Novinky 2010

29.12.2010

Dnes proběhla slíbená náhrada za Mikulášsky-čertovské běhání. :) Sešlo se cca 23 psů deseti plemen, s převahou německých ovčáků a akit :) Všichni do jednoho běhali báječně a třeskutá zima nikomu vůbec nevadila, protože pohled na psí lovce, kteří se nadšeně hnali za střapečkem, rozehřál všechny :) I přes rozmanitost plemen bylo vidět, že coursing je sport pro všechny a nesmírně je baví! A to je hlavní!
Za naší smečku dráhu bezchybně "prohrnula" BiBulka :) Summíček s Hagim a Ryou běželi až nakonec. Na poprvé běžel Hagísek s Ryou v páru, jenže Ryuš si nadběhla takovým způsobem, že se Hagi naštval a zkrátil si trať o polovinu :) Tak jsme jim pak běh museli rozdělit, aby z toho nebyla manželská rozepře :) Summíček taky nezklamala a po vykroucení se z Janiny náruče si to štrádovala za střapcem rychlostí blesku :) Po běhání na nás za odměnu čekala vyhřátá klubovna, kde se stoly prohýbaly pod vynikajícím cukrovím, kterému nikdo neodolal :)
Všem opět musíme poděkovat za bezvadný den! Speciální poděkování patří Janě Fajkýšové, Marcele od Ghandiho, Mirkovi od Sakurky a paní Staré, kteří si na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je vypouštět naše krakeny :)

Velká fotogalerie na haguro.rajce.idnes.cz

25.12.2010

Vánoční svátky jsou v plném proudu a ten, kdo by měl v týdnu volno a chtěl by zpestřit svému peskovi konec roku, bude vítán ve středu 29.12.2010 od 9:30 v Kolíně (ZKO Kolín Borky), kde budeme dělat coursing, jako slíbenou náhradu za Mikulášsky-čertovské běhání.

Dále bychom rádi upozornili na Fajkýšovic "svěřenku", která si jistě zaslouží milující domov!

Moc děkujeme za všechna krásná přáníčka, která jsme dostali k Vánocům! Udělala nám velkou radost a o ta obrázková PFka se s Vámi podělíme :) Najdete je zde

9.-10.12.2010

Jestli příroda dá, za dva měsíce budeme chovat mimča a Ryunka s Hagískem se stanou hrdými rodiči :)

8.12.2010

Přidány fotografie předků našich psů a našich plánovaných "Á"ček, stejně jako AKIHO ocenění předků - na stránce našeho A vrhu ;)

7.12.2010

Meiyosho vítěz exportován z Japonska! Miyakohomare Go má nyní nový domov v ChS Shun´You Kensha

Právě narozená štěňátka ChS Injasthi hledají hodné páníčky! Více najdete v sekci Nabídka štěňátek

6.12.2010

Vyšetření progesteronu:

Výsledky testů jsou:

Progesteron:
6.12.2010 - 13.den hárání - 3,4 ng/ml
2.12.2010 - 9.den hárání - 0,3 ng/ml

Předpokládané datum krytí: 8.-9.12.2010

Rádi bychom vás upozornili na databázi plemene akita inu, která se pomalu zaplňuje. Prosíme všechny, aby se zdarma zaregistrovali a přidali své psy. Je to úžasná věc, když můžete vidět fotky předků svých psů a znát rodokmeny do xtého kolene ;) My jsme už zaregistrovaní a zanesení, postupně budeme přidávat další, ale není v našich silách nastrkat tam všechny akity, co známe... Adresa je: akita-inu-brasil.com/akitapedigree
Existuje ještě několik databází, asi největší je akitaheadquarters.com, zaměřená především na plemeno Americká akita, ale i tak stojí za shlédnutí, protože předci z Japonska jsou u obou plemen stejní.

5.12.2010

Shlédli jsme úžasné vystoupení Ály Smolíkové a její Keysi, je to pro kynologii obrovská reklama a my ji moc děkujeme! Kdo fandíte psím sportům, pošlete hlasy ;)

Více obrázků kliknutím na obrázek ;)

3.12.2010

Bohužel jsme nuceni zrušit zítřejší Mikulášsky-čertovské běhání
kvůli nešvarům počasí. :( Je nám to moc líto a slibujeme, že si to v brzké době vynahradíme a nadílku rozdáme na další akci ;)

2.12.2010

Ryuška se již devátý den hárá, naše miminka se blíží :) Neradi bychom něco podcenili, tak byla dnes Ryunka u paní doktorky, abychom zjistili hladinu progesteronu v krvi. Ryuška byla moc šikovná a trpělivá a za odměnu dostala modré obvazy na nožky - nosila se jako pávice :)

Výsledek testů je:


Progesteron:
2.12.2010 - 9.den hárání - 0,3 ng/ml
Opakované vyšetření nás čeká v neděli ;)Žíhaná štěňátka z ChS Glarika hledají milující páníčky!

21.11.2010

Štěňátka po bráškovi Hagíska ze Slovenska hledají milující domovy! Více v sekci Nabídka štěňátek
A moc se přimlouváme za Ibuki a Harryho, kteří také trpělivě čekají na nový domov! O nich o pár novinek níže ;)

20.11.2010
Ryunka dneska splnila svůj poslední sólový běh. Běžela krásně, s větrem o závod a s přehledem splnila podmínky pro udělení Coursingové licence!
18.11.2010

Přidán odkaz na chovatelskou stanici Injasuthi, kde čekají štěňátka! :)

17.11.2010

Další super procházka s naším agi klubem Primavera. Tentokrát jsme se vydali podél Doubravky z Mladotic až na přehradu Pařížov. V sestavě naše smečka, Hanny, Brita, Bordie, Briga, smečka tří velškorgi a i akiťáci z okolí - Sakurka, Akísek a Nanshinek jsme si užili krásný den. Psi se vyběhali - hlavně naše Ryuš :P, vykoupali... zkrátka procházka psích kámošů, jak má být ;)
Pár fotek od nás na haguro.rajce.idnes.cz. Další budou od Akísků a Sakurky ;)

A nezapomeňte, že hledáme nový domov pro Ibuki a Harry! Rovněž máme pořád pár volných míst na Mikulášky-čertovské běhání!

16.11.2010

Naléhavě hledáme domov pro dvě akity! Jedná se o matku se synem, současná majitelka se již o ně nemůže starat. Oba dva jsou s PP - fena Ibuki Z Bambusového háje, syn přezdívaný Harry. Mazlivé povahy, zvyklí v bytě i na vodítko. Do nového milující domova mohou POUZE SPOLEČNĚ, jelikož jsou na sebe příliš fixovaní.
Fotky obou naleznete na biluska.rajce.idnes.cz/Akity
Veškeré informace dostanete na mailu libuse.kotkova@seznam.cz a telefonu 602 658 685 či 554 650 070.

 
11.11.2010

Jak jsme slíbili, tak činíme :) Srdečně Vás zveme na Mikulášsky-čertovské běhání! Více v sekci Sraz akita inu ;)

10.11.2010
Štěňátka Eurasierů z vrhu "I" ChS Tomimopa hledají hodné páníčky! Více v sekci Nabídka štěňátek

3.11.2010

Využíváme krásného počasí, jak jen to jde a tak jsme se se smečkou vyrazili projít na nedalekou pískovnu. Fotky z fajnové prochajdy můžete vidět ve Fotogalerii

31.10.2010

Parádní, o hodinu prodlužený, zábavou nabitý den jsme strávili díky organizátorce Růžence na Kamýku, kde jsme pro místní nadšence ze ZKO Litoměřice uspořádali coursing. Sešlo se nás celkem dost, naštěstí si přijela zaběhat i Fajuška s páníčkama, kterým MOC DĚK UJEME ZA POMOC PŘI OBSLUZE NAVIJÁKU I NATAHOVÁNÍ! :) Bez hlavního navíječe Klepítka by se běhalo o moc hůř ;)
Byli jsme moc rádi za pestrobarevnou paletu psích závodníků, protože jsme mohli vidět ty nejrůznější styly. Kategorii "Free style" však odstartovala naše BiBi, kdy nevykrouhla zatáčku a skončila po několika přemetech na krovkách :) Naštěstí BiBi není žádné ořezávátko a než jsme se všichni vzpamatovali, tak už byla v cíli a po karambolu zbyla jen umazaná dečka :) Následovali bezvadné killy střapce, které mnohdy končili v navijáku či v jeho obsluze :) ...atd...
Vážně jsme si prožili nezapomenutelný den, kdy mimo všech senzačních běhajících psů se nejen nám vryla do paměti lovící smečka cca deseti jezevčíků (nikdo se nedopočítal), která se opravdu jen tak nevidí :) Za zmínku také stačí závěrečný běh naší celé smečky, kdy nám s vypouštěním pomáhali Fajkýšovi - Jana měla kupodivu nejvíc práce se svou úlohou vypouštěče malých blech BiBi a Summer a doslova se jí vykroutily z náruče :) Na úplný konec běžela Fajuška, kterou jsme trochu poškárlili zastavováním střapce, tak doufáme, že se na nás nezlobí :)

