na starosti, a s pomocí chovatelky ve statice si vyběhali Velmi dobrou v silně obsazené třídě mladých :) Pro ty, kdo neví - známka Velmi dobrá je u NO ve třídě mladých nejlepší možná známka :)
Ale zpátky ke klubovkám - v sobotu bylo přihlášeno 13 a v neděli 24 akit. Obě výstavy byly opravdu velmi kvalitně obsazené a troufáme si říct, že kvalita předvedených psů vysoce převyšovala výstavy vyššího typu, což nás velmi těší a je vidět, že chov akita inu pod KCHMPP prosperuje. Jak jsme již napsali v něděli hájil naše barvy Eijík, ale moc se nedařilo :-P Nebyl nakonec oceněn, i když nám paní rozhodčí Voláriková dala i druhou šanci - a co se vlastně stalo? Eiji na kluzké podlaze upadl, tak nešťastně, že potom nebyl už schopen běžet bez odlehčování nohy a kvůli kulhání jej rozhodčí neposoudila. Dle jejích slov ji to bylo, ale líto, protože se ji Eijík moc líbil a titul by mu zadala. No, příště... hlavně, že to rozchodil :) Výstava byla jinak super a moc jsme si ji užili!

Nedělní výsledky s fotkami jsou na svém místě, sobotní doplníme - zatím jsou jen fotky.

20.6.2013

Dnes jsou to přesně dva roky, co se nám narodila naše štěstíčka :) Shiorce, Kenchikovi, Yoshimu, Enzíkovi, Mr. P, Sumince a Kirunce přeje do dalších let jen to nej a nej, hodně štěstíčka a srandy s páníčkama - vy jim ji chystáte denně :) ..od otvírání ledničky po tatínkovi až po hluchotu po mamince :) Děkujeme páníčkům, že se o naše děti vzorně starají, to je nejvíc, co si každý chovatel může přát..! Vše nej, zlatíčka!

25.5.2013

Máme za sebou další povedenou akci s holkama z Primavery :) Tentokrát jsme se nechali zlákat na Dogtrekking okolo Kutné Hory. Byl to již druhý ročník, první jsme bohužel prošvihli :( A teď když víme, o co jsme přišli, o to víc nás to mrzí. Byla to skvělá akce, perfektně zorganizovaná i s vychytávkami navíc - koláček na cestu a pro zájemce i biopalivo v podobě pálenky pro lehčí krok :) Nechyběla ani poukázka na jídlo a pití - Sandře ano, neb poukázky vyklepala hned někde na začátku trasy :) Naše parta se rozdělila na dvě skupinky - Iveta s Ryuškou se vydala na nejkratší trasu 9,5km s Lenkou a Hanny, Sandra s Eijim si vyšlápli 19km s Kikčou, Bordie a Shery a s Danou se Samíkem. Túra to byla parádní, okolí Kutné Hory je vskutku nádherné a nám se neskytly nádherné scenérie, že nám bylo velmi líto, že se nám nechtěl tahat foťák... :-/ Příště ale...
A jaké byly naše výsledky? Iveta s Ryunkou na suprovém 4. místě z 17 účastníků a nebýt zdržovačky, kdy se Ryuš musela fotit s celým mikrobusem Japonců, kdoví jestli by to nebyla bedna :-P Eijik se Sandrou dorazili snad :) jako 7. z 20. účastníků (přesně to doplníme z výsledkové listiny). Byl to prima den, děkujeme organizátorům a taky holkám!

Pár fotek zde

24.5.2013

Dnešní odpoledne jsme s holkama z Primavery strávili - již po několikáté - v Diakonii. Připravili jsme si krátký program sestavený z dogdancingu, agility a frisbee. My jsme samozřejmě dětičkám z Diakonie s Ryuškou předvedli dogdancing. Sklidili jsme potlesk a od pořadatelů jsme dostali krásný zvoneček a občerstvení, ale největší odměnou pro Ryuš bylo pomazleníčko s přítomnými dvojnožci. Fotit jsme bohužel nestačili a tak se budeme těšit na fotky od Kikiny, které zde brzy zveřejníme. Akce byla super, pošasí nám přálo a věřím, že jsme udělali lidem radost a určitě se za rok zase v Diakonii sejdeme.

