Stewie von der Happy horse farm

 

ZZO

CAJC

Velmi nadějný


Celková tabulka všech dosažených výsledků z výstav ZDE
Rodokmen


Jméno: Stewie von der Happy horse farm
Datum narození: 16.9.2013
Chovný
DKK 0/0 & DLK 0/0, pately 0/0, SA negativní, OCD negativní, plnochrupý, skus nůžkový
Výška: 42 cm, Váha: 10,5 Kg, Barva srsti: harlekýn
Majitel: Sandra Rudolfová, Hrnčířská 1027, Kolín
Chovatel: Brigitte Strasser; web: beauceron.heimat.eu


O Stewiem

Když jsme se rozhodli, že Ryunku nebude krýt a já nedostanu svou vytouženou akití holčičku, bylo jasné, že bez psa být nemůžu. Začala jsem se rozhlížet po psovi, který mi sedne. Kritérií moc nebylo - střední pes a sporťák. Ano, napadali mě nápady tipu pitbull z USA a královský pudl, ale moc se nevešly do toho "střední". Od začátku byly favoriti dva - australská kelpie a pyrenejský ovčák. Pyrenejská ovčačka La Silvie Trkmen byla láskou na první pohled, když jsem ji poprvé před lety viděla. Roztomilý pejsek s naprosto s šíleným výrazem.

Moc dlouho jsem se nerozhodovala, pročetla jsem české weby majitelů pyrenejáčků a bylo jasno: všeho se bojí, šílení, občas kousaví, blázni... No, co... akití povahy jsem ustála, tak schválně, jak si poradím s tímto. Představa akčního psa s komplikovanou povahou mě prostě lákala. Začalo vybírání chovatelské stanice, preferuji importy, takže poté, co jsem v ČR neobjevila vrh pro mě, začala jsem psát do chovatelských stanic v cizině. Nejvíce mě nadchnul vrh Olgy Kwiecień v Polsku, ale štěňátka byla bohužel už všechna zadaná. Olga byla však velmi ochotná a vyměnili jsme si pár mailů, ve kterých mě utvrdila, že prostě pyrenu chci. :-) Moc ji za to děkuji!

Do Happy horse farm jsem jen zkusila napsat, chovka se mi líbila, ale na webu viselo info o nevydařeném krytí. O to větší překvapení bylo, když přišla odpověď: Dakota is in heat and I will mate her next days! Bylo rozhodnuto a nespletla jsem se. Brigitte je opravdu skvělá chovatelka, která pro své psy žije a dýchá.

A tak má svého vořecha doma. Předčil mé očekávání, je to ten nejlepší přítel, kterého jsem si mohla přát. Každý den mě umí pobavit a rozesmát, je to šašek a komediant a i když vyvede tu největší lotrovinu, nedokáže se na něj člověk zlobit dlouho. Jsem moc ráda, že ho mám. A nejsem sama, milují ho nejen dvounožci v rodině, ale hlavně taky naše smečka. A on miluje nás všechny :-)

Povaha

Stewie je pro mě povahou typický pyrenejský ovčák, jakého jsem si představovala. Je to malý neobyčejně srdnatý a akční psík, který si o sobě myslí, že má minimálně padesát kilo a patří mu celý svět. Je pořád veselý a připraven na cokoliv. Výtečný společník, který mě doprovází na každém kroku, ať je to hopsání po horách, návštěvy cvičáků i monster akce v podobě výstav, FMBB, nebo výlet v rušném městě.

Netvrdím, že nemá své strachy - moucha v bytě je ale pádný důvod zalézt pod stůl a tvářit se, jako boží umučení. Ale na všem pracujeme - už ho děsí jen masařky, menší mouchy chytá :-) Jediné s čím má bohužel stále větší problém, než bychom chtěli, je střelba, dělobuchy a bouřky. Jak ho ale znám, tak i nad těmito běsy zvítězí.

Miluje lidi, zbožňuje, když ho hýčkají a dávají mu něco na zub. Jeho velikostní katagorie jsou děti, taky si s nimi dokáže hrát celé hodiny. Zbožňuje všechny zvířata, od holátek, přes leguány, po kočky. Ničemu neublíží, o vše se stará a hlídá :-) Ale je to chlap, takže psí kluci, kteří mají nejčastěji právě nad těch padesát kilo, jsou úhlavními nepřáteli. Se psy jinak vychází dobře, velkých psů/samců si spíš nevšímá, než aby šel do boje. Fenky jsou ale velký problém, a to fenky v každé velikosti, žádná před ním není v bezpečí, miluje všechny bez rozdílu. A to na úkor všeho, pro holky ztrácí hlavu.

Věnujeme se spolu sportům. Nejvíce cvičíme poslušnost, už máme za sebou úspěšně splněnou první zkoušku ZZO a připravujeme se na další. Rovněž bychom rádi složili nějaké zkoušky z dogdancigu a začali konečně pořádně běhat agility. Snad se nám bude dařit, určitě o tom budete informováni na našich stránkách.