Takže ještě jednou děkujeme všem za parádní náladu, která díky vám panovala, Fajkýšům, Růžence a Ivě...! A také panu Jůzovi, který nás vřele přivítal a ukázal nám nejen poslední miminko - holčičku, která pořád čeká na své páníčky, ale i zbytek psů. Největší dojem však na nás udělal ale Toramaru, které jsme konečně mohli poprvé spatřit naživo. Byli jsme na něj moc zvědaví, protože jsme o něm slyšeli hodně "historek". Ale je to opravdu krásný pes, pro nás určitě jeden z nejlepších žíhaných psů v ČR s neodolatelnou hlavou, výrazem, barvou i povahou... Jsme moc rádi, že jsme ho mohli vidět, protože v opačném případě bychom přišli o hodně.

Obří galerie na haguro.rajce.idnes.cz

28.10.2010

Využili jsme svátečního volna a pěkné předpovědi počasí a vyrazili se smečkou na procházku. A protože jít sami by nebylo ono, připojili jsme se ke kamarádům z Primavery a spolu s námi si přijela zavychajdit i Sakurka. Ve složení BiBi, Summer, Ryo, Hagi, Hanny, Briga, Maxík a Saki jsme si to vesele štrádovali podél řeky Doubravy. Psiska se dosyta vyběhala, vykoupala...zkrátka...Báječně jsme si výlet užili a těšíme se na další!
Fotogalerie ke shlédnutí na haguro.rajce.idnes.cz

Pro všechny, co nám volají, píší a volat a psát nejspíš budou...: V Kolíně se tuto sobotu žádný sraz Akita inu nekoná! IV. ročník srazu HNK se bude konat příští rok. Všechny námi plánované akce naleznete v sekci Sraz akita inu, momentálně do konce roku pracujeme na přípravě PP nebo coursingu. Děkujeme za pochopení.

24.10.2010
Dnešní den jsme si opět užili po boku našich chlupáčů, tedy dnes jen holek, Hagi si bude užívat příští týden :) Na náš cvičák byla pozvána Tereza Frumarová, která vedla celou intentivku zaměřenou na dogfrisbee a agilty. Naučili jsme se tedy konečně házet, tak snad BiBík začne chytat :) Všichni jsme si dosyta zaagilitili a naučili se pár vychytávek ;) Ještě jednou děkujeme Tereze a Pavlovi za všechno ;)
Slunko s námi necvičilo a podle toho také vypadají fotky... Ale galerii můžete shlédnout na haguro.rajce.idnes.cz

Štěnátka Akita inu stále čekají na nové páníčky! Více v Nabídce štěňátek

19.10.2010
Tento víkend proběhla mimořádná akce německého Akita club e. V., kam byli pozvaní dva významní rozhodčí z Japonska - Kosuke Kawakita a Izumi Awashima, který bohužel zemřel po dlouhé nemoci a byl nahrazen rozhodčím z Holandska. Součástí této megaakce byl i seminář o plemeni. Samozřejmě jsme si tuto akci nemohli nechat ujít a přihlásili Ryušku na sobotní klubovou výstavu. Bohužel nám "divoké" okolnosti nedovolily dojet :):( Účast akit v počtu - pátek 56, v sobotu 141! a v neděli 85 psů byla úcthodná a o to víc nás mrzí, že jsme se nemohli dostavit. Titul Best of breed patřil ve všech třech dnech krásným fenkám - z Japonska importovaná červená Kalen Go Kurashiki Wakamatsusow, krásná žíhanka E’Shinme Go of Ikenohatade a poslední den patřil Vítězce Cruft´s opět žíhané Unsyuhime Shun’you Kensha
Výsledky všech tří výstav najdete na stránkách Akita club e.V.

18.10.2010

Ryuška dnes strávila část odpoledne spolu se psími kamarády Atoskem, Bárou a Brixíkem na hřišti, kde jsme potrénovali Dogdancing. Ryo je moc pilná a kdyby ji viděli skauti z Hollywoodu určitě by dostala hlavní roli v pokračování Hříšného tance :)
Snad se nám podaří v brzké době natočit video. Galerii si můžete prohlédnout na haguro.rajce.idnes.cz

10.10.2010

Dnešní den proběhla mezinárodní výstava v Českých Budějovicích. Opět jsme se nechali zlákat jménem zahraničního rozhodčího, ale opět proběhla změna na českou rozhodčí. Útěchou nám bylo, že Ing. Blatoňová, akity chovala a navíc vývoj akity ve světě stále sleduje. A jak jsme dopadli tentokrát? No... Shrňme to slovy "jediné odbornice na AI u nás" (jak se sama prezentuje) velevážené pí. J.H., která pronesla po posouzení třídy otevřené: "To je děs, vyhrála ta nejhorší!" :-))) To ještě nevěděla, jak dopadne celé plemeno. :) Ano, naše nejkrásnější, nejúžasnější a nejmilovanější Ryunka zase nezklamala a nahamounila si vše - Výborná 1, CAC - ze třídy otevřené, kde bylo 6 fen! - CACIB a BOB! Naše mrně prostě válí a uzavřela si letošní výstavní sezónu v ČR ve velkém stylu tak, jako do ní s přehledem nakráčela :-))) Ani se nemusíme moc rozepisovat, jak jsme na našeho drobka pyšní :)
A co se týče výroku exporadkyně..? Co dodat.. závist je věc nehezká a zaslepuje mysl. :(

Ale nedařilo se pouze nám. Posíláme velikou gratulaci Ikeovi - nej, nej Američanovi - k jeho parádnímu vítězství BIS!!! Máme z toho velkou radost! ;) (Pro ty, co neví: Nádherného Ikea mohli naživo vidět účastníci letošního Haguro No Kaigou)

Výsledky s fotkami na svém místě

2.10.2010

Odkaz na výsledky Evropské výstavy: eurodogshow2010.si

28.9.2010
Kdo si koupil časopis Pes, přítel člověka, nalezl výsledky fotosoutěže na téma: "Úsměvy a ksichtíky". Jedna z pěti fotek, které byly vybrané z více než 140 zaslaných snímků, je naším dílem :) Soutěž o nejlepší ksichtík vyhrála naše Ryunka řádící s shibinkou Tutsi :)

Umístění nám udělalo velkou radost a jsme moc pyšní, že jsme letos ze tří fotosoutěží dvakrát zabodovali :)

25.-26.9.2010

A jak jsme minulý týden psali, tak dneska přinášíme důkaz o tom, že Ryuš "neštěkala do větru" :) Ryunka má za sebou výstavní víkend. V sobotu se neomylně rozeběhla za dalším šampionátem - tentokrát Rakouským - známkou Výborná 1, CACA, Rez. CACIB. A dnes dokončila svůj první šampionát! Ryunka nezaváhala a v Brně brala vše - V1, CAC, Národní vítěz a BOB! Čímž si splnila podmínky pro udělení titulu Klubový Junior Šampión! :)
Výsledky z brněnské výstavy na svém místě a pár momentek z našeho víkendu zde

Nesmíme však zapomenout poděkovat skvělým lidem, bez kterých bychom si tak parádní víkend určitě neužili, ale největší poděkování letí Jihočeškám, že nám poskytly nocleh a za vůbec za všechno!

23.9.2010
Využili jsme krásného babího léta vyrazili se smečkou na malou ranní procházku. Všichni jsme si to moc užili a shodli jsme se, že takovéhle výlety po našem okolí budeme podnikat častěji :)
Pár fotek si můžete prohlédnout zde.