23.5.2013

Srdečně Vás zveme na VI. ročník Haguro no Kaigou, který se bude konat 10.-11.8 2013 tradičně na kolínském kynologickém cvičišti Kolín-Borky. Tento ročník bude výjimečný v tom, že se sejdeme v impozantním městě, plném kulturních památek s malebnou přírodou, v Kutné Hoře. Proto je vhodné mít pohodlnou obuv a výletní vybavení a tekutiny jak pro psy, tak pro vás :) Přesné místo bude do srazu upřesněno. Čas srazu 9:00- 9:15hod. Po procházce se přemístíme na kolínské cvičiště, kde bude grilovačka a volná zábava :) Druhý den od 9:00hod budou pro vás připraveny soutěže a podle času si můžou pesani zaběhat coursing. Na požádání, jako každý rok předvedeme základy vystavování či přípravu na bonitaci. Věříme, že každy si něco z našeho připravovaného programu vybere. Dobrou náladu a očkovací průkazy s sebou :) Těšíme se na vás,
Vaši Hagískovi

11.-12.5.2013

Jako každý rok, tak i letos připravila Bohunka a Vašek výcvikový tábor na Pecce. Jako každý rok to byla suprově připravená psí akce, kde se nejenom vyřádí psi, ale i lidi. A jako každý rok se vždy sejde "stará parta" zapalená pro pejskařinu a pár nováčků, kteří určitě zachovají přízeň tomuto táboru. Letos bohužel nevyšel čas a tak jsme s nejmladším z rodu Hagísků vyrazili pouze na dva dny i tak jsem za to vděčná, zábavy bylo dost. Eijík poznal mnoho dalších, pro něj zatím neznamých kámošů, ať dvounohých či čtyřnohých a já si dokázala, že i po fáborkách (že Růženko) umím dojít do cíle. Kopec který jsme museli s Eijirem zdolat mi připadal, jako pro horolezce Mount Everest, ale díky Eijikovi jsem měla vzestup zlehčený lanovkou v podobě táhnoucího psa.
Takže shrnuto a podrženo: perfektně strávený víkend a naděje, že příště to vyjde nadéle.
Díky moc Pájovi za odvoz, Járovi za přívoz :-) a fajn lidičkám za pohodičku. Fotek sice moc není, ale kdo chce může se mnou zavzpomínat na mojí první Pecku, kde byl se mnou Hagísek, když Ryuška čekala mimíska. Fotky z Pecky 2013 zde

11.5.2013

Přidáváme odkaz na fotogalerii z prochajdy od Kikči - http://bordie.rajce.idnes.cz/8.5.2013_-_prochazka - díky!

8.5.2013

Dnes jsme vyrazili na "Sváteční procházku" po Železných horách. Organizovali ji Primaveráci a hlavní dík patří Daně Pospíšilové za naplánování trasy. Vyrazili jsme z Třemošnice, směr Hedvikov, kde jsme stoupali vzhůru na úbočí Kaňkovi hory. Turistické značky nás vedly po červené kolem Kubíkových dubů, nad Běstvinou a dál steskou nad Počátky a zpět. Cesta ubíhala rychle a tak nám ani nepřišlo, že už máme v nohách 10km. Psiska se vyřádila, některá i vyběhala, někdo se vykoupal a jiní si udělali slušivý zelený přeliv. A kde nebyla na srsti barva zelená, tam to psí borci dotónovali bahenní hnědou. Vypadali úchvatně. A jelikož jsme spálily mnoho kaloriích, tak jsme je hned doplnili v třemošnické cukrárně. Doma si dal Eijiro koupel a baštu. No, a myslím, že do rána bude spinkat jako miminko. Primaveráci dík, že na nás nezapomínáte :)
Jo, a kobylince jsou to nejlepší... :)

