Novinky 2014

30.12.2014

Chtěla bych touto cestou poděkovat Aleně Smolíkové za nejhezčí dárek k Vánocům a to knížku o dogdancingu, kde je mezi ostatními aktéry i naše Ryuška. Knížka je opravdu velice pěkně zpracovaná a všem ji srdečně doporučuji. Dále bych jí chtěla poděkovat za cenné rady, které mi usnadňují cvičení s Ryuš. Je to velice trpělivá a milá instruktorka, s kterou je radost spolupracovat. Děkuji!
Iveta

25.12.2014

Pokud chcete vidět další Ryuščin taneček z vánočních závodů, klikněte sem :)

21.12.2014

Konečně máme Ryušky vítězný tanec ze září :-)

16.12.2014

Uteklo to, jako voda a Stewie má 15měsíců a to znamená jedno - jedeme k panu doktorovi Musilovi :-) Byla jsem sice nervózní, moc jsem si přála, aby byl chlapeček zdraví a zadařilo se!
Stewie von der Happy horse farm: HD A, ED 0/0, OCD negativní, pately 0/0, spondylóza páteře negativní!

7.12.2014

I do jednoho pelíšku se zmáčkeme <3

3.11.2014

Je pořád krásně a to nejde sedět doma, obzvlášť když Stewieho lákají takové kočky :) Více foto zde

28.10.2014

Příjemné využití krásného podzimního dne... Více foto zde

25.10.2014

Primavera zorganizovala pro tento coursing a tam jsme nesměli chybět! Jelikož mamka jela sama, zaběhat si byla BiBinka a Summer. Trať měla 1200metrů, ale to naše babušky nezastavilo :-) Foto zde :-)

20.10.2014

Parádně strávené dopoledne s Klárkou a její smečkou, foto zde

4.10.2014

Stewie měl premiéru ve třídě mladých a dostal Výborný 1, CAJC! Choval se naprosto ukázkově a byl skvělý, BOJ nám však oprávněně vyfoukla ségra Sook :-P Děkujeme za super výstavu a na fotky se můžete podívat zde

28.9.2014

Sváteční den jsme pojali v tanečním duchu :-) Na našem domovském cvičáku Primavera na Vinici se pořádaly Dogdancingové zkoušky a závod, což jsme si nemohli nechat ujít. A jak jsme dopadli? Holky super, kluci příště :-) Ostřílená tanečnice Ryuš na závodech získala 2. místo! Summer v téměř deseti letech nastoupila na první zkoušku v životě a hned splnila F1 na výbornou! Eijík byl na první zkoušce, bohužel byl diskvalifikován, protože mamka zapomněla jednu otočku :-( Jinak mu to šlo super a brzy jistě bude pokračovat, jako Ryuš. Stewie je pošuk :-) Udržet v klidu jehodně těžké, na začátku jsme sklidili obdiv, že jsem ho "uřídila", ale bohužel limit zkoušky jsme nesplnili, protože lovil mušky... :-) No, příště... I tak si myslím, že jsme si vedli, více než skvěle! :-)

15.9.2014

Podruhé jsme se vydali do Kácova, abychom pořádně zatrénovali :-) Fotky zde

8.9.2014

Se Stewiem bych moc ráda do budoucna běhala agility, zatím běháme sami, jak čas dovolí, tak uvidíme, jak nám to půjde - na pár fotek se můžete podívat zde, děkujeme Klárce :-)

6.8.2014

Holčičky <3

6.8.2014

Super týden Ryunky s Alenou Smolíkovou, které naučí i prasátka létat :-) Více fotek zde

6.8.2014

Když máte dokonalého chlapa, sny se stávají skutečností <3 Více fotek zde

20.7.2014

Byli jsme se Stewiem na táboře v Kácově. Naprosto skvělý týden s přáteli, plný IPO, skvělých psů a výkonů! Prostě ta nejlepší dovča na světě! :-) Foto zde


10.7.2014

Takové normální venčení v Kolíně... :-) Děkuji za fotku Simče :-)