Přidán odkaz na akití holčičku Daiiči Z Roháčovky a nabídka na poslední miminka ChS Daschia

18.9.2010
Ryunka nám opět ukázala, že svou "honbu za šampionátem" myslí smrtelně vážně a tak po vzoru těch nejúspěšnějších psů, včetně jejího Hagíska :), si na své konto připsala známku VD3 :)

Výsledky s fotografiemi na svém místě. Víc psát netřeba, snad jen - třikrát a dost - opět jsme se nechali zlákat na zahraničního rozhodčího (popř. O. Vondrouše), opět změna, již potřetí za sebou... :-/

14.9.2010
Přidán článek o třetím ročníku Haguro No Kaigou do své sekce. Fotogalerie dostupná zatím jen zde.

Spuštěna nová verze stránek :) Vše se zatím dolaďuje, upravuje, opravuje..tak moc prosíme o strpení ;) Fotogalerie jsou dočasně nefunkčí, ale na všem usilovně pracujeme ;)

11.-12.3.9.2010
Proběhl třetí ročník Haguro No Kaigou! Všem moc děkujeme za skvělou atmosféru a báječný víkend, který máme za sebou!

Článek a fotogalerie ze srazu se připravuje, fotogalerii z nedělního coursingu můžete vidět na haguro.rajce.idnes.cz

3.9.2010
I když nejsme příznivci Talentmanie a podobných pořadů, tu dnešní si nenecháme ujít. Proč? Dnes se na obrazovce objeví vítězka Cruft´s v Dogdancingu a držitelka dalších ocenění Keysi s paničkou Alenou Smolíkovou! Tak to si určitě také nenechte ujít! ;)

1.9.2010
Přidán odkaz na akitího kluka a holčičku Asogiho Kami Daschia & Gankyou Otome Ken Amana

31.8.2010
Děkujeme ChS Kazoku Kanshin za poskytnutí fotografií Meishi Kazoku Kanshin a Reiko Roal z mladoboleslavské výstavy!

30.8.2010
Prodlužujeme uzávěrku srazu Haguro No Kaigou! Konec uzávěrky bude na konci tohoto týdne (tj. 5.9.2010). Prosíme zasílejte přihlášky na mail Rudolf.Jaroslav@seznam.cz s informaci o počtu osob. Pokud chcete mít zajištěné jídlo, za které se platí 200 Kč (oběd, večeře), tak to prosím připište. V případě, že chcete mít své občerstvení, poplatek se Vás netýká a cena srazu pro Vás bude jen symbolická 50Kč na režijní výdaje. Základní občerstvení bude možno zakoupit v kiosku na cvičišti. Rovněž není podmínkou zůstávat na oba dny ;) Když se nestihnete nahlásit, samozřejmě i tak jste vítáni a můžeme dorazit ;) Už teď se na všechny moc těšíme!

29.8.2010
Boleslavská výstava, o prázdinách již podruhé, již podruhé nalákáni na polského rozhodčího, již po druhé (pardon - pro AI letos již po 4. a doufáme, že již skutečně naposledy) změna na paní Pavlíkovou. Říká se opakování matka moudrosti, ale bohužel jsme se přesvědčili, že v některých případech je to marné... Posuzování i samotné vedení kruhu bylo přinejmenším zvláštní, výsledky v některých třídách "uhodlo" mnoho lidí již předem...přivítání třídy otevřené fen slovy: "Vy jste jedna horší, než druhá" rovněž potěšilo... Nebudeme se dále raději rozepisovat, jelikož by to mohlo sklouznout někam, kam bychom nechtěli... :)

Výsledky s fotografiemi na svém místě.

Ale výstava pro nás byla vstupenkou do záverečných soutěží_Hagísek (CACIB) s Ryunkou (Rez.CAC) měli svou premiéru v souteži o nejkrásnější pár výstavy. Přihlášeno 20 krásných párů a nám se dařilo tak, jak jsme si ani nesnili. Hagísek s Ryunkou se líbili tak moc, že se probojovali na parádní 5.místo! Jsme na ně moc pyšní :)

23.8.2010
Přidána nabídka štěňátek z vrhu "T" ChS Tomimopa. Více v Nabídce štěňátek

16.-20.8.2010
Právě proběhl pětidenní výcvikový tábor pro akity konaný na kolínském cvičišti. Celkem se ho zúčastnilo 34 lidí, z toho cvičících 18, s úctyhodným počtem pejsků 28.
Celý výcvik byl zaměřen na základní poslušnost a hlavně na socializační cvičení. Nutno podotknout, že pejskové to zvládli na jedničku s hvězdičkou :) Za zmínku stojí, jak si pesani poradili s babičkou s berličkami, alias "Rudolf bezdomovec"“. Počáteční nedůvěru – viz.utržená pláštěnka :) - vystřídalo vřelé přijetí všech zúčastněných psů i lidí. Mile nás překvapily i akity, které si zkusily i obranu a věřte, že plemeni ostudu neudělaly a tvrzení, že "akity neodkoušou" je už snad na dobro vyvráceno - stačí chtít ;) Zákusy byly na plnou hubu (jak se lidově říká ve služební kynologii :) ) a bez překusování. Trošku jsme si zaagilitili a i překážky jsme zvládli. Tábor účel splnil a věříme, že příští rok bude tato akce pokračovat.
Děkujeme všem zúčastněným, že vše absolvovali s nadšením a svým chlupatým miláčkům zpestřili život. Další poděkování patří ZKO Kolín Borky, kteří nás přijali s otevřenou náručí a navíc nás ještě vykrmovali výbornými smaženými řízky z pýchavky :) Děkujeme za vše!

Velké galerie skoro tisíce fotek najdete na haguro.rajce.idnes.cz

13.8.2010
Právě narozená štěňátka akita inu z chovatelské stanice Tomimopa hledají nové páníčky! Více v sekci Nabídka štěňátek

11.8.2010
Plánujeme štěňátka! :) Více najdete pod obrázkem:

3.8.2010
Pozdě - ale přece - jsme přidali fotky z návštěvy chov. stanice Aiko Kensha. Obří galerii můžete shlédnout zde

Protože KCHMPP zatím na svém webu neinformovalo členy, činíme tak my: plemeno akita inunového poradce chovu, stal se jím pan L.Kortiš.

30.7.2010
Třetí ročník srazu Haguro No Kaigou se neúprosně blíží a tak Vám přinášíme slíbené informace! Vše v sekci Sraz Akita inu, pod záložkou Haguro No Kaigou. Už teď se na všechny moc těšíme! ;)

18.7.2010
Národní výstavu v Mladé Boleslavy měl posuzovat rozhodčí z Polska, tak nás to nalákalo... Bohužel na poslední chvíli proběhla změna a akity posuzovala opět paní Pavlíková... Ryunka byla přihlášena jako již klasicky do nejpočetnější třídy, ale získala Výborná 1, CAC

Výsledky s fotografiemi na své místě

11.7.2010
Přibyly nové informace k Táboru AI!

4.7.2010
Proběhl první ročník Akita dogtrekkingu! Báječná parta lidí a psů, skvělá organizace, suprové ceny, zkrátka další nezapomenutelný den, který jsme mohli prožít po boku našich (nejen čtyřnohých) přátel! Moc za tuto akci děkujeme Fajkýšovým, kteří měli 99,9% treku ve své kompetenci!!
A všem vítězům ještě jednou moc gratulujeme!

Článek a Fotogalerie jsou v sekci Sraz akita inu pod příslušným odkazem ;)

A pozor!! Zbývají poslední volná místa na I. výcvikový tábor plemene AKITA INU! Kdo se ještě nenahlásil, ať dlouho neotálí- zájemců je mnoho, volných míst málo - rozhoduje rychlost mailové příhlášky ;)

3.7.2010
Ryunka úspěšně prošla bonitací, kde ji nebyla vytknuta jediná chyba. Naměřeno na trávníku bylo 60cm a bonitační kód je ze samých nul :)

Fotky akit z bonitace zde

2.7.2010
Prosíme o pomoc při hledání nového domova pro dvě žíhané akity! Fenka s PP, pes bez PP - oba nesmírně milí, hodní a mazliví. Jsou umístěni v trojském útulku!
(tato nabídka již není aktuální, akity si odvezla majitelka) Ale pokud nechcete akitu, útulek je plný pejsků, kteří jsou jeden lepší, než druhý :) My se obzvlášť přimlouváme, za pejsky, kteří jsou zde již od Sandřiny minulé praxe - milého stafordíka, který má již jméno Glen, neustále veselého punťu Alexe, "hachikovou" Arnušku, mazlíka Jackouška... Více o nich jsme již psali a článek naleznete v sekci Jen tak...