Pár fotek najdete na haguro.raje.idnes.cz

5.5.2013

Přidány výsledky a fotky z pražské mezinárodní výstavy. Děkujeme Mirkovi za odvoz! :)

27.4.2013

KCHMPP pořádal Oblastní výstavu psů v Detřichově. Vyrazili jsme ne jako vystavovatelé, ale jako pomocníci :) Protože v naší smečce je Eijiro benjamínkem, padl los na něj, co by na psí doprovod. Byl moc rád, pátek jej obklopovaly samé chlupaté holky. Nejvíce mu učarovala strakatá slečna Brita a po ní hned "frbulka" Boženka. Mezi jeho favoritky patřily i nádherně elegantní chrtí slečny - afgánka Teri a a saluki Cassi...prostě holky mu tam totálně zamotaly hlavu, že i zapomněl na svou milovanou maminku Ryušku.
I přes veškeré přísliby předpovědí počasí,jak bude ošklivo, bylo nádherně. V sobotu se chvílemi slunce schovávalo, ale to přišlo všem - hlavně pejskům - vhod. Mile nás překvapila hojná účast všech plemen a zejména akit, kterých bylo 21, vysoký počet na oblastní výstavu. Přikládáme to tomu, že i když to byl teprve třetí ročník této výstavy, tak přesto se velice rychle rozneslo, jak je mezi vystavovateli tato výstava oblíbená nejen pro krásné ceny, které tu jsou.
Moc se mi líbila i zapálenost výboru a personálu s jakým nasazením pracovali, aby výstava byla dobře zorganizovaná pro vystavovatelé a jejich čtyřnohé přátele. I když někdo může namítnout, že chválím i členy své rodiny, tak ano. Chválím i je, neboť si to zaslouží. Samozřejmě pochvala patří i vystavovatelům, že navodili příjemnou atmosféru a bylo vidět, že i oni jsou spokojeni. Eijiro si celou akci užil také, seznámil se s mnoha pejsky, ale samozřejmě holky jsou holky :) Závěrem bych ráda poděkovala Katce Akískové, neboť nebýt jí, tak nepoznám ani krásy české vlasti :). Tak pa všem za rok...
Iveta

Výsledky a fotky z výstavy v přípravě. Zatím pár fotek Mr. P:

13.4.2013

Tento den mělo dojít k nakrytí naší Ryunky. Bohužel veterinář v Itálii nezkontroloval odebrané sperma a do ČR odeslal prázdnou dávku. Krytí se tedy neuskutečnilo, je nám to velmi líto. Děkujeme Mattiovi a Elettře za snahu a rovněž za veškerou péči Mvdr. Lázničky. Zájemcům o štěňátka se omlouváme.
Další hárání očekáváme v srpnu - v září, takže si tentokrát uděláme výlet za ženichem, aby již vše klaplo! :)

5.4.2013

Přinášíme nějaké novinky o našich miminkách :)
Ken´ichi alias "Malý Hagísek" je skutečně věrnou kopii svého táty a jsme rádi, že svým páníčkům dělá radost :) Ještě víc nás těší, jakým skvělým parťákem, ochráncem a polštářem se stal svému malému páníčkovi Matymu :) Děkujeme Lucce a Mirkovi za fotky!