8.7.2014

Mouratá kočičanda s delšími chloupky se po smrti majitelky toulala venku na vlastní pěst, dokud před pár týdny nepřivedla na svět tři koťátka na naší půdě. Nikdy jsme kočičku neměli, s pěti "kočkymilujícími" psy v chalupě jsme o tom ani neuvažovali, ale nechat je jen tak jsme nemohli. A tak mamka chočila kočičí maminu, která má teď i s koťátky svůj vlastní pokojíček u nás doma. Nyní je už načase hledat jim nový domov, kde se o ně hodní lidé postarají a budou je mít rádi. Jedná se o dvě koťátka a mladou, milou kočku. Jsou naučení na záchůdek a domácí prostředí jim vůbec nevadí - kočíčí mamině absolutně ne :-)
Bohužel je ale nereálné, aby zůstali u nás doma. Takže pokud se vám nějaký mourek líbí, ozvěte se, celé album zde

10.6.2014

Krásný teplý den jsme zakončili s klukama Remym a Coudym u vody. Stewie má oba moc rád, vořechové drží při sobě :-) a tak písečné války na sebe nenechaly dlouho čekat, foto zde

8.6.2014

Stewieho druhá výstava v Mladé Boleslavi, stále ještě v dorostu oceněn známkou VN1 :-) Jeho krásná sestřička Sookie dostala také VN1, moc rádi jsme vás viděli! foto zde

2.6.2014

Návštěva v doma :-) Prosluněný den strávený s naší smečkou a AUO Sajrin :-), foto zde

4.5.2014

Video Summíka ze závodů v Nymburce. Díky, Kikčo!

29.4.2014

Summer s mamkou vyrazili na své třetí agility závody :-P Summer ve své katagorii doběhla na 2. místo! Beruško, jseš nejšikovnější!

24.4.2014

Prý pyrenejský ovčák..ČUPAKABRA to je! aneb Stewie a první koupání s bráchou Eikem, foto zde

11.4.2014

Krásně strávený den s Klárkou a její smečkou <3, foto zde

11.4.2014

Stewie a jeho nejlepší nahatá kamarádka řádili pod jarní Vodárnou, foto zde

6.4.2014

Ryunka složila zkoušku MD1 na výborně a tím splnila podmínky pro udělení titulu Master of dogdancing! První akita, nejspíše na cličkém světě... Jsme na tebe pyšní, holčičko!

20.3.2014

...krysy kam se podíváš... Arnoldek, Rimmer a prcek Lister :-) hoši z Červeného trpaslíka :-)

20.3.2014

Akity i holky vzali mezi sebe Stewie naprosto automaticky. I když jsem po delší době přijela s šedivým vetřelcem, vítali ho stejně jako mě - poznali, že je to rodina :-) Okamžitě si ho zamilovali a teď konečně máme první společné fotky :-)

18.3.2014

Ať žije lítačka s bráchou Eikem a sestřenkou Ejmi :-)

16.3.2014

Když nás v listopadu opustil Alfrédek, Arnoldek zůstal sám. Myslela jsem,že bude rozmazlovaný jedináček, ale změnila jsem práci, začala pracovat ve zverimexu a nechce tam mimčo, které je vypiplané od naší šéfové :-) A tak máme Rimmera :-)

9.3.2014

BiBinka nás byla navštívit! Užili jsme si krásný jarní den, BiBča peskovala Stewieho, on ji zlobil, ale oba byli náramně šťastní...stejně jako já :-) Více fotek zda

8.3.2014

Uááá... už mi ty děcka lezou krkem... Jakoby akitám nastačili návštěvy rošťáka Stewieho, Eiji ještě vyfásnul na hlídání malou australandu Sajrin :-) Více fotek zda

6.3.2014

Od každého štěňátka máme zoubky, Stewie nemůže být výjimkou..