Přidány výsledky světové výstavy v Dánsku, které (nejen) nám vyrazily dech... :( Na Weru Hübenthal naše akity nikdy nepřihlásíme :-/ Nechceme znevažovat práci rozhodčí, ale na světové výstavě si plemeno zaslouží odborné posouzení specialisty na plemeno!

24.6.2010
Přidány výsledky Intercanis 2010, moc děkujeme za zaslání Jihočeškám!

21.6.2010
P_O_Z_O_R!! Otevíráme přihlášky na první ročník "výcvikového" tábora plemene AKITA INU! Bližší informace v sekci Sraz akita inu

20.6.2010
Dnešní den jsme se konečně dostali letos poprvé na coursingový trénink do Kralup. Modlili jsme se, aby nepršelo a Summer si zaběhla svůj poslední sólový běh do licence. Ona totiž nefunguje v mrazu, dešti, rose, mlze... venku :) Naštěstí nám počasí přálo a Summíček běžela parádně! :) A splnila podmínky pro udělení Coursingové licence!
Ryunka běžela poprvé mezi dospěláky a aby se nebála, Hagísek ji dělal garde a vyběhala si své první dva společné běhy pro coursingovou licenci! :)
Hagísek s BiBilkou už podmínky pro licence mají splněné a tak si zaběhali tréninky.
Opět super den a skvělý coursing..! Akorát nám chyběla jedna slibotechna, kterou jsme vyhlíželi :-/ :)

Fotky na haguro.rajce.idnes.cz

12.6.2010
Ryuška byla na klubové výstavě, která ji jako poslední chyběla do podmínek připuštění k bonitaci. A jak se ji vedlo? Ryuš byla jediná bez srsti, nejmladší a v nejobsazenější třídě. Paní rozhodčí řekla, že je Ryunka nejlepší fenou ve třídě, ale to v Čechách na vítězství nestačí, takže má Ryunka známku V2 ;) Celou výstavu komentovat raději nebudeme: kdo byl, nepochopil - kdo nebyl, neuvěří...
Výsledky s fotografiemi na svém místě.
Pár fotek z posuzování zde

A aby novinky nebyli jen "černobílé", přidáváme videa z našich závodů agility ;) Moc za ně děkujeme Kikče!

6.6.2010
BiBíček a Summíček vyrazily na své druhé závody v agility. Tentokrát jsme se vydali do Nymburka na neoficiální závody Acana Cup. Vedro bylo úmorné, ale stálo to za to. Vydařená akce a spoustu šikovných pejsků. Holčičky se nám neztratily, v jumpingu jsme sice trochu zaostali a skončili jsme na 19.místě BiBi se Sandrou a na 18.místě Summer s Ivetou. Za to ve hře si to BiBi o moc vylepšila a zaběhla krásný čistý běh ve hře a skončila na 6.místě ze všech kategoríí, kde bylo 65 teamů! Pokud by se hra dělila do kategorií jako jumping a agility stála by na bedně na třetím místě :) Ani Summíček se neumístila špatně a zaběhla na 20.místě. Agility jsme běželi až mezi posledními a ještě neznáme výsledky, ale holkám to šlo moc hezky.
Užili jsme si skvělý den, poznali nové přátele a náš klub Primavera si odvezl skvělé umístění i jedno první místo, které si vyběhl Maxík se svou paničkou Katkou, kteří byli na úplně prvních závodech! Sobotní den se konaly oficiální závody, kde Hanny s paničkou Lenkou skončila na úžasném 2.místě. Moc gratulujeme!
Už teď se těšíme na další stejně skvělý den! Fotogalerii si můžete prohlédnout na haguro.rajce.idnes.cz. Za fotky holek děkujeme Kikče! A brzy přidáme i videa, která pro nás natočili :)

Přidány výsledky klatovské výstavy

4.6.2010
Dnešní den jsme strávili s Hagískem a nahotinou (krycí jméno pro Ryuš) na výstavě ve slovenském Senci. Hagísek nezaváhal a přidal předposledního CACe do Slovenského šampióna a v souboji o BOB zůstal jako jediný pes. Ryunka absolutně mimo výstavní kondici získala krásnou V2, Rez.CAC ;) Bohužel dnes bez fotek, protože baterie vypověděla službu...

3.6.2010
Přidán Článek a Fotogalerie se jmény psů z akce Akita Trophy
Výsledky z Akita Cup ke shlédnutí na adrese akitacup.com
Štěňátka Z Roháčovky odešla k novým páníčkům, ale pokud vy po svém štěňátku teprve porozhlížíte, tak se nezapomeňte mrknout na štěňátka shih-tzu ;)

29.-30.5.2010
27.5.2010
Protože radostná zpráva byla zveřejněna v Kirei Feiko až dnes, poslušně jsme čekali na zveřejnění super novinky do teď :) Ve dnech 7.-11.5.2010 jsme se ve složení Fajkýškovic, roztoužená Feiko, Sandra a Ari vydali do Maďarska, kam přesídlila své působiště jedna z nejlepších ChS plemene Aiko Kensha. A důvod naší návštěvy nebyl jen zdvořilostní :) Fajkýšek jela za ženichem, za nejkrásnějším žíhaným psem a jedním z nejkrásnějších akit vůbec (minimálně pro mě), tatínka nejen Světového vítěze a vítězky Cruft´s, japonského importa Unshou Go Kanzakiya Kensha! Krytí proběhlo úspěšně, tak se snad za měsíc a kousek můžeme těšit na narození v ČR prvního vrhu po takto úspěšném psu, zájemci neváhejte a již si udělejte předběžnou rezervaci prcka v Kirei Feiko!

Fotek máme milion, postřehů a dojmů ještě více... Takže brzy můžete očekávat BIG galerku ;)

Veliké poděkování patří Fajkýškovým za to, že vzali zvěda (Sandru), Ari za zdokonalení slovní zásoby všech (a nejen za to) a v neposlední řadě Erice a Keithovi za to, že nás více než vřele přijali, že nám ukázali celou báječnou smečku a hlavně, že jsme poznali, tak skvělé lidi a chovatele, jako oni jsou! THANK YOU VERY MUCH!!!

Přidány výsledky litoměřické výstavy, za které děkujeme paní Jůzové!
Zveřejněny výsledky klubové výstavy při Akita Cup! Naleznete na akitacup.com

24.5.2010
Vyjádření na současnou situaci v plemeni AKITA INU

20.5.2010
Proběhla velká aktualizace fotek - takže nové fotky má BiBinka, Summíček, Hagi i Ryunka (ti mají aktuální fota i prezentační galerii).
Pozdě - ale přece... Doplněny výsledky českobudějovické výstavy.
Z Akita Cupu máme pár výsledků, ale zatím jen opravdu málo. Ale až budou zveřejněny, určitě Vás o nich budeme informovat. Ryunky tatínek Kotarou zvítězil ve své silně obsazené třídě.
A poslední výstavní novinkou je odkaz na velmi pěkná a hlavně zajímavá videa z Cruft´s 2010.