Další zprávičky nám poslala ruská princezna Sumiko, která se stala prvním Šampiónem odchovaným naší chovatelskou stanicí :) V Rusku suverénně brázdí výstavní kruhy se svou skvělou paničkou Julií a na jejím kontě najdete: Junior Champion of Russia, Champion of Federation OANKOO, Champion of Federation RFSS a nově i Champion of Russia! Jsme na Vás pyšní, holky naše! :)

A závěr patří těm budoucím mimískům, na která se již klepeme :) Ryunka začala hárat, aktuální stav progesteronu je 0, 56 ng/ml - další vyšetření v pondělí ;)

1.3.2013


S hrdostí Vám představujeme náš plánovaný vrh B :) Pro více info klik

16.2.2013

Škola základ života :) Protože naši psi jsou náš svět, snažíme se pro ně pořád hledat vyžití, sledovat novinky v kynologickém světě a k tomu neodmyslitelně patří i absolvování seminářů na nejrůznější témata, kterých už pár za sebou máme. Ne jinak tomu bylo i tuto sobotu, kdy se Sandra zúčastnila semináře s RNDr. Františkem Šustou, PhD. na téma Pozitivního posilování při výcviku zvířat. Celý den byl doslova nabitý informacemi a doslova Sandru uchvátil. Tímto směrem se snažíme ubírat a tento seminář byl jedním z těch nejlepších, co jsme zažili! Určitě při dalším nebudeme chybět v počtu již hojnějším! Takže všem zájemcům můžeme jen vřele doporučit, neváhejte s přihlášením dlouho!

Zajímalo nás, kolik jsme seminářů je už za námi... pár jich už bude :)

16.2.2013 – Seminář Pozitivní posilování při výcviku zvířat s RNDr. Františkem Šustou, PhD.
11.11.2012 - Seminář Obedience s Markem Pavlů
3.10.2012 – Intenzivní trénink Dog dancing s Alenou Smolíkovou
9.9.2012 - Seminář na úpravu Norwich teriéra a Westíka s Natašou Uxovou
6.-9.9.2012 – Výcvikový tábor Pecka
26.-31.8.2012 – Výcvikový tábor Dog dancing s Alenou Smolíkovou
27.7.2012 – Intenzivní trénink Dog dancingu s Katkou Lerlovou
24.6.2012 – Seminář na úpravu Anglického kokršpaněla s Ivanou Růžičkovou
13.5.2012 – Seminář Obedience se Zuzanou Coufalovou
Duben 2012 - Rekvalifikační kurz Stříhání a úprava psů s Jarmilou Musilovou
15.4.2012 – Seminář Přivolávačských her s Katkou Lerlovou
 
10.-11.3.2012 – Seminář Agresivita a strach psů s Ann Lill Kvam
2.10.2011 – Seminář Tělesná stavba a pohyb psa s Frankem Kanem
14.5.2011 – Intenzivní trénink Dog dancing a Agility s Katkou Lerlovou
5.-8.5.2011 – Výcvikový tábor Pecka
24.10.2010 Intenzivní trénink Agility a Dog frisbee s Terezou Frumarovou
11.9.2010 – Přednáška na téma Dysplazie a ortopedie s MVDR. Radkem Musilem
28.9.2009 – Intenzivní trénink Agility s Ivou Francovou a Růženkou Feldsteinovou
30.5.2009 – Přednáška na téma Kožních onemocnění s MVDr. Otakarem Novákem
5.4.2009 - Intenzivní trénink Agility s Katkou Lerlovou
 
8.2.2013

Spřátelená chovatelská stanice v Polsku nabízí poslední dvě volná štěňátka - pejsky - žíhané barvy. Všichni hodní páníčci se hlašte! :) Více informací zde

3.2.2013

Velvyslanec na na DUOCACIB v Brně! :) Takže máme fotky i výsledky, které zde zveřejňujeme :) Za odvoz a přívoz Ivetky děkujeme moc Mirkovi a Lence!
Výsledky na svém místě

2.2.2013

Přidány výsledky prvního dne DUO CACIB výstavy v Brně

23.1.2013

Přijela k nám na návštěvu malá Cimberly Diamond Merano Bohemia. :) Návštěvníci našich stránek ji už určitě zaregistrovali - je to stafordice naší sestřenky Andrejky, se kterou jsme byli na Bull sport day a navštívili nás i na táboře. Zbytek smečky - Amorek a Elisha - zůstali bohužel doma, ale určitě se někde sejdeme na společném výletě :) Cimi se jela oťukat a tak se toho Eijik s holkama pustili s plným nasazením :) Pár fotek můžete vidět zde