5.3.2014

Na fotce je naše krásné miminko, velký malý Yoshio, komentáře u fotky z FB hovoří jasně o tom, čí je to pomotek - snědl plech cukroví... děkujeme jeho paničce za dokumentaci :-)

21.2.2014

Čas je neúprosný a tak se z našeho milovaného akitího štěňátka stal dnes milovaný "veterán". Náš nejsladší Hagísku, ještě tu s námi prosím zůstaň ještě mnoho bláznivých let!

2.2.2014

Když dáte dohromady pošahané pastavecké štěně a pošahanou krysu bez pudu sebezáchovy, tak vám vzniknou takovéto pošahané fotky

2.2.2014

Aby byl Stewie vychovaný pejsek začali jsme docházet ke Kristýně Dostálkové na hodiny pozitivní motivace. Jde mu to skvěle, Kristýna je úžasná trenérka a můžeme jen doporučit - Psí škola Vrtichvost

27.1.2014

Náš malý Hagísek - Ken´ichi (na fotce je to opravdu on, klon svého taťky) nám dělá velikou radost! Je báječným parťákem malému páníčkovi Matymu :-) Děkujeme Lucce za zaslání fota! :-)

19.1.2014

Seznamování malé pyraně s okolním životem je v plném proudu a dneska byl "pomáhat" na bonitaci KCHMPP

9.1.2014

Rozdíl mezi akitou a pyrenejským ovčákem, když máte klikr v ruce
AKITA: Má klikr, ok. Co chceš? Učila si mě "sedni"... Ne, nechceš "sedni"? Nebo "lehni"? Opravdu ne? "Toč"?! Jsi si fakt jistá, že nechceš "toč"? Jistě? Dobře... Až si rozmyslíš, co chceš, zavolej mě. Mám práci, čau! PYRENEJSKÝ OVČÁK: Klikr, klikr, klikr! Co chceš? Co? Co? Učila si mě "sedni"... lehni...toč... Ne? Sedni-lehni-toč! Opravdu si mě učila tyhle triky! Koukej! SedniLehniToč, SedniLehniToč, SedniLehniToč... Co víc? Co víc? Udělám to! Udělám!
Jsou úžasní a strašně je miluju! :-)

Léta utíkají jako voda, obzlášť když se člověk dobře baví a má po svém boku ty nejúžasnější chlupáče. V loňském roce to bylo zase, jako na houpačce. Inu, kynologie a chov je vždy plný zvratů a překvapení, někdy jsou milá a vítaná, jindy méně, ale i o tom život bohužel je. Ma jaře loňského roku jsme ohlásili světu plánované krytí naší Ryušky s Koudaem. Bohužel z Itálie přišla prázdná inseminační dávka a krytí se nezdařilo. Byly jsme rozhodnutí počkat na další hárání a jet za Koudaem osobně. Moc jsme se na hárání těšili, hlavně kvůli tomu, že jedna princezna měla zůstat doma. Bohužel se však u Ryunky objevila alergie a krytí jsme zrušili. Hárání na které jsme tak vytouženě a marně čekali trvalo od srpna do listopadu a tak jsme museli dát Ryunku vykastrovat. Chovat na ní jsme již stejně neplánovali, takže to byla jasná volba. Bylo to hrozné období, ale víte už jak to dopadlo a nebýt těchto peripetií, nikdy by náš život neobohatil čertík Stewie. :-)
I vloni jsme se psy chodily treky, tančili, dělali radost lidem na ukázkách a tím i dobré jméno plemeni akita inu. Vystavovali jsme pouze jedenkrát a to Eijiho, který nakonec nebyl ani posouzen, protože v kruhu uklouzl a kulhal. Za to na tanečním parktetu se dařilo lépe a Ryuš splnila další zkoušku F1 na výborně! Tak uvidíme, jak bude pokračovat :-)
Před námi je další nový rok plný otázníků, tak vzhůru na něj!


» Novinky 2013       » Novinky 2012       » Novinky 2011       » Novinky 2010       » Novinky 2009       » Novinky 2008       » Novinky 2006-7