16.5.2010
V Bratislavě se konala Mezinárodní středo-východoevropská výstava psů, kterou posuzoval maďarský rozhodčí P. Hársányi. A dařilo se nám skutečně brilantně :) Haguro Kensha je domovem dvou Středo-východoevropských vítězů :) Pan rozhodčí posuzoval velmi pečlivě a korektně. I když přihlášených psů bylo málo, konkurence rozhodně nebyla malá. Hagísek úspěšně soupeřil s pěkným žíhaným psem. O BOB nastoupil tedy Hagi, Ryunka a dcera Evropského vítěze 2008, několikanásobná držitelka BOB, na Slovensku zatím neporažená fenka Rinzentaru Chizuko. Pan rozhodčí se rozhodoval dlouho a nakonec padla jeho volba na našeho drobka :)
Do závěrečných soutěžích jsme čekali dlouhé hodiny, ale ne marně. Závěrečky byly ve velkém stylu, byli zde prezentováni jednotliví rozhodčí z členských států střední a východní Evropy, stejně jako národní plemena těchto zemí. Škoda, že nebyla přihlášena všechna národní plemena, ale i tak bylo na co se dívat. Velkou radost nám udělalo vítězství v soutěži BIS národních plemen středo-východoevropské unie, které si odnesl "náš" Český teriér! V.FCI skupinu posuzoval uznávaný rozhodčí, odborník na AI Tibor Havelka. Ryuška mu padla do oka a postoupila do uzšího výběru! Na bednu třech nejlepších se bohužel neprobojovala, ale její čas příjde, jako ten Hagískův :)

Abychom tedy celou výstavu shrnuli Hagísek - V1, CAC, CACIB a Středo-východoevropský vítěz, chybí mu poslední dva CACe do Slovenského šampióna. Ryunka na své druhé "dospělácké výstavě" opět V1, CAC, CACIB, Středo-východoevropský vítěz, BOB a opět uzší výběr BIG! Na 18-ti měsíční fenku je druhý CACIB z druhé země docela slušný výkon :) Máme z našich pejsků radost a jsme na ně velmi hrdí!

Malou galerku můžete vidět zde.

15.5.2010
Dnešní den byl pro nás ve znamení úspěchů :) Ráno jsme se trhli - páníček odjel na rybářské závody a my jsme se s Ryunkou nalodili k RR Maggie a vyrazili na Oblastní výstavu na Kačině. Ruynka byla snad poprvé bez Hagíska, tak byla celá štastná, že ji dělá Maggie společnost. :) A jak si náš Ryouš vedl? S milým posudkem si domů přivezla i Výbornou 1, Vítěze třídy a Oblastního vítěze! Krásný posudek pan J.Němce: "18-ti měsíční fena, velmi ušlechtilá, hlava velmi dobrá, chrup úplný nůžkový, tmavé oko, všechny proporce odpovídají standardu, v postoji i v pohybu se velice dobře prezentuje".
A podle známého "Když se daří, tak se daří" i páníček se na závodech činil. Vychytal si první místo z několika desítek přihlášených rybářů!

8.5.2010
Ryuška si dnešní den vyšlápla pochod za kutnohorským stříbrňákem s Hanny, Bordie, Merlinkem, Natynkou a Maxíkem. Procházku jsme plánovali dlouho dopředu, ale nakonec jsme se připojili k turistům a mohli jsme si vybrat ze tří délek tras - 9, 14 a 24km. A protože s námi šli i puberťáčci, zvolili jsme pro jistotu nejkratší cestu :) Vláček motoráček nás dovezl do Čáslavi, kde už čekal vlak do Kutné Hory a Ryunka si cestování moc užila. :) Už v čugálce na sebe Ryuš "připoutala" početnou skupinku dětí, která ji provázela až do cíle :) Celou akci jsme si moc užili a příští rok si ji určitě zopakujeme.
Foťák jel na výlet někam jinam, ale krásné fotky můžete vidět na hanny18.rajce.idnes.cz a bordie.rajce.idnes.cz. Moc za ně Lenče a Kikče děkujeme!
2.5.2010
Výstava v Praze nás nalákala zajímavým jménem portugalského rozhodčího Oliveira Rui a rozhodně nás nezklamal. :) Bylo vidět, že akity mu nejsou cizí, posuzování odvedl prezicně a hlavně znale. Nejdéle se zabýval prvním místem ve třídě šampiónů, kde Hagísek nakonec dostal V2, Rez. CAC. Poté už měl svého favorita, takže posuzování o BOB bylo otázkou chvíle :) Ryunka se na své první výstavě s rodokmenem po roční pauze vrátila zpět ve velkém stylu a získala V1, CAC, CACIB, Cruft´s kvalifikaci, BOB! V závěrečných soutěžích byla posléze vybrána mezi osm nejlepších psů! Jsme na naši malou princeznu moc pyšní!

Moc nás potěšili krásné posudky, které oba získali:
Hagísek: "Krásná hlava, krásný tělesný rámec, dobrý front a zadní úhlení, dobré nesení ocasu, dobře značené urajiro, dobrý pohyb, krásně nesené uši"
Ryuška: "Krásná hlava, dobře nasazené uši, krásný tělesný rámec, výborný front a stavba těla, dobře značené urajiro, dobrý pohyb". Pan rozhodčí nám po posuzování sdělil, že jej oba získali bezkonkurečním výrazem a kdyby byl Hagísek mohutnější, musel by se mezi nimi dlouho rozhodovat, kdo z nich obdrží titul BOB :)

Na výstavě s námi byla i Briguška, která obhájila svého BOBa z minulé neděle, čímž ji moc gratulujeme! V závěrečkách se bohužel applíci většinou neumisťují, ale i tak byla Briguš hvězdou kruhu, když se o ní oba moderátoři paní Ing. Veronika Kučerová Chrpová a pan Karel Voříšek moc zajímali :)

Výsledky s fotografiemi na svém místě a galerie momentek z výstavy ke shlédnutí zde.

30.4.2010
Přidána nabídka roztomilých štěňátek, která shánění nové hodné páníčky! Miminka jsou právě k odběru, tak neváhejte! Více v Nabídce štěňátek!

26.4.2010
Přidány informace o akitím dogtrekingu! Více v sekci Dogtrekking

25.4.2010
Strávili jsme hezkou neděli spolu s akitími kamarády. Jarní odpoledne bylo pod taktovkou puberťáků - tedy dospělým vstup zakázán, takže naši smečku zastoupila Ryunka s paničkou :) Spolu s nimi se vydali poznávat krásy žlebského zámku a jeho okolí i Akísek s paničkou a benjamínek Sakurka s páníčkama. Celý výlet jsme si všichni moc užili! Ryunka a Katka se dosyta vycachtali v řece Doubravce :), Akísek konečně pochopil, jaká je naše Ryuš sexy baba a svou lásku ji dával celý den najevo :), navštívili jsme zámeckou zahradu a zakončili jsme to osvěžením lahodnou zmrzkou. Moc děkujeme za super den a těšíme se brzy na opáčko ;)
Foťák byl tentokrát doma, ale pár krásných fotek od Mirka můžete vidět zde. Moc za ně děkujeme!! Více fotek bude určitě co nevidět u Sakurky nebo Akíska ;)
Naše kámarádka Briga Dakam a její panička Míša vyrazili do Českých Budějovic na mezinárodní výstavu a dařilo se jim báječně! Nejen, že si Briguš dokončila Českého Junior Šampióna, ale také si doběhla pro titul nejvyšší - BOB! Máme z tohoto úspěchu velkou radost a holkám letí velká gratulace!

22.4.2010
Naše rodina má nového člena! :) Pořídili jsme babičce nové psí miminko_maličkou mopsičku Barunku. Barča byla jedináček, takže je náležitě rozmazlená :) Hned jsme ji vzali ukázat naši smečce, aby se okoukala, protože u babičky na ní už netrpělivě čekala shi-tzunka Nelynka. No, byli z ní paf jako my :) BiBinka šílela radostí, běhala kolem, ukazovala hračky a vychovávala :) Summíček trpělivě pobíhala kolem a myla ouška. Hagísek si odpovědost za malou vzal na sebe a celý den ji bedlivě střežil, pokud si s ní nechtěl zrovna trochu neohrabaně hrát :) Ryuška byla z Barunky trošku nesvá, přece jen na svůj post otravného pišišvora je náležitě pyšná, tak se bála, aby malá nezůstala doma. Ale když se nikdo nedíval, měla se k ní moc hezky :) Barunka je už spokojená s babičkou a dědečkem, však už je v půl šesté ráno vzbudila, aby si ji užili :)
Galerie pár fotek, co jsme zachytili, ke shlédnutí zde
Přidány odkazy na akití kluky Boshiro Go Byu-Ti-Sawa a Chippoke Go Byu-Ti-Sawa

18.4.2010
Dnes jsme se byli podívat na bonitace NO v Kolíně. Byla to vydařená akce, se skvělou organizací, profesionálním výkonem nejen rozhodčího, připravení psi... Skutečná bonitace dle našich představ. Na jukandu byla i Ryuška, která je BEZ REAKCE NA STŘELBU! :)
Fotky brzy na webu zkokolinborky.cz