15.1.2013

Přidán inzerát na štěňátka ChS Ichimei

6.1.2013

Přidány výsledky Moravskoslezské národní výstavy

1.1.2013

A jsme o rok starší a je opět načase shrnout uplynulé měsíce roku 2012. Nuda nás nepotkala ani vloni, měli o zábavu postaráno po všech stránkách...
Psiska trekovala, běhala, vystavovala se a naše madam Ryuš byla pro loňský rok naší zářící hvězdou, tak tedy začněme u ní :) Ryunka si jako první akita v historii plemene vytančila první zkoušky z dogdancingu a to DwD 1, HTM 1 - obě na výbornou a na prvních závodech byla hned na druhém místě :) Nejcenější vavříny však sklízela na ukázkách na dětských dnech ve školce, diakonii, sportovních dnech..., kde dělala radost lidem nejen svou "tlapičkovou serií", ale hlavně srdečnými polibky, které rozdávala na všechny strany :) Na výstavách se jí také dařilo - nebylo jich moc, o to více se snažila - na českých výstavách letos žádnou konkurentkou neporažena, jednou nikým a odnesla BOB :) Také byla na světové výstavě, kde získala Výbornou.
Náš rozmazlenec Hagísek měl letos lenivější rok, samozřejmě jsme mu neodepřeli jeho milovaný coursing a trek - i když jen desítku kvůli prckovi :) V červnu to byl také rok, co mu byla diagnostikována sebaceózní adenitida, měsíc před tím jsme ukončili jeho léčbu cyklosporinem, následně i vitamínem A. Nyní je Hagísek pouze koupán a přimašťován a daří se mu skvěle a ještě lépe vypadá :)
"Mr. P" je puberťák se vším všudy :) Vloni si porpvé vyšlápl na trek v doprovodu zku šeného tatíka a skončili na 11. místě :) Letos už máme připravenou přihlášku, protože na Dogtrekingových hrátkách jarním polabím nechceme chybět :) Taky pilně trénoval na coursingovou licenci, kterou se letos pokusí složit - bohužel i za zajícema a srnkama... A zaběhal si s Ryuš i na dostihové dráze - kde mu to šlo skvěle a sklidil obdiv chrtařů :) Narozdíl od Ryuš, která si návnadu nadběhla prostředkem oválu :) Také se učí po vzoru mamči tančit, tak uvidíme, jak nám čas dovolí pokračovat třeba na zkouškách... A samozřejmě musel okusit i výstavní kariéru, kde má celkem slušně "našlápnuto" čekatelstvím Českého Junior šampiona a Českého šampiona :)
Holčičky bo boku akit taky sportovaly a lenošily. BiBinka oslavila kulaté desáté narozeniny, ale není to žádná psí babča, pořád je to náš blázen a největší aktivistka ze všech :) Summíček se naučila pár triků z dogdancingu, které taky předvedla na ukázkách :)
A samozřejmě také nesmíme zapomenout, že jsme se rozrostli o dva nahaté kousky :) Potkaní bratři Arnoldek a Alfíček z chovatelské stanice Od Sorky se zabydleli velmi rychle :) Oba jsou naprosto úžasní, mazliví a hlavně odvážní. Jak by taky ne, když jejich adoptivní matkou číslo jedna je náš Summik :) Letos jim snad konečně vyjde výstava, tu plánovanou jsme bohužel prošvihli kvůli práci :( A třeba přibude nový kámoš - "modrej, rexatej a dumbatej"... :)
Už teď jsme zvědaví, co nám nový rok s 13 na konci přinese... Doufáme, že si jej užijeme po boku našich psů a přátel, kterým dlužíme velký dík za vše dobré, co nás vloni potkalo!


» Novinky 2012       » Novinky 2011       » Novinky 2010       » Novinky 2009       » Novinky 2008       » Novinky 2006-7