17.4.2010
Přidány výsledky Klubové výstavy s fotografiemi
Díky Akískům za odvoz, sváču... A všechno! ;)

16.4.2010
     
  Přišel nám milý mail s fotkami ze VII. Putovní procházky s trefným komentářem, který přesně vystihuje dobrodružství druhé výpravy :) "Posíláme nějaké fotky ze sobotní akce. Tedy naší jednotky, která měla za úkol zkontrolovat koryto potoka čistotu vody, počítání polomů stromů a stavbu kamenné hráze". Za fotky a mail děkujeme ChS Z Pohořelic ;) 
     
11.4.2010
Díky ChS Z Hrabovského dvora a Akískovým jsme se mohli mrknout na národní výstavu v Ostravě. Výsledky s fotkami jsou ve Výsledcích výstav
Ještě jednou děkuju za nocleh a odvoz!! :)

Přidán odkaz na Bentenu Tesami & Koutaru Halne Wzgórze

10.4.2010
Již VII. Putovní procházka proběhla v krásném Rožnov Pod Radhoštěm! Sešli jsme se v hojném počtu a procházka opět proběhla ve skvělé náladě a bylo nám tam prostě prima!
Děkujeme chovatelské stanici Daschia za parádně zorganizovanou akci a všem procházkářům za skvělou atmošku! :) Už teď se těšíme na další setkání. Kde? To se již brzy dozvíte ;)
Článek a fotogalerie na svém místě

A ještě pár technických: Termín táboru je již sjednaný, brzy se veškeré informace objeví na webu. Sraz Haguro No Kaigou se stále ještě piluje, termín bude určen na září ;)

Přidán odkaz na akitího kluka Chino Hezká Chvilka

5.4.2010
Všem přejeme krásné Velikonoce!

4.4.2010
Dnešní sváteční den jsme strávili na cvičáku. BiBi, Summer a Ryunka si byly pořádně zaběhat a zacvičit. Spolu s námi tam byla také Ornellka, Hany, Brita s Bordie a náš nejnovější člen, krásná bearded kolie Bella. Dnešek jsme si až na jeden karambol, za který se opět omlouváme, užili a už se těšíme na středeční výcvik ;)

Krásné počasí přímo vyzývalo k focení :) Takže fotky ke shlédnutí na haguro.rajce.idnes.cz

Přidán odkaz na stránky chovatelské stanice Lomika

3.4.2010
Byli jsme se podívat na bonitacích. Klasická fraška na seriózní bonitace - naprosto nevyhovující prostředí na klouzavých parketách, předvadiště bylo pouze imaginární, dva kruhy v jednom, zmatek nad zmatek, lidé nevěřícně kroutící hlavami, zda je toto vážně normální, psi vystresovaní... Zkrátka: jak jsme zvyklí. Bohužel.

Fotogalerie z bonitací ke shlédnutí zde. Tady na fotce krásně pózují Lady, Ai a Sněhurka ;)

28.3.2010
Po nezvykle dlouhé době přinášíme novinky z našeho psího života :) Co se v uplynulých dnech u nás dělo, si můžete přečíst pod touto novinkou seřazené podle data, jako to znáte :)

Kerinka s paničkou mají na stránkách krásný článeček ze včerejška a také galerii ;)

Přidány odkazy na ChS Kamiwaza a na brášku Sakurky O-Akai Tora Almaju

27.3.2010
Dnešní den jsme se opět po roce vydali do Nymburka na druhý ročník Dogtrekkingových hrátek jarním Polabím, tentokrát s námi jela i Míša s Briguš. Přihlášeno bylo osmdesát týmů ve třech kategoriích - MID 45km, Výlet 25km a Procházka 10km. Přihlásili jsme celou smečku: holčičky se svou váhou vešly do podmínek účasti Procházky (to se paničce moc ulevilo) a akity šly trasu Výletu. Na místě jsme se sice dozvěděli, že nakonec 25 kilometrová trasa byla zkrácena na 22, ale to nám nadšení nevzalo :) A jak jsme si vedli?
Holčičky došly z deseti na 8. místě, v čase 2hodiny a 31minut, ale stejně to byl pro Summika životní výkon. :) Každý, kdo ji zná, ví, jak k smrti nesnáší bahno, vlhko, zimu a jak ji vždy po pár metrech "bolí k smrti nožičky" :) Dnešek nesla ale statečně a ťapkala po svých celých deset kilometrů. ;)
A Hagísek s Ryunkou? Náš tým měl tajnou taktiku - přemluvit konkurenci, aby na nás počkala a tím je ochudit o deset minut :) Janě a Fujušce, Janě a Kazíčkovi a v neposlední řadě Evě a Kerince MOC DĚKUJEME za počkání a za všechno, páč bez nich bychom tam bloudili do teď! Došli jsme nakonec na 18. místě ze 45 týmů :), v čase 4hodiny a 36minut. A tímto časem jsme všichni předešli sami sebe z minulého roku, kde nám to trvalo o více než hodinu déle!
Nesmíme opomenout i poděkovat Akískovým za doprovod na Procházce a rádi jsme viděli i Martina s Corrčou, kteří hrdinně šplapali MID. Celý den jsme si moc užili a psiska byla také spokojená :)

Pár fotek najdete zde.

17.-23.3.2010
Nejlepší praxe, jakou si člověk může přát, měla Sandra v Trojském útulku. Krátký článek o jejích svěřencích si můžete přečíst v sekci Jen tak....

21.3.2010
Sobotní den patřil úklidu našeho cvičáku po kruté zimě členy našeho klubu Primavera a členy ZKO Vrdy. Práce bylo mnoho, ale výsledek stál určitě za to. Za odměnu jsme si všichni druhý den konečně pořádně zaběhali agility. Naše barvy tentokráte obhajovala Summinka s Ryunkou a moc jim to šlo. Obě si dosyta zaagilitily a Ryunka vypilovala poslušnost. Rádi jsme se seznámili s nováčky obou sdružení a těšíme se na další společně strávené dny!

Role fotografa se opět zhostila Míša a my ji tímto moc děkujeme za krásné fotky našich holek a za povolení, že jsme si je mohli beztrestně čmajznout :) Galerku si můžete prohlédnout zde

16.3.2010
Pro ty, co nestíhali sledovat dění ve světě: Pozdě ale přece přínášíme výsledky Cruft´s: titul nejvyšší BOB obržela nejúspěšnější fenka Velké Británie Unsyuhime Shun´You Kensha. Nejlepším psem je její bratr a současný Světový vítěz Unshou Go Shun´You Kensha, nejlepší štěně a Rez. nejlepší pes je syn vítězky Tsoyu Amatsu Kami a druhá nejlepší fena Kita-Go Dell'Antico Oriente Tsoyu. Celkové výsledky ke shlédnutí zde i s fotem vítězky. Best in show se stal pes maďarské viszly Hungargunn Bear It'n Mind. A nesmíme opomenout krásné vítězství Aleny Smolíkové v Dog Dancingu!

7.3.2010
Konečně nám slezl sníh a tak jsme mohli vyrazit na první agility letošního roku! Už jsme dlouho pociťovali absťák na vlastní kůži, tak jsme vyrazili, i když Summer musela mít ještě bundičku :) S sebou jsme přibrali i Atoska, tak i cesta na cvičák byla velmi zajímavá :) Hold se museli sladit - při zpáteční cestě ale šli jako jeden pes všichni tři :)
Pár fotek našich BiBi a Summer, za které moc děkujeme Míše, můžete vidět zde

6.3.2010
Dnes byla výstava v rakouském Grazu, kde měla Ryuška naplánovanou svou velkou premiéru. Chtěli jsme, aby si naše holčička "nahradila" světovou výstavu, protože posuzoval maďarský rozhodčí Erdös Laszlo. A Ryunka byla dneska tou nejkrásnější fenkou na úplně celém světě! Teda minimálně pro Hagíska, protože je s háráním právě "v nejlepším", Hagík je z ní úplně paf a svůj obdiv dává hlasitě najevo :) No...takže jsme byli bohužel doma, ale Ryuška si to brzy vynahradí ;)
Foto pouze ilustrační staršího data, páč štěňátka ještě nechceme, tak je střídavě Ryuška v obýváku s námi a v posteli v ložnici sama :)

Přidáno další info o VII. Putovní procházce, která už teď podle "propozic" vypadá víc než skvěle!

28.2.2010
Vytvořili jsme databázi IMPORTŮ AI DO ČR. Zatím není úplná, na jejím dokončení spolupracujeme s chovateli, kterým předem děkujeme za pomoc!
I když to nemáme ve zvyku, tak zdůrazňujeme: KOPÍROVÁNÍ BEZ SOUHLASU A UVEDENÍ ZDROJE JE ZAKÁZÁNO! ...co nemáte zabetonované, to si vždy někdo přivlastní. Jsme v Čechách :)

21.2.2010
V sekci Sraz akita inu krátké objasnění, jak je to s akitími akcemi

Přidán odkaz na začínající stránky naší malé kámošky O-Sakurku Almaju

20.2.2010
Přidán odkaz na akitího kluka Massiro Tomimopa

19.2.2010
Jak jsme slíbili, tak činíme :) Lenka je už s malým Samuelkem doma a my měli šanci při prvním koupání broučka pořídit něco málo fotek. ;) Budou určitě přibývat, protože maličký je vážně kouzelný a v budoucnu se s ním na výcviku agi určitě nudit nebudeme :) Jak známe jeho maminku, nebude dlouho trvat až se bude s Atíkem prohánět po parkuru ;)

Fotogalerie Samuelka

Přidán nový odkaz na akití holčičku Otsuyu Tomimopa

14.2.2010
Dnešní krásně prosluněný valentýnský den jsme strávili procházkou s maličkým štěňátkem Sakurkou. Miminko bydlí s páníčky v nedaleké Čáslavi, tak jsme toho hned využili a smluvili prochajdu :) Vydali jsme se s akiťáky a Janou Fajkýškovou muchlovat úžasnou Sakurku :) Ryuška s Hagískem mají tedy novou kamarádku a ratličky ji brzy poznají taky. Moc rádi jsme ji i její páníčky poznali a brzy nashle :)

Fotky můžete shlédnout na haguro.rajce.cz

Již máme informace o VII. Putovní procházce! Bude se konat 10.4.2010 ve Frenštátu Pod Radhoštěm a naší hostitelkou bude paní Dagmar Kozáková (ChS Daschia), takže to bude určitě skvělá procházce plná zábavy ;) Už se moc těšíme, brzy více

12.2.2010
Včera ve čtvrt na sedm nás vzbudila sms od naší kamarádky a výcvikářky agility v jedné osobě, že se jejich rodinka ve 4:05 rozrostla o chlapečka Samuelka - s úctyhodnými 3,8kg a 51cm. :) Ještě jednou mu touto formou přejeme nádhernou cestu životem, plnou lásky, zdraví a štěstí! Brzy Vám o maličkém přineseme více, jen co se vrátí s maminkou z porodnice. ;)

No, a my se Lence staráme o Atíka. Pereme se o něj s holkama se cvičáku, protože broučka jako je Atík chce venčit prostě každý :) A protože je Atosek vášnivě zamilovaný do naší Ryunky, mohli se pořádně vydovádět a vy se můžete podívat na pár fotek, jak moc jim to spolu sluší :) Teď ale jel Atosek na víkend pro změnu za Barčou a Hanny, takže si asi mezi samýma kočkama připadá jako v ráji :)

9.2.2010
Juchú! Nejlepší kámoš našich psisek s pracovním názvem Veverák nalezen! Veveráka jsme dostali k Vánocům 08 od babičky a rázem se stal nejobletovanějším plyšákem rodiny :) Milovali jej všichni - BiBi, Ryo i Haguro se Summer a my jen vyděšeně sledovali, kdy mu při jejich stylu vyjadřování lásky upadne nožička, ocásek... No, světe div se, vydržel všechno! Takže si dovolíme udělat menší reklamu pro jeden obchodní řetězec: naši psi měli už nespočet plyšáků - od těch normálních až přes ty "pro psy" ze zverimexů, ale všichni do jednoho skončili za pár minut, hodin - někteří se drželi i pár dní - vykuchaní... Pouze Veverák, narozen v obchodu Ikea, drží už přes rok formu a je znát jeho pevný charakter ;) Nevíme však, jestli si řekl "A dost!", každopádně nás před časem opustil a my jsme už připravovali k tisku "wanted letáky"... Dneska vylezl ze své nory hódně hluboko ve sněhu a vítání bylo velmi, ale velmi bouřilivé - však je to na něm vidět :) Teprve teď nám došlo, že volání přírody platí i pro plyšová zvířátka a prostě hibernace nepočká ;)

Živí plyšáčci ale stále čekají na hodné páníčky! Poslední červený pejsek z ChS Daschia a žíhané holčičky z ChS Tomimopa

Přidán odkaz na akitího kluka Ichiro Go Tokimitsu

7.2.2010
Přidány výsledky dnešní výstavy, za které moc děkujeme Ari. ;) Doufáme, že jsou všechny správné - hlavně jména psů, protože jsme to určovali jen z podle čísel na výsledkové tabuli ;)

6.2.2010
Byli jsme se podívat na první den výstavy ČMKU DUO CACIB Brno.
D´Sakura Go Of Kamino Ken Unsho - nový import z Japonska Orísek Asogi Kami Daschia
O-Sakura Almaju Unsho - nový import z Japonska

Výsledky s fotografiemi na svém místě ;)
___________________________
Fotky rozešleme hned, jak rozchodíme net...

Celá výstava byla naprosto pohodová a moc rádi jsme viděli "staré známé" i nováčky s miminky, kterých se sešlo poměrně dost. A jelikož jsme trubky a zapomněli jsme si vzít kontakt, prosíme páníčky mimíska O-Sakura Almaju, aby nám písli na mail ;)

A poslední zpráva od nás: Míša nám vytvořila parádní video ze ŠŠ, kde je Hagísek i Ryunka. Jsme z něj úplně nadšení, proto se s vámi musíme podělit a Míše ještě jednou touto cetou děkujeme ;)

1.2.2010
Naše fotka se umístila na senzačním 3. místě ze všech 188 přihlášených fotografií! Foto Ryunky a Hagíska s názvem: "Jsou na sebe jako psi" a popisem: "Je vám líto, že Váš pes-jedináček si nemá s kým pořádně pohrát? Tak mu nekupujte fenku, bude z něj podpantoflák :)" získalo na serveru celysvet.cz 1723 bodů. Všem děkujeme za hlasy, udělalo nám to velkou radost!

Datum premiéry filmu Hachiko: A Dog´s story je opět přesunuto, tentokrát na 11.3.2010

30.1.2010
Hagísek měl tu čest prezentovat jako jediná akita japonská národní plemena a prezentoval úspěšně :) V prvním kole neměl bohužel žádnou konkurenci, ale i přesto jej paní rozhodčí M. Marušková vychválila jako typického představitele a se slovy "bez mrknutí oka" jej poslala do dalšího kola. Celou událost uváděla významná chovatelka čínských chocholatých psů a důležitá součást české kynologie paní L. Brychtová a doprovod ji dělal moderátor, známý milovník psů, J. Musil. O co lehčí to měl v základním kole, o to větší konkurence byla v V. FCI skupině, kde se sešlo mnoho krásných představitelů svého plemene. Posuzoval pan rozhodčí Ing. L. Jančík, kterému se Hagísek tak líbil, že jej posoudil jako 4. nejlepšího psa V. FCI skupiny! Moc děkujeme a jsme na našeho kluka hrdí :)

Celá prestižní akce měla velmi přátelskou atmosféru a jsme rádi, že nám společnost dělala paní Drdová, Andrea, Ari, Míša a podívat se přišla Botanka s páníčkama. Poznali jsme zde fajn lidi s jejich úžasnými psy. A pozdravujeme Tailor Made, Pearl River a v neposlední řadě Khiri-Khan :)

27.1.2010
Ryuška byla na rentgenu kyčelních kloubů v českobrodské nemocnici u MVDr. R. Musila. A výsledek:

Ryo DKK & DLK 0/0
24.1.2010
Dnešek jsme strávili suprovou prochajdou s Primaverou. Náš cvičák je zavalen sněhem a skákat se nedá, proto jsme se vydali na společnou procházku, aby se psika protáhla. Byla to ryze dámská jízda - BiBi, Ryo, Briga, Hanny, Naty a Bordie, až v závěru se k nám přidal Atosek, aby skontroloval svoje holky :) Už se těšíme na repete ;)

Fotky ke shédnutí na haguro.rajce.cz

23.1.2010
Přijel se na nás podívat Akísek se svými páníčky! Byl to příjemný večer, Hagísek nám opět a zase předvedl, že ON JE PAN PES a nějaký puberťák jej jen tak nerozhází :) Ryunka do toho musí ještě dorůst :) Pár fotek můžete vidět zde.

Akískův poslední bráška Ami stále čeká na hodné páníčky!! A pokud byste raději žíhanou holku, tak hledejte v ChS Tomimopa

16.1.2010
Již VI. Putovní procházka zpestřila mnohým každodenní realitu! Tentokrát jsme se vydali do Telče, kam nás pozvali Arumáčci. I v době, kdy se ČR vzpamatovává ze sněhové nadílky a mnoho lidí odjíždí na hory, dorazilo hodně lidí se svými psími miláčky užít si pár společných přijemných chvil. Děkujeme pořadatelům i všem, co dorazili, za super den!

Repka i fotky na obyklém místě ;)

15.1.2010
Dorazily k nám báječné zprávy z Německa - Ryunky bráška Katsu má DKK 0/0! Máme z toho velkou radost!

Přidán článek v sekci Naše aktivity o Coursingu

13.1.2010
Byli jsme se podívat na čivaví miminko Justina. Něco tak malinkatého jsme ještě neviděli :) Justin, ve kterém se skrývá nevyčerpatelné množství energie, se skoro nadá vyfotit :) Ale jestli nevíte, jak vypadá tryskomyš, tak tu pravou můžete vidět na pár fotkách :) Z drobka roste naší smečce určitě veliký kamarád :) Zase se něj půjdeme podívat až vyroste, už teď se těšíme :)

Fotky v této galerii

 

11.1.2010
Slíbený nášup fotek z našich zimních radovánek se nám o den zpozdil, ale o to víc fotek je. Nejvíc fotek najdete u Ryunky, její ksichtíky nedokážeme pochopit. Jak jen to dělá :) Summíček ve sněhu odmítá poslušnost, takže ji netrápíme a focení proleží vždy v teploučku na gauči. BiBi je pes přírodní, i když ve sněhu není skoro vidět, rozhodně si nenechá tu srandu ujít :) A Hagísek? No, ten je hned po Rye maximálně happy - jeho největší zábava je hra na pštrosa (věčně má hlavu vraženou hódně hluboko do sněhu :). Fotky najdete v galeriích: 1) Naši psi (v nové složce Sněhové hry II a úplně dole). 2) BiBi. 3) Summer. 4) Ryokotami a 5. Haguro ;) Fotek se nám nashromáždilo skutečně mnoho, takže než to roztaje budete mít na co koukat ;)

Přidán odkaz na webovky Bisho Nippón-Ryú

8.1.2010
Ať žije sníh! Tolik sněhu u nás snad ani nepamatujeme a děsně si jej užíváme! Hlavně Hagísek a Ryo jsou nadšení a řádění ve sněhové nadílce nezná koncí :) BiBík se Summíkem z toho zase tak odvařené nejsou, ale když jsou venku jen na pár minut, tak si nestěžují :) Doufáme, že se ze sněhu radujete jako my a na řádění našich chlupáčů se můžete podívat v galerii Naši psi. Dnes jsme nafotili jen hrátky, zítra se můžete těšit na portrétové foto ;)

Přidány výsledky olomoucké národní výstavy
Poslední dva kluci z ChS Daschia čekají na milující domovy!

6.1.2010
POZOR změny! Dvě nejočekávanější věci letošního roku mění své datum! Česká premiéra filmu Hachiko: A Dog´s story je přesunuta na 22.4.2010. I Akita Thropy se o týden posouvá na datum 29.-30.5.2010. Tudíž jsme nuceni přesunout sraz Haguro No Kaigou, konkrétní datum se dozvíte, co nejdříve.
Do sekce Nabídka štěňátek přidána miminka z ChS Tomimopa

1.1.2010
A zase tu máme nový rok. Ten starý s devítkou na konci byl po dvaceti letech opět revoluční – alespoň pro akity - a uvidíme, jaké změny nám to přinese. Doufejme, že jen a jen ty nejlepší a plemeno bude vzkvétat a vyvíjet se tak, jak si zaslouží.
Minulý rok byl pro nás hodně náročný. Takřka jsme se nezastavili a celý rok jsme věnovali psům. Moc jim za to chceme poděkovat, že nám jejich nadšené ksichtíky dávaly sílu jít dál, i když jsme mnohdy ztráceli dech i poslední naděje. Děkujeme našim prdelkám za to, že nás nenechali rezignovat a ukazovali nám neustále, jak moc je akce baví, jak moc chtějí běhat, skákat, učit se i vystavovat se… Rok 2010 pro nás nebude jiný a BiBince, Summíčkovi, Hagískovi a Ryunce slibujeme, že se nebudou nudit a uděláme vše, co jim na očích budeme vidět. A zde je taková naše stručná bilance, jak se našim pejskům dařilo v minulém roce:

Photo by Pája 

:: Splnila podmínky pro udělení COURSINGOVÉ LICENCE

:: Byla na svých prvních agilitích závodech: 12. místo jako dobrá Jumping a disk. na agility – ale BiBulka udělala díky tréninku parádní pokrok, takže příště už bude určitě daleko lepší, pokud ji to panička nezkazí ;)

:: Absolvovala dva intenzivní tréninky agility

:: S chutí si zaplavala v móři :)

:: Aktivně se věnovala dětem v Diakoniích

:: Aktivní účastnice akitích akcí

 


Photo by Pája 

:: Začala si plnit coursingovou licenci a chybí ji poslední SÓLOVÝ BĚH

:: Byla na svých prvních agilitích závodech: 5. místo jako výborná Jumping a 7.místo jako velmi dobrá na agility – na první závod byla moc šikovná a určitě to příště dotáhne ještě výš ;)

:: Absolvovala dva intenzivní tréninky agility

:: S chutí si zaplavala v móři :)

:: Aktivně se věnovala dětem v Diakoniích

:: Aktivní účastnice akitích akcí

 

Photo by Pája 

:: Letošek patřil hlavně Hagískovi, kterému se dařilo na výstavách i ve sportu:

:: Splnil podmínky pro udělení titulů: Interchampion – jako první akita z ChS Haru Kaze a jako první český odchov po rodičích importovaných z Japonska, Český Grand šampión, Rakouský šampión

:: A získal tituly jako: BIG, Klubový vítěz, Oblastní vítěz, 4x BOB ve třech zemích Evropy, 5x CACIB ze třech zemí Evropy, kvalifikaci na Cruft´s, NDPwR a 12 čekatelství na šampiona čtyřech zemí! A byl třetí na světové výstavě z dvaceti přihlášených psů!

:: Jako první pes (samec) plemene Akita inu splnil podmínky pro udělení COURSINGOVÉ LICENCE!

:: Aktivně se věnoval dětem z Diakonie

:: Zúčastnil se prvního DOGTREKINGU, kde jsme došli jako 25.

 

Photo by Pája 

:: Ryuška nám vyrostla v naší představu o dokonalé akitě ;)

:: Za minulý rok vyrostla o 25 cm a 21 kg, její míry jsou 59 cm a 26,5 kg

:: Narostly ji všechny zoubky a je plnochrupá

:: Ryunka na své první výstavě zvítězila na plné čáře a odnesla si BIS dorost-fena

:: Podstoupila RTG loketních kloubů a výsledek je: DLK 0/0!

:: Koncem listopadu jí dorazil z Itálie průkaz původu

:: Pilně trénuje na svou coursingovou licenci, kterou začne letos plnit

:: Aktivně se věnovala dětem z Diakonie

:: Stala se velkou milovnicí vody a náruživou plavkyní a potapěčkou :)

 

V květnu 2009 nám byl schválen název chovatelské stanice HAGURO KENSHA

I Vám chceme poděkovat za báječný rok 2009, za milou společnost při akitích i „neakitích“ akcích, za podporu a Vaši lásku ke psům! Přejeme Vám a vašim chlupáčům jen a jen to nejkrásnější v novém roce 2010!!

__________________

Poslední dvě novinky jsou ještě v Novinkách 2009


» Novinky 2009       » Novinky 2008       » Novinky 2006-7